Čačkao sam po opcijama, tamo oko eternal i internal video encoding (ili decoding nisam siguran). Uglavnom, kada sam ove interne isključio (bili su neki na l), a za eksterne stavio system defaults, sve je naizgled ok. Naizgled kažem, jer se problem javlja opet pri pritisku na levi/desni kursor, sada npr ako pritisnem levi ono se premota unapred (da unapred) i to nekoliko minuta (ni blizu onoga što je normalno za km player -oko 5s) i obrnuto. Nema veze instalirao sam pot player, pre toga sam uninstalirao km player i haali media splitter. Čak sam išao i na system restore pre instalacije pot playera kako ne bi neki codec iz km-a ostao. Sad ovo izgleda kao fobija od starih codeca 🙂.
Km player nije što je nekada bio, nekada je to bilo instaliraj i teraj, nisu trebali ti nikakvi codec pack-ovi i ostale komplikacije. Danas ta uloga izgleda pripada pot-u.
@ilidan hvala ti puno na odgovoru, u svakom slučaju.
Pozdrav