Šta je novo?

Kloniranje

neca

Čuven
Učlanjen(a)
31.07.2002
Poruke
127
Poena
619
Ima hd od 250 sa dve particije 50/200. Kupio sam nov od 1T i da se ne bih mucio oko nove instalacije zelim da kloniram stari na novi ali sa drugacijim odnosom particija (npr. 200/800). Da li je to moguce i kojim programom. Novi disk je WD i programom Acronis True Image za wd to mi nije uspelo. Odrati posao ali javlja gresku nakom podizanja operativnog. Operativni je Win7.
 
Ima hd od 250 sa dve particije 50/200. Kupio sam nov od 1T i da se ne bih mucio oko nove instalacije zelim da kloniram stari na novi ali sa drugacijim odnosom particija (npr. 200/800). Da li je to moguce i kojim programom. Novi disk je WD i programom Acronis True Image za wd to mi nije uspelo. Odrati posao ali javlja gresku nakom podizanja operativnog. Operativni je Win7.
Koju grešku?
Možda su "boot fajlovi" tj. boot loader ostali na većoj particiji :)
 
Probaj sa Norton Ghoust-om ja sam uvek sa njim radio kloniranje bez ikakvih problema, Acronis nisam probao.
 
Norton ghost , Opcija disk to disk. Na pocetku ce te pitati koliku zelis prvu particiju. Ukucaj vrednost i to je to.
200Gb je prevelika particija za O.S.
 
Gotovo

Mislim da sa pronasao pravo resenje: nova instalacija! Izgubio sam dva dana probajuci vise programa, ali rezultat nije bio dobar. Ne kazem da su programi losi, ali izgleda da je u racunaru bio neki problem jer je imao tri diska i svaki za butabilnom particijom. Sada ima jedan i, radi.
Hvala na pomoci.
 
Znam da sam zakasnio, ali možda neko sa sličnim problemom pročita - uradiš clone Win7 particije Acronisom (ja koristio neki relativno matori hiren cd, 9.6/9.7), uradiš restore na novi disk, posle toga boot sa Win7 instalacionog DVDa i odeš na repair, trebalo bi da ti pronađe 'problematičnu' Windows particiju koju će da opravi, restart i to je to.

Verovatno može i da se uđe u konzolu kada se uradi boot sa DVDa, pa da se kuckaju komande, ali meni je i ova automatika rešila problem tako da je sasvim dovoljna za potrebe kloniranja win particije.
 
I meni se ovo par puta desilo, kao što reče "mickeyrs", repair sa DVD-a rešava problem. Izgleda da je Win 7 malo osteljiv na promene veličine particije ;)
Inače, Acronis i ja uvek koristim za takve stvari.

Pozdrav.
 
uradiš restore na novi disk, posle toga boot sa Win7 instalacionog DVDa i odeš na repair

To sam i ja hteo i tako sam i krenuo. ALI, nisam znao da je normalno da u jednom trenutku racunar pocne nesto da radi i tada izgleda kao da se ekran zamrznuo. Postoji samo kursor misa i plavkast ekran (ne onaj pogubni plavi). Misleci da je u tome problem, resio sam da ponovo instaliram win7. Tek tada sam shvatio da je taj ekran normalna pojava, mora malo da se saceka.:smash:
Ipak, sve je na kraju ispalo ok osim sto mi je C particija veca od planirane. Probao sam neke programe koje ima win 7 i nisam nesto uspeo (da je smanjim, a D za toliko povecam). Postoji li program koji to radi i ako su particije sa podacima? Sigurno li je to?
 
Acronis Disk Director sa Hirena, npr.

Pošto ti je sveža ta W7 instalacija, pretpostavljam da na njoj nemaš nešto ključno od podataka, mada je bekap uvek poželjan pre nego što kreneš da petljaš sa particijama pošto ćeš povećavati D.
 
Nazad
Vrh Dno