Šta je novo?

Kloniranje starih hdd na ssd, preporuka za program

Ja sam uspeo sa Macrium Reflect free da kloniram HDD C particiju na SATA SSD i potom samo isključim HDD skroz u BIOS-u sa boot liste i pritom stavim SSD kao prvi boot drive da butujem OS Win7. Znači nisam vadio kablić.
 
To je normalno kada sve prođe u redu. Sada bi trebalo da imaš dva identična systeme na 2 diska. Možeš da imaš koliko diskova je moguće da se priključi na ploču.
 
Može li ovaj Macrium da se skine bez registracije?
Treba mi na dve mašine na poslu zameniti ssd, umesto 256GB staviti 512GB i klonirati sadržaj da ne mora sve ispočetka da se instalira (ima par aplikacija koje ne bi mogao da pronađem) .
 
Neko je ovde pominjao DiskCopy program. Nikako da mi naiđe neki sistem za kloniranje da isprobam program.
 
Samo za kloniranje ne treba ništa naročito, ima puno programa. Reflect je prvenstveno za backup sa mnogo automatskih opcija, kloniranje je samo malecki deo. Taj, portabilni DiskCopy izgleda interesantan
1710571471900.png
 
Danas ću probati Diskcopy jer nekoliko dana ne uspevam da podignem sistem sa kloniranog nvme diska (sačuvao sam originalni ssd, a on radi bez problema).
Probao sam i Macrium i Clonezillu, ali uvek dobijem plavi ekran, a ovo je ko zna koji put da radim istu stvar.
 
Ja sam uspeo sa Macrium Reflect free da kloniram HDD C particiju na SATA SSD i potom samo isključim HDD skroz u BIOS-u sa boot liste i pritom stavim SSD kao prvi boot drive da butujem OS Win7. Znači nisam vadio kablić.

al to sve nisi radio sa W10 ili W8 nego sa W7?
zato što W10 ima drugačiji loader.
 
kod mene je /bcd bio problem. rešio u command promptu diskpart-om itd... bez potrebe za dodatnim softverom.
 
Nazad
Vrh Dno