Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Da, oseti se, grejao se ja skoro 10 godina radijatori, dole kotao na drva, mislim drugaciji je osecaj, sad individualno je. Meni eto klima vise odgovara, kad izadjem iz kupatila, meni vrucina, mogu da je smanjim - iskljucim odmah, dok radijatore, zavijem ih ja, al oni dok se ohlade, meni znoj ide, posle se ohlade skroz, pa mi zima bude, pa ih odvijem, pa opet pakao. Opet kazem, individualno je, a pogotovo sa malom bebom, tu vec ne sme da fali grejanja ( nemam iskutva, samo predpostavljam ) pa makar i grejalice palio, za sad, hvala bogu, restrikcije nema, nadamo se da nece ni biti.
 
Može li neko 100% potvrditi da Axel sgrasso ne ostecuje saće iz klime unutrašnje j ili preporučiti nešto slično PROVJERENO iz kućne radinosti za čišćenje a da ne nagriza aluminijum
Evo ja ti mogu potvrditi. Perem unutrasnju vec 4-5 puta, al nebitno to, probao sam na stiroduru koji je star 20 godina, i zut od duvana ( bio u sobici dok nije izolacija spoljna uradjena, pa posle ostao, mrzelo me da skidam, i dan danas stoji )
Nebitno, uzmem Axel, strcnem na taj zuti stirodur, to mesto gde sam strcnuo je pobelelo,i napravio je axel kao nov da je stirodur, i uzeo sam lupu, gledao, ni mrvica jedna nioje izjedena, samo ga je izbeleo...pa eto, da ne duzim, kad stirodur nije pojeo, nemas brige onda. To sam oinace probao radi sebe, jel me je zanimalo, pa eto, ne moraju drugi :)

Slikacu bas pa cu postaviti i sliku sutra, prekosutra, da se lepo vidi. Ne brini sa Axelom :)
 
Evo ja ti mogu potvrditi. Perem unutrasnju vec 4-5 puta, al nebitno to, probao sam na stiroduru koji je star 20 godina, i zut od duvana ( bio u sobici dok nije izolacija spoljna uradjena, pa posle ostao, mrzelo me da skidam, i dan danas stoji )
Nebitno, uzmem Axel, strcnem na taj zuti stirodur, to mesto gde sam strcnuo je pobelelo,i napravio je axel kao nov da je stirodur, i uzeo sam lupu, gledao, ni mrvica jedna nioje izjedena, samo ga je izbeleo...pa eto, da ne duzim, kad stirodur nije pojeo, nemas brige onda. To sam oinace probao radi sebe, jel me je zanimalo, pa eto, ne moraju drugi :)

Slikacu bas pa cu postaviti i sliku sutra, prekosutra, da se lepo vidi. Ne brini sa Axelom :)
zahvaljujem
 
Forumasi moze pomoc onih koji su imali iskustva sa ovim klimama. Klima bi se koristila 90% za hladjenje.
Vivax acp12-ch35aegi
Midea msag12-hrn1
Hvala
 
Danas uzeo hisense expert smart 12k za 35k, nadam se da je ok za taj novac 🤗
 
Jos jednom cu kao i mnogo puta do sad a nece biti zadnju sigurno pohvaliti Amber komfort 12-cu koja greje stan od 53kv.Set 21;fan 4.i modulira na 200w.Musa koja je setovana na 22c u decijoj sobi nema razloga da se pali tj da greje.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240420_022116_com.wooxhome.smart.jpg
    Screenshot_20240420_022116_com.wooxhome.smart.jpg
    41.2 KB · Pregleda: 76
  • IMG_20240420_021943.jpg
    IMG_20240420_021943.jpg
    135.3 KB · Pregleda: 31
  • IMG_20240420_021910.jpg
    IMG_20240420_021910.jpg
    258.2 KB · Pregleda: 25
  • IMG_20240420_021858.jpg
    IMG_20240420_021858.jpg
    96.1 KB · Pregleda: 29
Ako pricamo o snazi, bolja je 70-300%, zavisno od spoljasnje temperature.
Na -10C, Comfort ima 2.7kW kapacitet, Premium ima 5.5kW, na -20C Comfort 2.1kW, Premium 4.6kW.
Pored toga, ne modulira nisko i poprilicno je efikasna, pa daje dosta toplote na svojih minimalnih 400-500W, pa nije za prostore ispod 40m2 samo zbog paljenja/gasenja, kome to smeta.
Mi imamo poprilicno blagu klimu, pa su te klime namenjene za trziste severne Evrope poprilicno suvisne.
 
Poslednja izmena:
Naručio sam Daikin Sensira ftxc35c/rxc35c za nešto preko 60k. Interesuje me vaše mišljenje jel se isplati, tj. Jeli skoro duplo bolja u odnosu na Vox i Vivax klime od 35000?
 
Naručio sam Daikin Sensira ftxc35c/rxc35c za nešto preko 60k. Interesuje me vaše mišljenje jel se isplati, tj. Jeli skoro duplo bolja u odnosu na Vox i Vivax klime od 35000?
Ako si vec kupio, ne trazi potvrdu ili mane koje ce te razocarati.... Trazis utjehu da je duplo bolja u odnosu na sta.... Poniz drugih forumasa koji imaju te klime koje si naveo???
 
Ako pricamo o snazi, bolja je 70-300%, zavisno od spoljasnje temperature.
Na -10C, Comfort ima 2.7kW kapacitet, Premium ima 5.5kW, na -20C Comfort 2.1kW, Premium 4.6kW.
Pored toga, ne modulira nisko i poprilicno je efikasna, pa daje dosta toplote na svojih minimalnih 400-500W, pa nije za prostore ispod 40m2 samo zbog paljenja/gasenja, kome to smeta.
Mi imamo poprilicno blagu klimu, pa su te klime namenjene za trziste severne Evrope poprilicno suvisne.
Aha. A sta kazes za ovo klimu sto ja imam.
Daikin FVXM35A / RXTP35R nordic.
Ovako je kapacitet grejanja
+7°С 1.27kw
-7°С 2.66kw
-10°С 3.00kw
-15°С 3.58kw
-22°С 3.05kw
-25°С 3.02kw
Tbiv -15
Bez grejaca na SJ
Ovako izgleda SJ slikana odozdo. Nema onaj dio tacne ispod izmenivaca kako bi voda odmah mogla da iscuri.
Veliki izmenivac SJ i UJ
received_1308365326454201.jpeg
received_862407815264385.jpeg
20231020_050908.jpg
20230913_145007.jpg
 
Klime ugradjene isti dan, radovi na ulici od prasine da covek poludi, verovatno sad treba klimu cistiti,ova sto je do ulice kao da ima oko 20 god, puna prasincine.
 

Prilozi

  • IMG_20240420_184838.jpg
    IMG_20240420_184838.jpg
    153.4 KB · Pregleda: 77
  • IMG_20240420_184825.jpg
    IMG_20240420_184825.jpg
    227.4 KB · Pregleda: 84
Ako si vec kupio, ne trazi potvrdu ili mane koje ce te razocarati.... Trazis utjehu da je duplo bolja u odnosu na sta.... Poniz drugih forumasa koji imaju te klime koje si naveo???
Ne, naručio sam, nisam još kupio, za otkazivanje porudžbine imam fore 4 dana, za ovu ftxc35d/rxc35c (gore sam greskom stavio c) sam samo 20og imao tu cenu pa sam je naručio. E sad, tražio sam mišljenje onih koji se razumeju, da li je bolje uzeti navedenu klimu ili se ne isplati davati tolike pare za nego uzeti Vox ili Vivax za 35k?
Nikog nisam mislio ni ponižavati niti išta slično, i ne vidim otkud se takvo nešto moglo zaključiti iz mog upita!?
 
Kako vam se cine nove gree klime?
Izgleda da sve imaju one nove lakse spoljasnje jedinice (sem amber ultra).
Clivia je izgleda zamena za muse.
Zanimljiv mi je amber pro sa nesto laksom spoljnom to je zamena za amber comfort. Garantuju 87% kapaciteta na -15.
A najinteresantnija je airy.

Fino je to sve na papiru, realno dok nebude jaceg minusa neznas kakav je taj novi model ( mislim na bilo koju marku ) zato je po meni bolje uzeti nesto provjereno. Ja licno nisam ni protiv starijeg ili nekog prethodnog modela koji se odlicno pokazao.
 
Ne, naručio sam, nisam još kupio, za otkazivanje porudžbine imam fore 4 dana, za ovu ftxc35d/rxc35c (gore sam greskom stavio c) sam samo 20og imao tu cenu pa sam je naručio. E sad, tražio sam mišljenje onih koji se razumeju, da li je bolje uzeti navedenu klimu ili se ne isplati davati tolike pare za nego uzeti Vox ili Vivax za 35k?
Nema niko taj model na forumu, bar se do sad nije spominjala. Malo je slabija od FTXF35D i FTXC35C. Vidim da je ima i za 58k. Klima se isplati u odnosu na drva i druga grejna tela. Ako porediš sa drugim klimama, tu sve zavisi od korisnika do korisnika, nismo svi isti, što nekome smeta, nekome je idealno. Svaka klima ima dobre i loše strane, zavisi šta tražiš od klime. Sa moje tačke gledišta se isplati, sa tvoje tačke gledišta kada gledaš kao početnu investiciju se ne isplati jer plaćaš skoro duplo. Ne dobijaš duplo bolji proizvod, možda 20-30%. Ali dobijeno, uloženo ne ide srazmerno kod klima. I klima skuplja 10 pita od Voxa nije 10 pita bolja, ali jeste bolja. Za klimu do 60k mislim da će biti skroz ok.
26kg spoljašnja, da je duplo bolja nije sigurno. Za 60k je ok.
Sensira 12 je teška 24kg ali iz nekog razloga na svim sajtovima stoji 26kg ili 28kg, mada sam im pisao nekoliko puta, neki su ispravil, većina nije. Svi prepisuju jedni od drugih.
 
Gledam od srijede MelCloud nikome neradi... Nesto su debelo za**bali, zna i japanac da omane posteno.
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-04-19-17-28-17-053_mitsubishi.wifi.android.mitsubishiwifiapp.jpg
    Screenshot_2024-04-19-17-28-17-053_mitsubishi.wifi.android.mitsubishiwifiapp.jpg
    96.5 KB · Pregleda: 43
Može li se u auto klimu umesto fabrickog gasa R1234 ubaciti gas R134 ?U pitanju je naravno cena, ogromna je razlika u jednom i drugom, punjenje sa R134 je 3-4000 a sa R1234 18-20000 dinara
 
Klime ugradjene isti dan, radovi na ulici od prasine da covek poludi, verovatno sad treba klimu cistiti,ova sto je do ulice kao da ima oko 20 god, puna prasincine.
Slicno je ovako i meni, s tim sto je moja ugradjena godinu dana ranije. Ne izgleda bas ovoliko grdno ( Trebao bi spoljnu da operes ) Caletova kao nova, zaista, moja, kao da je donesena iz Cernobilja, pa ugradjena. Cudo je prometna ulica. Na hladjenju se izrazi najvise, nakupi pogan, na grejanju sama sebe spere, jel.
 
Poslednja izmena:
Nema niko taj model na forumu, bar se do sad nije spominjala. Malo je slabija od FTXF35D i FTXC35C. Vidim da je ima i za 58k. Klima se isplati u odnosu na drva i druga grejna tela. Ako porediš sa drugim klimama, tu sve zavisi od korisnika do korisnika, nismo svi isti, što nekome smeta, nekome je idealno. Svaka klima ima dobre i loše strane, zavisi šta tražiš od klime. Sa moje tačke gledišta se isplati, sa tvoje tačke gledišta kada gledaš kao početnu investiciju se ne isplati jer plaćaš skoro duplo. Ne dobijaš duplo bolji proizvod, možda 20-30%. Ali dobijeno, uloženo ne ide srazmerno kod klima. I klima skuplja 10 pita od Voxa nije 10 pita bolja, ali jeste bolja. Za klimu do 60k mislim da će biti skroz ok.

Sensira 12 je teška 24kg ali iz nekog razloga na svim sajtovima stoji 26kg ili 28kg, mada sam im pisao nekoliko puta, neki su ispravil, većina nije. Svi prepisuju jedni od drugih.
Hvala najlepše na komentaru. Sve jasno.
Inače, otkazali su mi Sensira, kažu ipak nemaju na stanju, tako da nastavljam potragu, a ako ne izleti ništa tu je Vox

IHD12-SIPMW za 35k.​

 
Pozdrav ,

Kupio sam Gree Clivia AI 12k klimu i interesuje me da li neko zna od prilike koliko kosta ugradja?
Trenutno imam staru Mideu klimu oko 10god star i dosta je bucna i slabo i greje u poslednjih par godina, mislim da je doslo vreme za zamenu, da li se demontaza isto naplacuje?
Mada to mogu i ja demontirati sigurno nije svemirska tehnologija a i ima dosta objasnjenja verujem i na youtub-u.

Vidim da imate dosta diskusija pa da podelim i moja iskustva sa Gree klimama posto u dnevnoj sobi koristim vec 3 god. Amber Premium 12k i mogu reci da sam prezadovoljan i sa potrosnjom a i sa kapacitetom te klime. Bez problema zagrejava 60m2 i na velikim minusima. Druga klima stara je bila u decijoj sobi i usmeren na hodnik i prilicno je radio posao za tih 35m2. Nadam se da ce i ova Clivia moci isto to da uradi, barem na papiru je mnogo bolja nego ta stara Midea. vidicemo..
 
Nazad
Vrh Dno