Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

U potrazi sam za inverterom koji će dogrevati(svaka će obaviti posao sa hladjenje) potkrovlje nekih 40m2 I na jednoj online prodavnici trenutno ima par interesantnih modela, cenovno između 50 I 60 hiljada. Pa bi mi značilo misljenje vas strucnijih I iskusnijih kolega.

Midea AG-12NXD1.WIK 58.000

VIVAX ACP-12CH35AEVIs 52.000

LG W12EG 57.000

Ili ako imate preporuku za neku drugu varjatnu u tom cenovnom rangu.
 
Gospodo, pogubih se u klimama ali ne mogu da nadjem pravi odgovor.
Klima mi je potrebna za hladjenje pre svega, i sto da ne neko dogrevanje u prelaznim periodima.
Izbor su ove klime, da ne duzim temu zasto moraju bas te.
Vivax aeqi 18
Vivax aemi 18
Bosch climate 3000i 18
Hisense easy smart serije 18
Vox iva1 24 (mada je 18 ono sto mi je dovoljno)
Vox ijl18
 
U potrazi sam za inverterom koji će dogrevati(svaka će obaviti posao sa hladjenje) potkrovlje nekih 40m2 I na jednoj online prodavnici trenutno ima par interesantnih modela, cenovno između 50 I 60 hiljada. Pa bi mi značilo misljenje vas strucnijih I iskusnijih kolega.

Midea AG-12NXD1.WIK 58.000

VIVAX ACP-12CH35AEVIs 52.000

LG W12EG 57.000

Ili ako imate preporuku za neku drugu varjatnu u tom cenovnom rangu.
Imam Mideu AG-12NXD1.WIK, sa njom sam zadovoljan iako ima neki bug u elektronici koji je, povremeno, uvodi u defrost mod i na temperaturama u plusu. Imao sam takođe isti model klime, samo je bila devetka u pitanju, ona je katastrofalno radila. Na svakih 45 minuta do sat vremena išla je u defrost i izbacivala hladan vazduh. Katastrofalna klima.
 
Покушавам да BEKO BEHPI 120/121 повежем на wi-fi, клима се појави на HomeWhiz апликацији идем на повежите она се повеже али нема интернета.
Ради по упутству а и има туторијал на Youtube.
Повеже се без интернета.
 
Momci ipak mi treba pomoc, procitao sam zadnjih stranica ali sto vise citam to manje znam.
Meni je potrebna klima za prostoriju od 15kvm koju koristim kao radnu. Soba se nalazi u potkrovlju koje gotovo da nema izolaciju (za sad, planiram da stavim striropor 10/15cm), ima balkonska vrata, oko 14h postane vruce kad sunce predje na tu stranu.

Gledam prvenstveno jeftinije modele do 40k jer ce mi trebati jedno 3-4h dnevno i to preko leta. Zimi mozda ponekad da se dogreje, mada poprilicno toplo bude, tako da bi mozda bilo korisno da bude inverter.

Ja sam gledao:
  • Vox IVA1-12IR - 38k RSD
  • Vivax COOL ACP-12CH35AEQIs R32 - 36k RSD
Da li je 12-tica overkill za tu prostoriju? Da li imate preporuku za neki bolji model?
 
Danas sam pričao sa bratom koji radi ugradnje klima već 15tak godina u vezi Vox Ivy ili kako se zove model što neki ovde tvrde da je unutra Midea.
Nije unutra Midea samo su neke maske
Uglavnom ugrubo iskustvo sa Vox je da na od 50 na 20-30 pucaju neke cevi i jako teško ili nikako se vare i jako teško prihvate garanciju
Dok na Midea na 50 možda 3-5kom pucaju te cevi, onaj inverter najeftinije sa wifi
Čisto da nekom bude od pomoći i koristi da možda bolje ne štedi 100 EUR evra i kupuje Vox
Ja sam naručio tu Midea prošla je radila oko 15g bez većih problema
Nisam hteo nista skuplje jer ide u kuhinju
 
Pitaj ga kakva su iskustva sa Mission 2 i sa onim Extreme Wik 9BTU (ako se ne varam), pa da vidimo da li je samo do rabata ili ima još nešto.
 
Vox je Aux, nema dodirnih tacaka sa Midea.
 
Nemoj da siris dezinformacije,najmanje prituzbe ima na VOX(AUX) klime.
Danas sam pričao sa bratom koji radi ugradnje klima već 15tak godina u vezi Vox Ivy ili kako se zove model što neki ovde tvrde da je unutra Midea.
Nije unutra Midea samo su neke maske
Uglavnom ugrubo iskustvo sa Vox je da na od 50 na 20-30 pucaju neke cevi i jako teško ili nikako se vare i jako teško prihvate garanciju
Dok na Midea na 50 možda 3-5kom pucaju te cevi, onaj inverter najeftinije sa wifi
Čisto da nekom bude od pomoći i koristi da možda bolje ne štedi 100 EUR evra i kupuje Vox
Ja sam naručio tu Midea prošla je radila oko 15g bez većih problema
Nisam hteo nista skuplje jer ide u kuhinju
 
Imam jedno pitanje i zamolio bih za pomoc. :)

Da li treba nesto previse da se udubljujem u izbor inverter klime koja ce se 95% vremena koristiti za hladjenje? Ili samo da uzmem neku koja se uklapa izgledom u enterijer?

~65kv, 10cm izolacija, parket, troslojno staklo pvc
 
Inače taj brat ih je ugradio na desetine verovatno i stotine na građevinske kontejnere tako da ne priča napamet sigurno
 
U potrazi sam za inverterom koji će dogrevati(svaka će obaviti posao sa hladjenje) potkrovlje nekih 40m2 I na jednoj online prodavnici trenutno ima par interesantnih modela, cenovno između 50 I 60 hiljada. Pa bi mi značilo misljenje vas strucnijih I iskusnijih kolega.

Midea AG-12NXD1.WIK 58.000

VIVAX ACP-12CH35AEVIs 52.000

LG W12EG 57.000

Ili ako imate preporuku za neku drugu varjatnu u tom cenovnom rangu.
Ista stvar me interesuje?
 
Za dogrevanje i hlađenje sa tvog spiska LG W12EG Winner.
 
Treba da kupim četiri 12-ce. Po dve klime na dva sprata.

One će da greju po 65 kvadrata manje više.

Problem je što je kod mojih suturen u pitanju i dosta je niža prostorija nego kod mene na spratu. Imam sreću što je ta najniža prostorija u kuhinji ( ima spušten plafon + podignut pod) dok je u ostalim prostorijama visina korektna.

E sad, ne znam gde da postavim klime. Jedna bi išla u dnevnu sobu da greje nju i spavaću a druga bi morala da greje kuhinju i kupatilo ali tu je problem gde staviti.

Da li bi bilo dobro staviti klimu u kupatilo?
 
Da li neko ima iskustva sa ovom klimom prilikom grejanja, kultura rada, modulacija...

Gree GWH12AOC-K6DNA1A FREAIR​

Trenutno je na nekoj ludackoj akciji
 
VIVAX Inverter klima uređaj ACP-12CH35AEGIs
Zna li neko kakva je ova klima za dogrevanje?
 
Potrebna mi je neka preporuka za klimu kao i mozda savet, budget do 70k dinara.

Posto imam "dugacak" hodnik i sve sobe povezane kao i WC sa vratima razmisljam da postavim klimu u hodinuku i onda zatim mogu da otvorim vrata kako bi mi hladan vazduh ulazio u ostale sobe, samim tim bi sobe trebale da budu hladnije. Razumem da mozda nece biti ista temperature kao u hodniku ali trebalo bi biti hladnije nego kao sto je trenutno bez ikakve klime. Instalacija 3 klima uredjaja u svakoj sobi mi ne odgovara i mislim da se najvise isplati uraditi kao sto sam zamislio, pitao sam neke koji imaju klimu kao i u prodavnici i rekli su da bi ovo moglo.

Sada me samo zanima koji model mi preporucujete do 70k. Ako moze da je dostupno u Tehnomediji zato jer bi mi oni i instalirali taj dan kada uzmem. Ako bas ne moze sa Tehnomedije onda slobodno preporucite imena pa cu ja sam naci na bilo koji sajt(Tipa KP itd) i poruciti.

Na "brzaka" sam skicirao kako to izgleda. Inace ovo je na gornji sprat na kuci. Iskreno ne znam tacno koje je velicine ali verujem da ima bar 40 do 50 m2 pa mozda cak i vise ako racunamo sve sobe kao i WC. Takodje trenutno nemam izolaciju[stiropor], razmisljam da u skorije vreme to odradim.

Vodim "raspravu"(debatu) da li uzeti 12k ili 18k.. Vrlo moguce ce 12k biti dovoljno. Planirao sam da samo krostim leti za hladjenje, ali istovremeno mozda budem probao zimi kada bude zahladnilo da testiram kako moze da geje i odrzava toplotu, ma da zimi se grejem na drva sa radijatorima tako da nije primorana da ona sve sama greje, u najboljem slucaju da "pomaze".

Preporuke su dobrodosle, izvinjavam se zbog malo dugackog posta, verujem ako objasnim i dam detalje da cu lakse dobiti odgovor.

1688610384711.png
 
PS: Izracunao sam i sve ukupno je oko 52 m2, Da zaokruzimo na 55 ili 60 m2.
 
PS: Izracunao sam i sve ukupno je oko 52 m2, Da zaokruzimo na 55 ili 60 m2.

Neće ti biti dovoljna 12-ca. 12- ca jladi ili greje tu do 30-40 m2. Moraš da uzmeš nešto jače ili da staviš dve klime.


Ja imam sličan raspored, 65 kvadrata..

Jedna klima će mi biti u hodniku kao i kod tebe a druga u dnevnoj sobi.

Klima u hodniku će mi hladiti/grejati hodnik, kupatilo/wc i spavaću a klima u dnevnoj dnevnu, trpezariju i kuhinju.
 
Treba da kupim četiri 12-ce. Po dve klime na dva sprata.

One će da greju po 65 kvadrata manje više.

Problem je što je kod mojih suturen u pitanju i dosta je niža prostorija nego kod mene na spratu. Imam sreću što je ta najniža prostorija u kuhinji ( ima spušten plafon + podignut pod) dok je u ostalim prostorijama visina korektna.

E sad, ne znam gde da postavim klime. Jedna bi išla u dnevnu sobu da greje nju i spavaću a druga bi morala da greje kuhinju i kupatilo ali tu je problem gde staviti.

Da li bi bilo dobro staviti klimu u kupatilo?
Ne može klima u kupatilo.Kolika je visina u suturenu.Gledam uputstvo za montažu i neki proizvođači kao minimalnu visinu između donje strane montirane unutrašnje jedinice i poda daju do 1.80m minimalni razmak između gornje strane klime i plafona je oko 6cm optimalno 10-15.Možda bi ova visina od 1.80 mogla malo i naniže ali gore gde klima uvlači vazduh da ostane bar 10cm.Koliko bi potrošio na klime i ne bi bilo loše da skiciraš raspored prostorija da bi dobio tačniji savet.
Da li neko ima iskustva sa ovom klimom prilikom grejanja, kultura rada, modulacija...

Gree GWH12AOC-K6DNA1A FREAIR​

Trenutno je na nekoj ludackoj akciji
Koliki bi prostor grejao/hladio ima li izolacije.Tu klimu mislim da niko nema na forumu.Što se tiče kulture rada i modulacije kod Gree klima nisu se nešto proslavili po tim pitanjima.Klime Japanskih proizvođača su u tom pogledu dosta bolje.Pogledaj u tom nekom cenovnom okviru šta ima od Japanskih klima i dobićeš detaljniji savet oko modela koji te interesuje.
 
Poslednja izmena:
Neće ti biti dovoljna 12-ca. 12- ca jladi ili greje tu do 30-40 m2. Moraš da uzmeš nešto jače ili da staviš dve klime.


Ja imam sličan raspored, 65 kvadrata..

Jedna klima će mi biti u hodniku kao i kod tebe a druga u dnevnoj sobi.

Klima u hodniku će mi hladiti/grejati hodnik, kupatilo/wc i spavaću a klima u dnevnoj dnevnu, trpezariju i kuhinju.
Koji model klime imate za obe prostorije?
 
Koliki bi prostor grejao/hladio ima li izolacije.Tu klimu mislim da niko nema na forumu.Što se tiče kulture rada i modulacije kod Gree klima nisu se nešto proslavili po tim pitanjima.Klime Japanskih proizvođača su u tom pogledu dosta bolje.Pogledaj u tom nekom cenovnom okviru šta ima od Japanskih klima i dobićeš detaljniji savet oko modela koji te interesuje.
Amber comfort i soyal idu oko 160w.Amber ultra i muse idu do 400w najnize.Za crown i freair ne znam.
 
Od ovih cenovno pristupačnijih VOX (Aux) definitivno najbolji, svakom bi preporučio, kod mene par komada godinama radi bez greške uz redovno čišćenje.
 
Ne može klima u kupatilo.Kolika je visina u suturenu.Gledam uputstvo za montažu i neki proizvođači kao minimalnu visinu između donje strane montirane unutrašnje jedinice i poda daju do 1.80m minimalni razmak između gornje strane klime i plafona je oko 6cm optimalno 10-15.Možda bi ova visina od 1.80 mogla malo i naniže ali gore gde klima uvlači vazduh da ostane bar 10cm.Koliko bi potrošio na klime i ne bi bilo loše da skiciraš raspored prostorija da bi dobio tačniji savet.

Koliki bi prostor grejao/hladio ima li izolacije.Tu klimu mislim da niko nema na forumu.Što se tiče kulture rada i modulacije kod Gree klima nisu se nešto proslavili po tim pitanjima.Klime Japanskih proizvođača su u tom pogledu dosta bolje.Pogledaj u tom nekom cenovnom okviru šta ima od Japanskih klima i dobićeš detaljniji savet oko modela koji te interesuje.

Ovako, gledali smo juče. Jedna klima bi morala da bude u kuhinji/trezariji, nalazila bi se na nekih četiri metara od šporeta i mesta gde se kuva.

Tu je spušten plafon i visina je zbog spuštenog plafona 2 metara. Tu spoljašna kutija ne bi pravila problem i bila bi ispod unutrašnje spolja, stajala bi na betonu.

Druga klima bi bila iznad troseda u dnevnoj sobi, problem je tu što spoljna jedinica tu mora da se diže u visinu dobrih 1.5 metar (ako je izvodljivo) zbog automobila.
 
Spoljna jedinica može da bude udaljena od unutrašnje i više od 10 metara bez dopune freona mada i to zavisi od proizvođača.Visinska razlika je isto dozvoljena tako da gledaj da li ima odgovarajućih visina za unutrašnju jedinicu.
 
Nazad
Vrh Dno