Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Mislim da nema drugog rešenja nego da vratite klime.Kažite da klima nema snage da zagreje taj prostor jednostavno loša procena.Ili da vrate pare ili neku jaču možda G-Tech.Nema mesta panici tačno znaš šta treba da radiš platio si proizvod koji ti ne završava posao prema zakonu o zaštiti potrošača imaš pravo da vratiš proizvod.Kontaktiraj prvo prodavnicu gde je kupljena.Možda je najbolja varijanta zamena za jaču klimu.
 
Kako ima pravo da vrati!? Ako radi u skladu sa specifikacijama nema tu osnova za vraćanje proizvoda. Eventualno vraćanje ili zamena je već stvar dogovora sa prodavcem/servisom ako nema osnova za reklamaciju.
 
I moje su vox ali nema defrosta vec danima. Jel kod tebe velika vlaga?
Živim na selu okolina Bg kod Grocke.Kod mene je zadnjih nekoliko dana tokom noći i jutra temperatura išla do -8C jer smo u nekoj kotlini.Defrost na mojoj klimi stvarno ubija ,ja ne znam zbog čega i šta treba da uradim da bi bolje radila?
 
Kako ima pravo da vrati!? Ako radi u skladu sa specifikacijama nema tu osnova za vraćanje proizvoda. Eventualno vraćanje ili zamena je već stvar dogovora sa prodavcem/servisom ako nema osnova za reklamaciju.
Ima pravo da vrati u roku od 14 dana bez obrazlozenja, naravno ako je kupljena online.
 
Naravno, samo se to 'naravno' nažalost ne podrazumeva.
 
Mislim da nema drugog rešenja nego da vratite klime.Kažite da klima nema snage da zagreje taj prostor jednostavno loša procena.Ili da vrate pare ili neku jaču možda G-Tech.Nema mesta panici tačno znaš šta treba da radiš platio si proizvod koji ti ne završava posao prema zakonu o zaštiti potrošača imaš pravo da vratiš proizvod.Kontaktiraj prvo prodavnicu gde je kupljena.Možda je najbolja varijanta zamena za jaču klimu.
Da...i njihov serviser mi je rekao da bi trebalo da prihvate da vratimo,tj mi želimo da zamenimo za jaču, naravno uz doplatu...u septembru mesecu smo je kupili i krenuli prošli mesec da je koristimo.kaže da misli da imamo pravo jer piše da greje do -15 stepeni ali naš prostor ne može da zagreje iako su nam svi serviseri rekli da će biti idealna za tu kvadraturu...samo nemamo kutije,bacili smo pa ne znam da nam to ne predstavlja problem.
 
Ambalaža nije problem kod vraćanja uređaja zato što kupac nije u obavezi da je čuva.
Što se ambalaže tiče, članom 56. stav 10. Zakona propisano je da nemogućnost potrošača da dostavi prodavcu ambalažu robe ne može biti uslov za rešavanje reklamacije niti razlog za odbijanje otklanjanja nesaobraznosti. Dakle, prodavac nema pravo da uslovljava prihvatanje izjave o reklamaciji u pogledu nesaobrazne robe, niti da uslovljava rešavanje reklamacije u korist potrošača tj. otklanjanje nesaobraznosti dostavljanjem originalne ambalaže kupljenog proizvoda.
 
Samo jos da neko dokaze da je klima neispravna. Zelim mnogo srece.
 
Živim na selu okolina Bg kod Grocke.Kod mene je zadnjih nekoliko dana tokom noći i jutra temperatura išla do -8C jer smo u nekoj kotlini.Defrost na mojoj klimi stvarno ubija ,ja ne znam zbog čega i šta treba da uradim da bi bolje radila?
Verovatno je velika vlaga tu kod tebe. Ove moje sinoc sve usle u defrost u roku od pola sata a danima nisu. Garant je odjednom skocila vlaznost vazduha kako je krenulo da otopljava.
Nema tu sta da se radi. Kad je vlaga velika a temperatura ispod 1 stepen - defrost je izgleda neizbezan.
 
Ne znam kolika je bila vlaznost jer nemam merac. Pratim neku aplikaciju koja je pokazivala manje nego onih dana pre i posle snega ali koliko je to merodavno - ne znam.
 
Stigao račun za struju. Fujitsu 12 LVC potrošila 30 eura za mjesec dana. Bilo je i pohladno. Temperatura u prostoriji od 22 do 25. Radila je cijelo vrijeme. Noću na 20 stepeni a ujutro na 24 ili na 25. Što se tiče defrosta brzo odradi, nisam mjerio za koliko vremena, ali kuća pored rijeke tako da nisam primjetio da se nešto pati u radu. Klima je plaćena 1150 eura, ugradnja 100 eura. Rodica prezadovoljana.
Napomena grije se 31 kvadrat, dnevna i kuhinja.
 
Ambalaža nije problem kod vraćanja uređaja zato što kupac nije u obavezi da je čuva.
Što se ambalaže tiče, članom 56. stav 10. Zakona propisano je da nemogućnost potrošača da dostavi prodavcu ambalažu robe ne može biti uslov za rešavanje reklamacije niti razlog za odbijanje otklanjanja nesaobraznosti. Dakle, prodavac nema pravo da uslovljava prihvatanje izjave o reklamaciji u pogledu nesaobrazne robe, niti da uslovljava rešavanje reklamacije u korist potrošača tj. otklanjanje nesaobraznosti dostavljanjem originalne ambalaže kupljenog proizvoda.
Hvala ti puno...
Samo jos da neko dokaze da je klima neispravna. Zelim mnogo srece.
Njihov ovlašćeni serviser je rekao da ne može da zagreje naše prostorije i da možemo da reklamiramo,doći će i njihovi glavni serviseri da vide sigurno i da potvrde.kaze da ona radi i da je ispravna ali ne može da zagreje prostor.na njoj piše da greje do -15 stepeni...naše je da reklamiramo jer nema funkciju kao što piše a i jednostavno nismo zadovoljni radom...javiću šta je bilo...hvala puno...
 
Na prosloj strani si nabacao dosta informacija - od toga da serviser kaze da daje 60C, pa preko toga da tvrdi da ne moze da zagreje vise od 19, a i da bi da se setas u majici!?
Ovo sa 19C je glupa prica - pa u mojoj kuci je 17 stepeni kad nista ne radi, a kad upalim 2 sijalice vec je 18...
Da li si ti izmerio temperaturu izduva?
Nema sanse da duva 60C, a da ti to ne primetis - to je PAKLENA temperatura, kao da stanes ispod bacača plamena. Nesto te oni vozaju... Ta klima ne radi ispravno...
E sad, da li ce ti biti prijatno posle tusiranja i da li mozes bas uvek u majici da budes, veliko je pitanje. Zavisi sta je kome toplo - vidis da neko odrzava 20-21C, a nekome je potrebno 24.

Sto se tice lokala, siguran sam da tvoj drugar ne drzi klimu upaljenu non stop - a to je osnovni uslov da moze da sedi u dukserici, pa i da je skine.
Lokali su specificni, sa hladnim zidovima i podovima, izlozima, visokim plafonima.... Hladnoca izbija i samo ako je ne gasi, onda moze da ocekuje pristojnu temperaturu.
Moj brat ima u lokalu Midea inverter (stariji je model) i ostavlja je da radi i nocu. Medjutim, subotom popodne kad zatvori radnju ugasi i klimu - u ponedeljak je ledara, pa tek u utorak popodne bude fino toplo(normalna je visina plafona, 20-ak m2).
Ona duva vruce, u vazduhu se oseca toplina, ali se noge smrzavaju i zidovi emituju hladnocu - glava ti gori, a telu hladnjikavo....
 
60 stepeni mu je pokazalo sigurno.e sad on mi je došao to popodne kad se pojavilo sunce .ne verujem da daje sve vreme 60stepeni.ali to je neverovatno za objasniti,naime, kad joj držiš ruku tik ispod nje oseća se toplo a kada si metar od nje već to nije to...stajao sam ispod mnogo klima i kad greju,one greju,jednostavno je neprijatno kada si ispod njih,osećaš toplo na dva metra...a za lokal ista priča. Juče mu je baš bio i merio mu 50*.evo primera za lokal. Juče ujutru nije radio zbog nekih problema i upalio ju je u 8 ujutru,ceo dan je napolju bila ok temperatura, oko 8 stepeni...on je došao popodne oko 17 h i nije mogao da skine jaknu...jednostavan kaže majstor da nije profi...nama to niko nije rekao...svi su rekli da će ta zagrejati preterano dobro....a i po ceni smo gledali da kupimo.pa neću ja sam sebi da kupim klimu od 200,250 € za grejanje pa da rizikujem u sred zime da ostanem bez toplote,mislili smo da platimo kako treba i da ne razmišljamo...Ali očigledno nije dovoljno plaćena...hvala
 
Da, ali vlaznost je bila 100 posto i na -6, bar ako je tacna RHMZ stanica.
Pa da vlažnost jeste 100%, ali padom temperature pada i kapacitet zadrzavanja vlage u vazduhu. Na 30 stepeni moze da zadrži 26,3grama po kilogramu vazduha,na 6 stepeni je to već 5,5grama, dok na -6 to bude samo 2,3grama. Tako da vrednost vazduha predstavlja procenat od maksimalne vrednosti vlažnosti za tu temperaturu vazduha
 
Na 30 stepeni moze da zadrži 26,3grama po kilogramu vazduha,na 6 stepeni je to već 5,5grama, dok na -6 to bude samo 2,3grama.
Mislim da su to vrednosti po m3 a ne po kg vazduha.
U svakom slucaju ne vidim razlog zasto se to tako objavljuje i pravi konfuzija. Zar nije lakse objaviti tu vrednost u gramima koja je konstantna?
Ovako lici vise na polemiku oko javnog duga. Ono dug se povecao ali se u stvari smanjio jer ima manji udeo u BDP-u :D
 
Živim na selu okolina Bg kod Grocke.Kod mene je zadnjih nekoliko dana tokom noći i jutra temperatura išla do -8C jer smo u nekoj kotlini.Defrost na mojoj klimi stvarno ubija ,ja ne znam zbog čega i šta treba da uradim da bi bolje radila?
Zbog kotlne vlaga, kotilina znači i slabo kretanje vazduha pa je i izmena toplote preko spoljne oslonjena samo na vent. A postoji i još jedna mogućnost: da su ti veliki toplotni gubici pa se klima napreže da ih stigne a to znači češći defrost. Na minusu potrebe objekta za toplotnom energijom rastu a kapcitet klime pada.
Izvini nisam ispratio koju ovadraturu greješ, koja izolcija, koja klima?
Mislim da su to vrednosti po m3 a ne po kg vazduha.
U svakom slucaju ne vidim razlog zasto se to tako objavljuje i pravi konfuzija. Zar nije lakse objaviti tu vrednost u gramima koja je konstantna?
Ovako lici vise na polemiku oko javnog duga. Ono dug se povecao ali se u stvari smanjio jer ima manji udeo u BDP-u :D
Mali of od teme ali samo da ti kažem da taj BDP nema veze sa životom. Dug je veći kad raste a manji kad pada, tačka. Ako ne veruješ pitaj švajcarske ekonomiste a ne ekonomiste sa balkana koji su završili državne fakultete u zadnjih 30 godina. BDP može jedne godine da ti bude 1000 miljardi a već sledeće 10 miliona, tako da..... Ne veruješ? Pa pogledaj BDP pre korone i sad.
 
Poslednja izmena:
Zbog kotlne vlaga, kotilina znači i slabo kretanje vazduha pa je i izmena toplote preko spoljne oslonjena samo na vent. A postoji i još jedna mogućnost: da su ti veliki toplotni gubici pa se klima napreže da ih stigne a to znači češći defrost. Na minusu potrebe objekta za toplotnom energijom rastu a kapcitet klime pada.
Izvini nisam ispratio koju ovadraturu greješ, koja izolcija, koja klima?

Mali of od teme ali samo da ti kažem da taj BDP nema veze sa životom. Dug je veći kad raste a manji kad pada, tačka. Ako ne veruješ pitaj švajcarske ekonomiste a ne ekonomiste sa balkana koji su završili državne fakultete u zadnjih 30 godina. BDP može jedne godine da ti bude 1000 miljardi a već sledeće 10 miliona, tako da..... Ne veruješ? Pa pogledaj BDP pre korone i sad.
To sam isto ja hteo da napisem ali sam izostavio rec "kao". Ono kao smanjio se jer je veci BDP a ustvari porastao za 2-3mlrd :D
Tako je izgleda i sa tom vlagom - sad mi je jasno zasto se zove relativna vlaznost vazduha.
 
Hvala ti puno...

Njihov ovlašćeni serviser je rekao da ne može da zagreje naše prostorije i da možemo da reklamiramo,doći će i njihovi glavni serviseri da vide sigurno i da potvrde.kaze da ona radi i da je ispravna ali ne može da zagreje prostor.na njoj piše da greje do -15 stepeni...naše je da reklamiramo jer nema funkciju kao što piše a i jednostavno nismo zadovoljni radom...javiću šta je bilo...hvala puno...
Mesas specifikacije, ona je deklarisana da radi bez problema do -15C, to nije informacija o njenoj snazi tojest power design. Ja ne znam koja je to model klime, moze neki link da pogledam?
Ne znam da li si u Srb ali za te pare si imao Fujitsu 12 LLCE koja ima pdesign 3,2kW na -10c, dakle dovoljna za do 30m2 ako postoji barem 5cm izolacije fasada/tavan i ok stolarija. Sve losije od toga trazi vise snage i jacu klimu.
 
Mesas specifikacije, ona je deklarisana da radi bez problema do -15C, to nije informacija o njenoj snazi tojest power design. Ja ne znam koja je to model klime, moze neki link da pogledam?
Ne znam da li si u Srb ali za te pare si imao Fujitsu 12 LLCE koja ima pdesign 3,2kW na -10c, dakle dovoljna za do 30m2 ako postoji barem 5cm izolacije fasada/tavan i ok stolarija. Sve losije od toga trazi vise snage i jacu klimu.
Gree eco pular plus je klima...svi su majstori rekli da je ona extra i da će biti uživanje sa njom. Ne znam kako bih ti opisao njen rad???ja nemam tu izolaciju ali moji zidovi u zgradi su totalno ok i niko ne koristi izolaciju...na TA peć sam se grejao bez problema i na akumuliranje,puštao sam da duva ali se osećala toplota i kad akumulira.ne ceri vazduh,imam pvc...jednostavno ne daje toplotu kao druge klime.
 
Pa sta kaze sobni termometar? Da to nije sindrom niske modulacije. Kod mene prijatelj 30 kvadrata zgrade grije bez problema. Kaze nikad se ne gasi, i puse mlako/prohladno, al drzi zadatu temperaturu. Takvi su Gree LC modeli, idu na 170-180 w najnize.
Nagazi je na 30c i neki srednji fan pa javi puse li onda toplo, ako imas kakav termometar izmjeri na izlazu koliko c baca.
 
Pa sta kaze sobni termometar? Da to nije sindrom niske modulacije. Kod mene prijatelj 30 kvadrata zgrade grije bez problema. Kaze nikad se ne gasi, i puse mlako/prohladno, al drzi zadatu temperaturu. Takvi su Gree LC modeli, idu na 170-180 w najnize.
Nagazi je na 30c i neki srednji fan pa javi puse li onda toplo, ako imas kakav termometar izmjeri na izlazu koliko c baca.
Majstor je bio i pokazalo mu je 60* čak...Ali to je tu blizu,tik uz nju.malo dalje je mlako,može da se stoji ispod nje bez problema, ako me razumeš...probao sam i turbo i jednu brzinu i dve brzine i stoji mi na auto...evo sad je na auto na auto,na 25*.napolju je 10* i ona duva kao da duva vetar,ne znam kako da ti opišem...imam osećaj da napolju duva vetar i da je vetar okreće. Oma bi sad ma 25* zadatih trebala da radi,da se skuvam...nije to to,veruj mi
 
Ne vjerujem da ta klima moze 60c nakucat na ispuhu, za to bi se i Nocria il Amber morali potrudit. Tesko ces nac ti nesto da ti pase. Klime su niskotemperaturna grijanja. Probaj jos mali fan+mrvicu visa temperatura.
Ili pokusaj neku klimu koja nema pretjerano nisku modulaciju, Gtech, Amber 09, ili Fujitsu starije serije oni smanje skroz fan i povecavaju ispuh. Tebi jednostavno ne odgovara ta kako radi i vecina je takva. Samo racunaj da se ce se dosta palit gasit kad bude toplije vrijeme.
 
Ne vjerujem da ta klima moze 60c nakucat na ispuhu, za to bi se i Nocria il Amber morali potrudit. Tesko ces nac ti nesto da ti pase. Klime su niskotemperaturna grijanja. Probaj jos mali fan+mrvicu visa temperatura.
Ili pokusaj neku klimu koja nema pretjerano nisku modulaciju, Gtech, Amber 09, ili Fujitsu starije serije oni smanje skroz fan i povecavaju ispuh. Tebi jednostavno ne odgovara ta kako radi i vecina je takva. Samo racunaj da se ce se dosta palit gasit kad bude toplije vrijeme.
Hvala...samo ne znam sta da radim.dao sam 500€ za nju i 75€ za ugradnju.
 
Nek ti nemanjgabg84 objasni kako se to radi. :D
Ono sto bih ti ja preporucio, pokusaj se ljudski dogovorit da doplatis za novu i tjt. Pigledaj jos ima li Bergen Pine Profi G19 LCLH, ona je tu negdje u toj cijeni ako je jos ima. Isti je uvoznik. I ona forsira topliji ispuh.
Ili GTech ili Amber 09.
 
IMG_20211226_171353.jpgko moze biti proizvodjač ovih VOX klima, ne mogu da pronadjem kod za daljinski, a hocu da se skuvam
 
Nazad
Vrh Dno