Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Pozdrav ekipa.
Budući da sam kompletni laik trebala bi mi pomoć oko izbora klime.
Akcenat fukncije klime bi bio na hladjenju 75kvm stana.
Od pozicija za klimu i nemam bas neki izbor, jedina varijanta je u dnevnoj sobi na zidu koji ću priloziti uz osnovu stana(mesto za klimu oznaceno markerom).
U sustini glavno pitanje je da li ici na 12ku ili 18ku i da li da bude inverter ili on/off.

hvala unapred i pozdrav!
Drugari, molim jos jednom za savet.
Pozdrav
 
Koliko znam nema modela sličnih performansi i cene.Naredni model je LMCE ali je skuplji.
A da li neko ima iskustva sa ovim modelom?

FUJITSU ASYA12KLWA/AOYA12KLWA​

Jer ako ne nadjem llc onda bi ovaj uzimao.

Da li ima jos nesto u ponudi slicne snage,niske modulacije kao fujitsu a da nije gree?
 
A da li neko ima iskustva sa ovim modelom?

FUJITSU ASYA12KLWA/AOYA12KLWA​

Jer ako ne nadjem llc onda bi ovaj uzimao.

Da li ima jos nesto u ponudi slicne snage,niske modulacije kao fujitsu a da nije gree?
Piše da je težina spoljne jedinice 22.5 kg.Ne znam da neko ima iskustvo sa tom klimom.Zatim snaga grejanja 3kw a LLCE je 4kw.
 
KLWA je prepakovana Midea. Dovoljno je pogledsti daljinski i vanjsku jedinicu
 
Da da,sad sam video da je dosta slabija od Llc,nista ako ne nadjem llc moracu izgleda gree uzeti.
 
Imam Bergen pine best 12ticu inverter i malo sam je nategao(trenutno) sa kvadraturom(oko65 m2) i u trenutku verovatno kada otapa spoljnu jedinicu zadrci kao kultvator spoljna jedinica da me nocu probudi. Jel ima neko istu ili slicnu situaciju?
 
Imaš i Fujitsu 12KPCA, to bi trebalo da je naslednik LLCE ali je po snazi ipak slabija od nje. Čitao sam ranije po nekim bugarskim forumima da može dosta nisko da radi.
FUJITSU ASYG12KPCA / AOYG12KPCA gledao sam karakteristikie te klime, pošto razmišljam o kupovini iste. Za 12-13000 više u ponudi je KMTA.
 
Pa možeš i KPCA. Ok je to klima za neki dnevni boravak od 20-ak kvadrata. Za spavaće sobe mislim da nije baš najbolji izbor zbog nivoa buke koju emituje unutrašnja jedinica.

Nivoi buke kod KPCA su 27, 35, 40 i 48db, a kod npr. KMTA 22, 33, 38 i 42db.
 
Jel normalno da midea inverter klima koja je podesena na grejanje nakon nekog vremena valjda kad dostigne zadanu tempereturu pocne hladan vazduh da izbacuje? O cemu se radii mozel mi neko rec nesto tome?

Kada je rec o grejanju, kod Midea (bar kada su Mission I i II u pitanju) je, u odnosu na neke druge klime, prilcno jaka ta, tzv kontrolna brzina pa ume da bude dosta neprijatan osecaj kada si blizu klime, a ona dostigne zadatu tmp i digne krilca u gornji polozaj. Pri tome, to se dosta cesto desava u prelaznim periodima, kada (sve) klime rade u on/off rezimu, pa ume da deluje zabrinjavajuce, dok recimo kada krene hladnije vreme, i klima se stabilizuje u konstantnom radu, neces imati takvih "problema".
 
Pozdrav potrebna pomoc oko ugradnje fujitsu 07lmc danas narucena, za produzenu garanciju prodavac daje dve godine, da li postoji mogucnost produzene garancije sa nekim ovlascenim servisom inace sam iz Bavanista okolina Panceva? Hvala.
 
Kada je rec o grejanju, kod Midea (bar kada su Mission I i II u pitanju) je, u odnosu na neke druge klime, prilcno jaka ta, tzv kontrolna brzina pa ume da bude dosta neprijatan osecaj kada si blizu klime, a ona dostigne zadatu tmp i digne krilca u gornji polozaj. Pri tome, to se dosta cesto desava u prelaznim periodima, kada (sve) klime rade u on/off rezimu, pa ume da deluje zabrinjavajuce, dok recimo kada krene hladnije vreme, i klima se stabilizuje u konstantnom radu, neces imati takvih "problema".
Hvala na pojasnjenju druze.
Kada je rec o grejanju, kod Midea (bar kada su Mission I i II u pitanju) je, u odnosu na neke druge klime, prilcno jaka ta, tzv kontrolna brzina pa ume da bude dosta neprijatan osecaj kada si blizu klime, a ona dostigne zadatu tmp i digne krilca u gornji polozaj. Pri tome, to se dosta cesto desava u prelaznim periodima, kada (sve) klime rade u on/off rezimu, pa ume da deluje zabrinjavajuce, dok recimo kada krene hladnije vreme, i klima se stabilizuje u konstantnom radu, neces imati takvih "problema".
Hvala druze na pojasnjenju. Inace model klime je

MIDEA AG-12NXD1-I.WIFI​

12tica Xtreme na kutiji pise. Soba oko 25-30kvm nadam se da cunizgurat zimu sa njome 😅
 
Pozdrav potrebna pomoc oko ugradnje fujitsu 07lmc danas narucena, za produzenu garanciju prodavac daje dve godine, da li postoji mogucnost produzene garancije sa nekim ovlascenim servisom inace sam iz Bavanista okolina Panceva? Hvala.
Za te extra produžene garancije, trebao si da kupiš klimu od firme koja bi ti je i ugradila.
 
Ako može pomoć...ako neko zna ,uzeo sam novu unutrašnju jedinicu LG art cool inverter MC12AHM multi sistem ,ali hoću da je koristim samo kao single unit za 1 sobu,da li moram i spoljnu jedinicu LG da kupim isto kao multi sitem ,ili mogu u tom slučaju kupiti običnu jedinicu koja nije multi,da li bi to bilo kompatibilno?
 
prvo treba da se obratiš nekome ko ugrađuje LG klime da ti kaže koje su kombinacije moguće.
 
Pa ako nema dobre toplotne izolacije onda klima mora da radi i kada je ovako toplo napolju. Inace najgore su niske modulacije i hladnjikava promaja na 200w, da sada ponovo kupujem klimu bila bi to muse bez razmisljanja.
 
Pa ne rade baš sve u on/off režimu. ;)

Ne znam na koje to mislis, ali tvoja SIGURNO radi ;)

Podsetnik? Moze...

Evo na primer moja Kmta 12 je jedno vreme išla na defrost na svakih sat vremena kada je napolju bilo 0 stepeni i 100% vlažnost vazduha, što opet ne mora da znači da je klima krš i da je loša. Bilo je isto ljudi i sa Daikinom koji su slično prolazili. Mnogo je tu parametara koji utiču, od prostora, zadate temperature, itd. Primetio sam recimo da je defrost, pri istim uslovima, bio mnogo ređi kada sam zadatu temperaturu smanjio za samo 1 stepen, sa 24 na 23 stepena.

Prednosti:
-Veoma niska modulacija, u vezi s tim klima počinje da radi kao on/off tek kada temperatura pređe nekih 7-8 stepeni;
-Komfor i preciznost održavanja temperature su vrhunski, osećaj u prostoriji je kao da imam parno grejanje. Bukvalno nisam imao potrebe 6 meseci da uzimam daljinski u ruke;
-Uglađen i tih rad unutrašnje jedinice, što neko reče kao white noise.

Mane:
-Kod mene čest (i relativno dug) defrost pri gore pomenutim nepovoljnim uslovima (koji sam doduše znatno ublažio kada sam smanjio temperaturu za 1 stepen u prostoriji);
-Umeo sam u određenim momentima kada je napolju minus da čujem i osetim vibracije spoljne jedinice u pojedinim delovima kuće (probaću to da rešim sledeće sezone tako što ću staviti kvalitetnije antivibravione gume).

Tako da, ja bih ipak ostao pri svojoj tvrdnji koju sam napisao kolegi sa Mideom, da u prelaznim periodima, (sve) klime rade u on/off rezimu. Nadam se da se sada ipak slazes. ;)
 
Poslednja izmena:
Imam Mideu MSR-12HRDN1 već nekih destak godina, kupljenu za grejanje prostorije od nekih 20 kvadrata. Od prvog dana klima je pravila problem, odnosno slabo je grejala. Na unutrašnjoj jedinici je izbacivala mlak vazduh, maksimalno nekih 30 stepeni, često je iako je bila podešena na maksimalnu temperaturu gasila ventiltor dok je temperatura u prostoriji bila oko 20 stepeni. Majstori koji su dolazili da je servisiraju uglavnom su proveravali freon uz konstataciju da je sve u redu sa klimom, a ja sam u međuvremenu zbog problema prstao da je koristim za grejanje. Elem, ponovo bih je aktivirao pa me interesuje da li je neko imao sličan problem sa ovom klimom, i šta može da bude problem. Neki majstori su mi rekli da je možda neispravan senzor vazduha ili cevi u unutrašnjoj jedinici, ali nisam mogao da nađem majstora koji bi došao da to ispita i eventualno zameni. Da li imate nekog majstora za preporuku da je iz Niša kao i za eventualno rešenje problema, da li ovaj senzor može negde da se kupi i zameni.
 
Na 07LMCE imam "outdoor unit low noise" podešavanje na daljinskom. U uputstvu koje sam našao na netu piše ovo:

"OUTDOOR UNIT LOW NOISE Operation mode reduces the noise level of the outdoor unit by suppressing the fan speed and the ro-
tation number of the compressor."

Zanima me, u uslovima kada mora da zapne spoljašnja jedinica, da li je ova opcija ometa ili se automatski isključuje?
 
Ne isključuje se automatski.Znam da ECO mod ograničava snagu kompresora na maksimalnih 70%.Možda i LOW NOISE utiče na kapacitet treba proveriti u uputstvu.Možeš to da ostaviš uključeno pa vidi kako radi to jest greje.U uslovima kada treba da zapne klima najbolje je da iskjučiš LOW NOISE.
 
Inače, kada otvorim poklopac unutrašnje jedinice klime, visi ova plastika, ne znam gde bi trebalo da se zakači i u njoj nema ništa, a izgleda kao da bi trebalo da se nalazi nešto.
Senzor je tu, samo je bio malo izvučen iz plastike za pričvršćivanje. Zakačio sam plastiku pri vrhu isparivača, imam utisak da je vazduh za nijansu topliji, ali ništa drastično. Da li je bitno gde stoji senzor na isparivaču (pri vrhu, na sredini, pri dnu) ili je svejedno ?
 
@proleter

Ostaviću ga tako, tiša je spoljašnja jedinica. Videćemo kad dođe zima da li će moći da održava 22-23c u 10 kvadrata kada je to uključeno.

Osećam veoma blagu vibraciju na cevima od klime, da li je to normalno? Čime mogu da popunim rupu kroz koju cevi izlaze iz sobe?
 
Nazad
Vrh Dno