Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Ne i ne. Dopunjavanje tom metodom je moglo da prođe kod on off klima, inverter ne.
Morali su da izvuku ili ispuste stari gas, odrade vakuum test i napune "na meru", sve ostalo je nabadanje po sistemu ako prođe- prođe
 
krastavac ekipa je danas dosla iz KG kaze ugradili su 20 klima (vise ekipa je bilo)
Tako da vam je to to
 
Ti si jos i dobar tebe klima zeza,ja vijam materijal i majstore za fasadu,da vidis tu igranku sa predracunima...kada dodju sl put niposto im nemoj dati da ti "dopunju"bilo sta,budi izricit.
 
Tesko prihvataju da je greska do njih, na sve su sumnjali i kada na kraju je sve bilo ok onda ipak hajde da razmotamo cevi da vide da li je cureo freon...

Sve me ovo jako smara najvise to sto sam u pravu
Klima radila ko sati sad je vrv sjebana pa treba da se vijam za garanciju. Neka mi samo neko kaze 100% da zna majstora koji ce da prihvati gresku na sebe
Prevrcu nebu i zemlju samo da je neko drugi kriv ...
 
@cruiser

Ako stavim temperaturu na 24, onda je na izduvu 41, ako stavim 29, onda je 45 (vise od toga ne ide). Ventilator je na automatk i povecava brzinu kad povecam temperaturu.
Citao sam negde da su ove shit klime metiljave u prelaznom periodu, a da kad zazimi dobro greju, ali verovatno imaju losu modulaciju, sto meni nije presudno.
A da li je ova razlika u temperaturi cevi normalna ( jedna užarena, druga topla)?
Kad je bila na hladjenju, cini mi se da su obe bile isto hladne, nije bilo leda ni na jednoj...
 
Narucio sam Hisense Fresh Master Hinano , nasao sam za 65600 din. Pa mi treba dobar po mogucnosti ovlasceni serviser koji ima i vakum pumpu. Treba da mi se skine Vivax i bukvalno na isto mesto postavi nova Hisense klima.
I takodje da mi servisira Midea M0B3. Ima li ko preporuke za dobre majstore? Nema veze i da su malo skuplji. Pisite mi na pm
 
Instalirana Fujitsu KMTA 12, ovo nam je u kući prva klima jer je do sad samo izolacija obavljala posao ali leta su postala preopasna pa je klima neophodna. Sad u prelaznom periodu pokrenuta na grejanje, 25 stepeni, autofan. Brinuo sam se dali će moći da dobaci hodnik.....ma idi begaj. Ne samo hodnik, iz hodnika dobacila celu kuću ukupno 85 kvadrata u ovom danu. Potrošnja, kad je upalim krene sa 500 w/h zatim se stabilizuje na 250 w/h. Za sad mi prezadovoljni. Jedino što je možda malo smetalo je neka huka iz unutrašnje jedinice, kao kad se napolje čuje vetar ali kad se prebaci na prvu brzinu toga više nema. Smatram da ako bi se grejala samo ta jedna soba da veća brzina nebi ni bila potrebna tokom cele zime, bartako mislim :)
Samom instalacijom sam jako zadovoljan i mislim da su momci iz firme na tri slova odlično bavili posao, svaka čast na pedantnosti i osećaju za detalje. Sasvim sigurno lad dođe vreme ću i drugu klimu uzeti kod njih.
 
Što se tiče huke, jesi li prao filtere?
 
Nisam prao filtere, juče instalirana, nova.
 
Moja kad se tako čuje, vreme je za pranje filtera.
 
@banacanin
Neka je sa srećom, bićeš zadovoljan sigurno.

Što se tiče huke, ne bi trebalo ništa da huči.

S obzirom na to da kažeš da huči pri većim brzinama, je li unutrašnja jedinica udaljena 15 cm od plafona?
 
Mozda je do klime nesto,jer taj servis sto ugradjuje je renomiran i dosta navikan(sa razlogom).
 
E pa onda ne znam... Možda neko stručniji može da da odgovor.

Ja sam ga ovo pitao jer imam jednu klimu u lokalu koja je tik uz plafon, 1cm udaljena. I ona isto tako fijuče kada radi, kao vetar da duva.
 
1 cm a minimum je 10 a treba 15 cm...dobro da ti klima i radi..
 
Upravo sam izmerio, 22 cm, od klime do plafona. Al zvuk nije previše jak, tako da sam se već navika, na prvoj i drugoj brzini se ne čuje. Hvala Nesshonal mnogo si mi pomogao oko izbora.
 
Nema na čemu, super onda. Ona kod mene radi u drugoj brzini 95% vremena na auto (tj. prvoj ako ne računamo quiet).

@Ddee
Znam ja sve to ali nažalost moralo je tako jer nije bilo mesta... A isto tako mi je montirana i spoljašnja jedinica tako da stvarno dobro i što radi uopšte 🙂
 
Ako moze preporuka za dobre majstore za ugradnju klime u Beogradu, moze i na privatnu poruku. Treba da mi se ugradi Daikin kojeg sam kupio, malo je nezgodna ugradnja jer treba malo da se visi
 
Da li je normalno da se spoljasnja jedinica gasi na svakih 5-6 minuta, dok unutrasnja nastavlja da radi, ali tada izlazi onako, vise mlak nego topao vazduh?
Napolju je 13C, greje se prostorija od 23m2 i nije izolovana. Temperatura je podesena na 26C, i brzina ventilatora na 20%.
 
Inverter? Kolike su pauze izmedju gasenja i ponovnog paljenja?
Ili je postigla temperaturu ili neka sonda daje laznu informaciju, pa gasi kompresor.
Trebalo bi da sonde(preko elektronike) daju informaciju kad da upali i ugasi.
Mozda i zastita gasi kompresor, jer povuce mnogo struje (mada se to gasenje desi odmah po startovanju kompresora).
 
Inverter, Midea Mission II.
Posle 3-4 minuta se ponovo ukljuci. Kada ukljucim folow me opciju, na daljinskom se prikaze temperatura od 22C.
 
Klima Gree Fairy 12k se cudno ponasa vec dva dana , pustim je da greje podesim na 26C, ventilator na auto, dostigne temepraturu, pa se smanji ili ugasi unutrasnja jedinica i tako vise puta dok u jednom trenutku zabaguje, zatvori krilca, osecam pod rukom kao da duva vazduh ali vrlo slabo a spoljna jedinica radi. Uopste ne reaguje na komande sa daljinskog pa moram da je iskljucim iz struje.
 
Sto se tice moje Ive 5
Ponovo radi ... rasturili su sve i ponovo uradili instalaciju
Problem je bio sto je prilikom originalne montaze blizu spojke uvrnut bakar, sad kad se pogleda kroz taj deo cev je bila spljostena toliko da je propusnost bila oko 20 30% ...
3h su se drkali sa svime i klima sada na prvu loptu dobro radi, da li radi isto kao pre videcu kada bude hladnije ali za sada izgleda ok.
Sa servisom Vox nisam imao dalji kontakt jer mi je ovo sve resio covek koji je ugradio klimu
 
Da li je fabricka greska ili su pri originalnoj montazi to zeznuli nemam pojma...
A klima je radila po mojim parametrima jako dobro, nova kuca od skoro 50kvm sa odlicnom izolacijom. Pisao sam detaljno od tome
Grejala je korektno na vecim minusima ali se napinjala, ideja je bila da se ubaci jos jedna da se ova rastereti...
A kako je radila sa obzirom na ovo nemam pojma. Od montaze pa do prestanka rada klime proslo skoro 12 meseci
Da napomenem da je klima radila normalno do pre 7 10 dana kada sam probao da ukljucim grejanje duvala je hladno
 

Prilozi

  • viber_image_2021-10-01_11-24-06-200.jpg
    viber_image_2021-10-01_11-24-06-200.jpg
    37.5 KB · Pregleda: 60
  • viber_image_2021-10-01_11-24-25-212.jpg
    viber_image_2021-10-01_11-24-25-212.jpg
    367.7 KB · Pregleda: 61
  • viber_image_2021-10-01_11-24-25-751.jpg
    viber_image_2021-10-01_11-24-25-751.jpg
    208.5 KB · Pregleda: 61
Nazad
Vrh Dno