Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

S obzirom da ne moze da prestane prepucavanje, uvek neke carke, poslednja opomena pred hladjenje, zna se ko se stalno prepire. Ne interesuje me ko je u pravu ko nije, ko je pismen, ko ne pismen, ko ovakav ili onakav.
 
Poštovani,
Treba mi preporuka za klima uređaj ( 1 spoljna i dve unutrašnje jedinice) za dve sobe (16m2 + 20m2).
Namena: za dogrevanje pre početka grejne sezone i tokom grejne sezone kada "ufitilje" grejanje.
 
Za sobe Dakin jer su idealne za sobe ,dobro moduliraju,malo trose i nisu bučne,to ti je malo skuplja klima,ako ces nesto jeftinije dosta njih ima vox klimu mozes i nju uzeti,svakako budzet ti određuje sta mozes ili zelis da das,ugradnja ti je relativna,negde 60 e negde 130e. Ako prelistas forumvideces koje stvari majstor mora da ispostuje pre i tokom ugradnje klime. Posto si napisao jedna SJ i dve UJ to nek se javi neko ko ima,mada je uvek preporuka da klima bude zasebna jedinica za sebe sa UJ i SJ..
 
Soba 17 kvadrata, jedan spoljni zid, izolacija, jedina soba koja se greje ostale su negrejane, južna orijentacija. Jel bi pasovala Fujitsu 12 kmta, ako baš baš zagudi mogućnost da pomogne TA koja je tu.
I još jedno pitanje, jel bi vredelo da se unutrašnja jedinica okrene prema vratima pa da dohvati bar i hodnik 10 kvadrata? Ili da se okrene čisto za tu sobu?
 
Vredelo bi,ne bi trebalo da je problem da to ta klima ugreje.
 
Evo da prijavim zajednici problem sa Iva 5 ugradjenom pre tacno 9 meseci.
Ukljucim je danas duva mlako, na granici mlakog ... pokusao sve nista sve isto.
Pipao cevi iz izlaza iz klime ona deblja vruca na golom delu ne sme da se pipne, ali klima duva ne greje...

Prijavio kvar cekam servis da me zove sutra
Sto se tice prijave kvara operaterka kao zombi, trazi fiskalni 5 minuta joj objasnjavam da sam kupio kod njih Vox klub i da nemam fiskalni vec samo racun online ...
 
Za sobe Dakin jer su idealne za sobe ,dobro moduliraju,malo trose i nisu bučne,to ti je malo skuplja klima,ako ces nesto jeftinije dosta njih ima vox klimu mozes i nju uzeti,svakako budzet ti određuje sta mozes ili zelis da das,ugradnja ti je relativna,negde 60 e negde 130e. Ako prelistas forumvideces koje stvari majstor mora da ispostuje pre i tokom ugradnje klime. Posto si napisao jedna SJ i dve UJ to nek se javi neko ko ima,mada je uvek preporuka da klima bude zasebna jedinica za sebe sa UJ i SJ..
Ko zivi blizu granice, sjedne u auto, ode u Bosnu. Pojede cevape, kupi Daikina na akciji za 480 eura(Ftxc35). :)
Koliko je u Srbiji? Cini mi se da je 200njak eura skuplji? Samo za tu sam klimu cuo iz vise izvora da voli puno defroste radit. Ja sam je razmatrao za spavace
 
Zaboravio si carinu i pdv? Kada se to plati drzavi, nije bas tako povoljno.
 
Ako misliš na Daikin FTXB35C/RXB35C, koliko vidim kod nas je ~550 evra, ne isplati se gimnastika.
Htedoh da upitam @donmarkon jedno glupo pitanje - jesi li očistio filtere? :)
Meni se zimus desilo da je jako slabo grejala, pa čak i izbacila grešku, a sve do toga jer 2 meseca nisam očistio filtere od prašine - reko' nova klima, neće valjda toliko da joj smeta - od tad bar 1 mesečno.
 
Zar nisi trebao prijaviti kvar majstoru koji je ugradio?
Ne tj tako vecina ljudi radi i pogresi
Zoves prijavis kod brenda kojeg si kupio ako imaju tu pricu. Koliko znam ima Beko, Gorenje, Vox vrv i drugi sa ovima imam iskustva.
Oni ti onda posalju njihovog majstora sa kojim saradjuju.
Ono sto ce se proveriti sad kroz praksu kako im funkcionise u praksi reklamacija, da li ce majstor da me zeza ili ne.
Videcemo...
Mozda sutra banem kod majstora u bazu, jer su ulicu od mene :D cisto da vidim da li mozemo da nadjemo zajednicki jezik
Sta me zbunjuje je to sto koliko vidim kompresor radi, spoljna funkcionise kako treba ali nesto nije kako treba. Subjektivno cev je jako vruca, dodirivanjem bakarnog dela ne sme da se zadrzi ruka pece koliko je vruce a klima duva hladno...
 
Što se tvog iskustva tiče, ja sam za istu Vox klimu bio pozvao valjda Dijaspora šop ili uvoznika, broj koji sam imao na papirima od klime, a oni su me uputili na servis koji mi je ugradio - taj servis je inače ovlašćeni, tj. registrovani servis, u njemu radi moj drug, koji je i došao, a koji je potvrdio da sve reklamacije rešavam sa njima, a oni to posle naplaćuju od uvoznika.
 
U pravu si
Ali u tvom slucaju je klimu ugradio servis koji je njihov ovlasceni, u mojem slucaju mi je klimu ugradio ozbiljan servis i jedan od najvecih ako ne i najveci servis u KV...
Nisam zeleo da mi ugradjuje njihov ovlasceni jer sam imao negativno iskustvo koje sam detaljno pre obrazlozio ovde. Naravno pre moje odluke da mi ugradi drugi servis vise puta sam dobio potvrdu da nisam uslovljen time da mi klimu ugradi ovlasceni vec samo je bitno da serviser ima registrovu firmu iz potrebne delatnosti.

Iskreno toliko ocekujem da ce nesto da me zezaju jer toliko imam lose iskustvo sa njihovim serviserima za klime (prosto je takva neka konfiguracija ljudi zapala) da ocekujem da ce biti turbulentno.
 
Poslednja izmena:
Zaboravio si carinu i pdv? Kada se to plati drzavi, nije bas tako povoljno.
Jest ali uradi se povrat poreza iz zemlje gdje je kupljeno. Ovo je bilo gore kroz salu, medjutim na skupljim stvarima se itekako isplati istraziti trzista. Npr Panasonic Aquarea monoblok zrak-voda od 5kw. U Njemackoj na akciji se mogla nac za 2300 eura....
 
Poslednja izmena:
Imam jedno pitanje u vezi Midea (starije) klime. Prilikom uključivanja moda za grejanje, nakon 30tak sekundi ili čak odmah se pojavi se crvena taraba # levo od broja koji označava visinu temperature. Interesuje me šta predstavlja pomenuta oznaka #? Hvala.
 
Doslo je vreme da menjam svoju Vivax klimu posle 5 zima.

Trenutno gledam

Hisense Fresh Master HiNano 12K - QF35XW0E​


Ima li je ko? Utisci?
 
Zasto menjas klimu posle "samo" 5 godina?
 
Jok, treba da razmišlja kako će kad otegne papke, praunuci da se krve na ostavinskoj za tu Fujitsu ili Daikin klimu. Pusti to..
 
Napisao je da je iz grada gde je mnogo hladno.
Fujitsu ASYG 12LU

Pdesignh kW 3,90
SCOP 4,00
Klasa A+
Sezonska potrosnja 1363
Modulacija ( 0.9 - 5.6 ) kw
na -7c daje 3,45kw sa COP 2,64
na -15c daje 3,13kw sa COP 2,43
na +7 daje 4,00 kw sa COP 4,30
----------------------------------

Fujitsu ASYG 12LT

Pdesignh kW 4.00
SCOP 4,60
Klasa A++
Sezonska potrosnja 1217
Modulacija ( 0.9 - 6.5 ) kw
na -10c daje 4.00kw sa COP 2,52
na -20c daje 3,63kw sa COP 1.84
na +7 daje 4,00 kw sa COP 4,40
 
Vox reklamacija krenula turbulentno.
Prvi servis me kontaktirao kaze nemaju majstora za klime, zovem vox prebace me na drugi servis pozovem ga odmah kaze nije im ove godine produzen ugovor sa Vox al mi rekao ako zapne da ga zovem resice mi.
Zovem vox opet daju mi treceg pozovem lika vidim lik iz Beka (tj radi za beko kao ovlasceni) super lik legenda, reko brate pomagaj kaze ko ti ugradio ja mu objasnim. Prvo da zovem ovog sto mi ugradio da mi proveri da li je freon iscureo ako jeste to mi resava on ako ne onda dolazi ovaj i resava dalje. Ovaj lik sto mi je ugradio je legenda tako da mislim da nece biti problema

To je to za sad
 
Imam jedno pitanje u vezi Midea (starije) klime. Prilikom uključivanja moda za grejanje, nakon 30tak sekundi ili čak odmah se pojavi se crvena taraba # levo od broja koji označava visinu temperature. Interesuje me šta predstavlja pomenuta oznaka #? Hvgodinama i
Imam godinama tu klimu i svki put kada se ukljucuje klima na grejanju ima taj znak. Mislim da je to ukljucivanje grejaca, ali nisam siguran. U svakom slucaju posle odredjenog vremena mi se to ugasi i nikada nije bio problem.
 
Baš o njoj i razmišljam. Fujitsu LLCE ili DAIKIN FTXB35C (12ke , prvenstveno za grejanje). Koliko vidim tu su negde. Fujitsu ima veći protok vazduha a Daikin je tiša. Mislim da neću pogrešiti bilo koju da uzmem.
Ovo za Fujitsu LLCE mi deluje malo napucano.
Pdesign
Cooling/Heating(@-10°C)​
kW​
3.4/3.2​
Daikin RXB35C / FTXB35C

Pdesignh kW 2,80
SCOP 4,06
Klasa A+
Sezonska potrosnja 966 kw
Modulacija ( 1.3 - 4.8 ) kw
na -7c daje 2,48ke uz COP 2,22
na -15c daje 1,99kw uz COP 2,12
na +7c daje 3,50kw uz COP 3,71

-------------------------------------

Fujitsu AOYG12LLCC / ASYG12LLCC - ili LLCE isti su podaci

Pdesignh kW 3,20
SCOP 3,80
Klasa A
Sezonska potrosnja 1179kw
Modulacija ( 0.9 - 5.0 ) kw
na -7c daje 2.83kw sa COP 2,38
na -15c daje 3.00kw sa COP 2,10
na +7C daje 4.00kw sa COP 3,54
 
Daikin RXB35C / FTXB35C

Pdesignh kW 2,80
SCOP 4,06
Klasa A+
Sezonska potrosnja 966 kw
Modulacija ( 1.3 - 4.8 ) kw
na -7c daje 2,48ke uz COP 2,22
na -15c daje 1,99kw uz COP 2,12
na +7c daje 3,50kw uz COP 3,71

-------------------------------------

Fujitsu AOYG12LLCC / ASYG12LLCC - ili LLCE isti su podaci

Pdesignh kW 3,20
SCOP 3,80
Klasa A
Sezonska potrosnja 1179kw
Modulacija ( 0.9 - 5.0 ) kw
na -7c daje 2.83kw sa COP 2,38
na -15c daje 3.00kw sa COP 2,10
na +7C daje 4.00kw sa COP 3,54
Narucena je ASYG12LLCE jos pre dva dana. Tokom sledece nedelje ocekujem isporuku sa montazom.
 
Doslo je vreme da menjam svoju Vivax klimu posle 5 zima.

Trenutno gledam

Hisense Fresh Master HiNano 12K - QF35XW0E​


Ima li je ko? Utisci?
Hisense klime se još uvek nisu pokazale iako su tu već druga godina jer je prošla zima bila dosta blaga.
Kao što dolikuje premium modelima prilično je velika unutrašnja kao i spoljna poput 18tice (za svoje gabarite spoljna bi možda trebala biti i teža) Dobro proveriti da li staje spoljna na predviđano mesto i uzeti u obzir 10 cm odozgo i 10cm sa bočne strane zbog strujanja vazduha.
Lepa, nesvakidašnja unutrašnja jedinica (neko se možda neće složiti). Napravljena je mala komplikacija sa crevom za vazduh zbog koga treba bušiti dve rupe. Idealno je da kupite ovu klimu ako ide instalacija pozadi kroz zid a ne levo ili desno (ili da se ukopa)jer će u suprotnom delovati ružno. Zbog svega ovoga su i serviseri ugradnju ove klime klasifikovali kao zahtevniju, težu kako god pa se naplaćuje oko 10.000 do 100e plus materijal pa kako ko ceni, obično je 1500din po metru.
Deluje da će klima trajati ali do prve zime na -15 ostaje nam da nagađamo.
 
Veceras mi klima iva5 sama od sebe prebaci sa grejanja na ventilator. Posle toga kada sam je ponovo vratio na grejanje ona pocne da zalece kompresor do maksimuma i ne ne gasi kad dostigne zadatu temperaturu +2 stepena. Par puta sam je rucno morao gasiti jer je pocela da vuce preko 1600 w, takodje sam je iskljucivao iz mreze vise puta i opet isto bez obzira da li je pokrecem preko daljinskog ili aplikacije. Ima li neko ideju sta bi moglo biti u pitanju, klima je instalirana u julu i do veceras je radila perfektno.
 
hmmmmmmmmm
I moja izludela nesto ne greje uopste samo duva ne mogu da kazem ni mlako. Do prosle nedelje radila u fullu ...
Cekam majstore da provere freon pa dalje da se vidi
 
Ne verujem da je ovde freon u pitanju jer greje kao luda, mozda je elektronika ili unutrasnji senzor jer mi se cini da ne pokazuje temperaturu kao prethodnih dana tj pokazuje visu temperaturu nego obicno.
 
Moja ne greje...
Ali kad pipnem onu deblju cev bakarnu tj izlaz iz kompresora izuzetno je vruca ne moze da se drzi pece, a na izduvu duva mlako...
 
Nazad
Vrh Dno