Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

E sad, je l bolje multi-split ili dve posebne devetke? Verovatno je mali problem montaza jer bi UJ bile na dijametralno suprotnim krajevima kuce.
Bolje 2x devetke nego multi-split...
Kad ide u defrost onda ide samo jedna klima a kod multi-split nece da radu obe unutrasnje 5-10min a ovako jedna ce uvek da radi dok druga radi DF
 
Slazem se i u pravu si, evo Vox opet cvili kao kuce 😁 Ne skripi levo gde je biksna vec desno gde je motor. Bas proveri i kod tebe da li se jace cuje desno gde je motor. Ja cu danas da je rasklopim pa da probam da stegnem onaj sraf sto drzi turbinu za osovinu motora, mozda je tu problem.
Izgleda da je to ozbiljnija fabrička mana/greška jer se i kod moje Vox iva 5 čuje škripanje/cviljenje. Izveštavaj kako si rešio, ja razmišljam da prijavim reklamaciju ali kod mene još ne škripi stalno.
 
Problem je sto ne cvili stalno pa je tesko utvrditi uzrok. Danas sam samo skinuo usmerivac i otpustio sraf malo sto drzi turbinu za osovinu motora i ponovo stegao, deluje da nije bio stegnut dovoljno. Posle toga se ne cuje ali mora da prodje vise vremena da potvrdim. Javljam svakako.
 
Opet isto, moja teorija da je ovo do motora turbine cim se ne cuje stalno, kad se ukljuci par sati nista i onda krece, eto zvuk, pojacao malo da bi se culo. Prvo je kontrolna brzina a posle Low, deluje jace nego sto jeste jer duva turbina pa pravi sum.
Edit: ležaj motora turbine je problem.
 

Prilozi

  • VOX ZVUK.mp3
    1.4 MB
Poslednja izmena:
Sto opet pokrece temu GDE se sklapa odredjeni model...? Diskutabilno je sve kod nas zato sam i odustao da bacam pare na "skupe" modele. Generalno za belu tehniku i uredjaje to sto pise da se navodno sklapa u Nemackoj a delovi iz Moldavije, to je problem. Kvalitet delova je nizak i to je to. Zbog svega toga, bas je tesko odluciti se sta uzeti.
 
Sto opet pokrece temu GDE se sklapa odredjeni model...? Diskutabilno je sve kod nas zato sam i odustao da bacam pare na "skupe" modele. Generalno za belu tehniku i uredjaje to sto pise da se navodno sklapa u Nemackoj a delovi iz Moldavije, to je problem. Kvalitet delova je nizak i to je to. Zbog svega toga, bas je tesko odluciti se sta uzeti.
Po meni uvek srednja klasa renomiranog brenda. Ipak postoji kontrola kvaliteta koja je sigurno na višem nivou nego neke tcl vox fox midee i slična kineska čuda. Možda i naprave klime da vrede nešto ali softver i senzorika su im krš.
 
Opet isto, moja teorija da je ovo do motora turbine cim se ne cuje stalno, kad se ukljuci par sati nista i onda krece, eto zvuk, pojacao malo da bi se culo. Prvo je kontrolna brzina a posle Low, deluje jace nego sto jeste jer duva turbina pa pravi sum.
Edit: ležaj motora turbine je problem.
Naravno da s tim Iva-ma nismo mogli proći bez problema.Zvao sam servisere(ovlašćene) koji su mi ugradili klimu ali neće da se zezaju s takvim sitnicama. Opet da zovem Vox i da prijavim rekamaciju, kad dodje neki serviser neće se čuti ništa. Ta klima mi je u spavaćoj i samo kad je savršeno tiho može se čuti i to ponekad. Mada kod mene samo na kontrolnoj brzini. Dobro je da bar znam koji konkretno deo pravi problem.
 
Snimi kako se cuje i posalji Vox-u.
I kod mene se prosle sezone culo samo na kontrolnoj ali ove sezone i kad duva. Inace klima je uzeta oktobra 2020 i samo greje spavacu od 12m2 kada su temp ispod 10C ili ako zatvorim vrata, ovako nema potrebe. Dakle najmladja je od svih sto imam i najmanje radi a prva pocela da zeza.
Naravno ostale su Fujitsu.
Ovo i jeste bio eksperiment, kostala je 30k i ako posle sredjivanja bude opet isto ide zamena za Fujitsu.
Ovo mi je po zvuku rekao drugar sto radi klime i koji ju je i ugradjivao, nije jos 100% sigurno, imam garanciju jos pa ce mi on to zavrsi sa njegovim prijateljem koji radi Vox reklamacije.
Javljam epilog i koji je deo zamenjen.
 
Da li da kupim hisense energy pro plus ili energy nordic? Pro je 60000, nordic 55000din.
 
Evo, meni za LN vec 6. put dolaze za manje od godinu dana.
Hvala Bogu, pa nista do sada ozbiljno nije bilo, klima je radila normalno.
Sada sam ih i pitao da li je to normalno za taj model i da li cesto imaju probleme, javili su mi samo da je zavedena reklamacija pod tim i tim brojem...
 
Da li da kupim hisense energy pro plus ili energy nordic? Pro je 60000, nordic 55000din.
Koliko sam ja skontao iste su klime, mislim da je nordic bolja opcija ali proveri na forumu pod sekciju "hisense energy nordic" ima 20 strana.

@ribolovacr ti moze dati tacan i precizan odgovor.
@LukasP Ima pozitivno misljenje

 
Koliko sam ja skontao iste su klime, mislim da je nordic bolja opcija ali proveri na forumu pod sekciju "hisense energy nordic" ima 20 strana.

@ribolovacr ti moze dati tacan i precizan odgovor.
@LukasP Ima pozitivno misljenje

U ovom trenutku energy pro plus grije 40kvadrata i trosi stabilno 400w, vanjska temperatura 5 stepeni, u prostoriji 24 stepena.
Inace sam prezadovoljan sa ovom klimom, nečujna, ne muči se sa defrostom
nije za male prostorije, ispod 20 kvadrata ni pod razno, cak sta vise mozda u 30 i vise jer ne modulira ispod 350-400w
 
@mitar1982 jesi li ziv? Nas drug forumacki koji zaista moze dati preporuku za klimu, neoglasava se a i razumijem, smjesno je sve sto je na forumu ...
 
Жив сам :) , преко главе ми је зиме, полако се назире пролеће па размишљам шта да радим око куће по дворишту, око кола и сл.
Није ми се дало да се укључујем у дискусије која клима како ради и како треба да ради кад је напољу 15 или 20 степени, и сличне актуелне 'зимске' секирације.
 
U ovom trenutku energy pro plus grije 40kvadrata i trosi stabilno 400w, vanjska temperatura 5 stepeni, u prostoriji 24 stepena.
Inace sam prezadovoljan sa ovom klimom, nečujna, ne muči se sa defrostom
nije za male prostorije, ispod 20 kvadrata ni pod razno, cak sta vise mozda u 30 i vise jer ne modulira ispod 350-400w
Da li si grejao tih 40m2 kada je bio jaci minus nekoliko dana za redom u januaru i kako si tada grejao? Ja bih je stavio umesto gree viole kod koje je. spoljasnja jedinica bucna
 
Da li si grejao tih 40m2 kada je bio jaci minus nekoliko dana za redom u januaru i kako si tada grejao? Ja bih je stavio umesto gree viole kod koje je. spoljasnja jedinica bucna
Umjesto nje sam tu imao tcl 18ku,a sada je tu tek 10tak dana. Energy pro plus mi je bio u djecijoj sobi od 15 kvadrata 2 godine i gasila se stalno jer prelako i prebrzo zagrije pa sam je zato premjestio. Tu u djecijoj sobi je prosle zime kada sam imao 10tak dana -19 radila kao od šale, odrzavala 24 stepena na nekih 600-700w nije se čula
 
Ako moze preporuka za inverter klimu potrebna primarno za grrjanje, treba mi za nekih 30kv,budzet do nekih 120k. U kuci imam 2 vivax acp-12ch35aeri R32 i super rade posao vec 4 zime, ali bih za stan kupio neku kvalitetniju.
 
Ako moze preporuka za inverter klimu potrebna primarno za grrjanje, treba mi za nekih 30kv,budzet do nekih 120k. U kuci imam 2 vivax acp-12ch35aeri R32 i super rade posao vec 4 zime, ali bih za stan kupio neku kvalitetniju.
Pa vivax aeyis, jos ti ostane da nekoliko puta izvedes gospodju u restoran.

Skoro sam izucio trziste i dosao do zakljucka da trenutno vivax/kimtec ipak su najprihvatljiviji sto se cene/kvaliteta/servisne mrezne tice. Nista posebno, ali ipak sam njih izabrao.
 
Jel zna neko sta tacno radi ovo GEN sa tri levela ?

 
Pozdrav svima,

Pratim ovaj forum vec neko vrijeme i u velikoj sam dilemi.
Naime, poceo sam sa izgradnjom kuce i u velikoj sam dilemi da li ugraditi toplotnu pumpu sa fan coil uredjaima bez podnog grijanja ili ugraditi klime single split?
Kuca se nalazi u Podgorici gdje zime nisu previse hladne.
Kucu zidam giter blokovima, izolacija ce biti 10cm stiropora a stoolarija PVC sa troslojnim staklom.

Hvala unaprijed na savjetimma.
Snimak ekrana 2024-03-07 222915.png
 
Nemam savet za klime, samo me zanima je l' trojka kockica karavan u garaži samo kao model ili postoji i u stvarnom svetu? 😁
 
Pozdrav svima,

Pratim ovaj forum vec neko vrijeme i u velikoj sam dilemi.
Naime, poceo sam sa izgradnjom kuce i u velikoj sam dilemi da li ugraditi toplotnu pumpu sa fan coil uredjaima bez podnog grijanja ili ugraditi klime single split?
Kuca se nalazi u Podgorici gdje zime nisu previse hladne.
Kucu zidam giter blokovima, izolacija ce biti 10cm stiropora a stoolarija PVC sa troslojnim staklom.

Hvala unaprijed na savjetimma.
Pogledajte prilog 432411
Uvuci odma podno kako treba, sve ostalo je bacanje para kad vec gradis novo.
 
Ja se jos uvjek vrtim na nekim niskim temp, naidje dan kao bude toplije ali na dunavu nocu ( bar kod mene ) je zaista hladno i vjetrovito.
Nakon zamjene cjevi sve se vratilo u normalu, zaista sam fasciniran prerfektnom preciznoscu odrzavanje temp. Evo i diagram neovisnig senzora temp. Razdaljina je oko 4m
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-03-08-19-13-27-178_com.coolkit.jpg
    Screenshot_2024-03-08-19-13-27-178_com.coolkit.jpg
    51 KB · Pregleda: 31
Opet da se zapljunem, potreban savet sta kupiti.
U jednoj prostoriji mi je već HISENSE Energy SE 12K - KA35XR0EG, ta prostorija je nekih cca 25 kvadrata. Za sledecu zimu planiram da ubacim jos jednu u prostoriju od nekih 13 kvadrata i da onda otvaram vrata svugde da cirkuliše kroz celu kuću, pored te prostorije od 25kv gde vec ima i ove gde planiram, tu je jos jedna soba od 13kv, hodnik 6kv i kupatilo 4kv.
Izolacija nije tako dobra, drvena stolarija.

Neka iole bitna stavka je potrosnja, da me ne osasavi sa racunom za struju.

Za sad sam nabasao na par klima, pa ako neko ima iskustva sa nekom od navedenih:


1. MIDEA Inverter klima uređaj MSABBU-12HRFN8


2. MIDEA Inverter klima uređaj AG-12NXD1.WIK

3. HISENSE Inverter klima uređaj Expert Smart 12K

Sve sam gledao u eplaneta, posto tamo imam mogucnost na rate.
 
Opet da se zapljunem, potreban savet sta kupiti.
U jednoj prostoriji mi je već HISENSE Energy SE 12K - KA35XR0EG, ta prostorija je nekih cca 25 kvadrata. Za sledecu zimu planiram da ubacim jos jednu u prostoriju od nekih 13 kvadrata i da onda otvaram vrata svugde da cirkuliše kroz celu kuću, pored te prostorije od 25kv gde vec ima i ove gde planiram, tu je jos jedna soba od 13kv, hodnik 6kv i kupatilo 4kv.
Izolacija nije tako dobra, drvena stolarija.

Neka iole bitna stavka je potrosnja, da me ne osasavi sa racunom za struju.

Za sad sam nabasao na par klima, pa ako neko ima iskustva sa nekom od navedenih:


1. MIDEA Inverter klima uređaj MSABBU-12HRFN8


2. MIDEA Inverter klima uređaj AG-12NXD1.WIK

3. HISENSE Inverter klima uređaj Expert Smart 12K

Sve sam gledao u eplaneta, posto tamo imam mogucnost na rate.
Drugu imam ja i zadovoljan sam, oko nule trosi oko 300w u 30m2 solidno izolovanog prostora, samo da se podesi preko daljinskog da ne duva i dalje kada ugasi kompresor i to je to.
 
Nazad
Vrh Dno