Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Resio sam problem sa midea extreme da ne gasi ventilator kada ugasi kompresor u rezimu grejanja, bio serviser i namestio. Drzi se ventilator i paljenje pa 0, pa 2 pa ok, pa nesto ch izadje na klimi pa 1 se pritisne i na ekranu izadje ch0 pa ch5, ugasiti klimu pa izvuci iz struje, sacekati minut upaliti pa testirati. Ako nece onda mora da se zove servis da izadje na teren da ukucaju lepo i podese. Ja sam slusao pa zapamtio. Tako je kinez namestio da duva, zato izbaci na aplikaciji fan stop gresku jer ne gasi ventilator. Sada nemam nikakvu zamerku na midea extreme ag-12nxd1.wik klimu. Ove zime grejem deo kuce od 30m2 bez problema. Mislim da ovo podesavanje radi i na mission klimama. Klima modulira na 240w i odrzava zadatu u stepen preko daljinskog, bez daljinskog zna da omane jedan stepen po nekad sto je smesno u odnosu na druge kineze.
 
Poslednja izmena:
Poklanjam dva nosača klime kolegama sa foruma, dužina 50, visina 40 ali nisu odgovarale rupe, samplo 30cm je širina rupa za klimu pa nisam hteo da bušim i kupio drugu. Javite se na pp.
 

Prilozi

  • IMG_20240209_103936.jpg
    IMG_20240209_103936.jpg
    101.9 KB · Pregleda: 90
  • IMG_20240209_103927.jpg
    IMG_20240209_103927.jpg
    82.5 KB · Pregleda: 36
  • IMG_20240209_103945.jpg
    IMG_20240209_103945.jpg
    81.6 KB · Pregleda: 99
Resio sam problem sa midea extreme da ne gasi ventilator kada ugasi kompresor u rezimu grejanja, bio serviser i namestio.
Zašto na režimu grejanja, zar ne duva onda hladno? Koja je svrha toga? Znam da je poželjno na režimu hlađenja da se osuši izmenjivač, da se ne stvori buđ, ali zašto i na grejanju?
 
Zašto na režimu grejanja, zar ne duva onda hladno? Koja je svrha toga? Znam da je poželjno na režimu hlađenja da se osuši izmenjivač, da se ne stvori buđ, ali zašto i na grejanju?
To da pitas bracu kineze. Ovde neki pominju kao zbog preciznijeg odrzavanja temperature. U svakom slucaju ima resenje i za to
 
Pozdrav ljudi, ko ima problema sa Midea klimama(da se ne gase i da duvaju hladan vazduh) evo kako to da reše:

1. Isključi se klima na dugme pa iz struje
2. Na daljinskom se namesti AUTO mod
3. Uključi se klima u struju
4. U isto vreme držati na daljinskom dugme za paljenje i dugme za ventilator ( 8 sekundi, dok se ne pojavi nula na daljinskom)
5. Strelicom na gore se namesti 2, stisne se OK.
6. Drži se dugme za paljenje dve sekunde dok se ne pojavi cH, strelica na gore da se namesti 1, stisne se OK, klima mora da zapišti i da se pojavi 4 karaktera ( neki brojevi i slova)
7. Izvadi se JEDNA baterija iz daljinskog, stisne se bilo koje dugme na njemu da se restartuje.
7. Vrati se baterija, upali se klima na grejanje 30 stepeni, kad malo ugreje smanji se na 16 i čeka se da li će da se ugasi, ako i dalje duva hladno ponoviti postupke dok se ne ugasi.

Ne znam za koje sve verzije Midea klima ovo funkcioniše, i ali meni je pomoglo na Midea Xtreme 12 i 18, i na Midea breezeless E. Na 12ici iz prve, na 18ici iz trećeg, na E iz četvrtog puta, sve tri se sada gase nakon postizanja temperature, nema više duvanja hladnog vazduha...
Kako si zadovoljan sa extreme 18, koliko je bucnija od 12 i koliko je po tebi jaca na grejanju?
 
Resio sam problem sa midea extreme da ne gasi ventilator kada ugasi kompresor u rezimu grejanja, bio serviser i namestio. Drzi se ventilator i paljenje pa 0, pa 2 pa ok, pa nesto ch izadje na klimi pa 1 se pritisne i na ekranu izadje ch0 pa ch5, ugasiti klimu pa izvuci iz struje, sacekati minut upaliti pa testirati. Ako nece onda mora da se zove servis da izadje na teren da ukucaju lepo i podese. Ja sam slusao pa zapamtio. Tako je kinez namestio da duva, zato izbaci na aplikaciji fan stop gresku jer ne gasi ventilator. Sada nemam nikakvu zamerku na midea extreme ag-12nxd1.wik klimu. Ove zime grejem deo kuce od 30m2 bez problema. Mislim da ovo podesavanje radi i na mission klimama. Klima modulira na 240w i odrzava zadatu u stepen preko daljinskog, bez daljinskog zna da omane jedan stepen po nekad sto je smesno u odnosu na druge kineze.
Kako znas kad ugasi kompresor? Sto ti je smetalo to za cincilator?

Izbaci dvije greske, jedna je ta 'fan start/stop...' druga nakav ventil...
 
To da pitas bracu kineze. Ovde neki pominju kao zbog preciznijeg odrzavanja temperature. U svakom slucaju ima resenje i za to
To baš nema nikakve logike. Kod mene Daikin ne gasi nikad kompresor, radi stalno. Evo i danas radi na 160w-190w, ne gasi se. Na minusu se gasi kad radi defrost, 5-10 minuta ali tad je logično da gasi ventilator jer bi onda unutra hladio prostor. Čim se klima opet upali brzo to nadoknadi sto je opala temperatura za tih nekoliko minuta. Ventilator bez kompresor samo hladi prostor. Izmeri izduv u tom trenutku pa ces videti da izbacuje nizu temperaturu nego sto je u prostoru.
 
Resio sam problem sa midea extreme da ne gasi ventilator kada ugasi kompresor u rezimu grejanja, bio serviser i namestio. Drzi se ventilator i paljenje pa 0, pa 2 pa ok, pa nesto ch izadje na klimi pa 1 se pritisne i na ekranu izadje ch0 pa ch5, ugasiti klimu pa izvuci iz struje, sacekati minut upaliti pa testirati. Ako nece onda mora da se zove servis da izadje na teren da ukucaju lepo i podese. Ja sam slusao pa zapamtio. Tako je kinez namestio da duva, zato izbaci na aplikaciji fan stop gresku jer ne gasi ventilator. Sada nemam nikakvu zamerku na midea extreme ag-12nxd1.wik klimu. Ove zime grejem deo kuce od 30m2 bez problema. Mislim da ovo podesavanje radi i na mission klimama. Klima modulira na 240w i odrzava zadatu u stepen preko daljinskog, bez daljinskog zna da omane jedan stepen po nekad sto je smesno u odnosu na druge kineze.
je l svako treba da uradi to ili je tvoja imala neki problem? Pitam jer imam istu klimu. Evo ga snimak gde se vidi da je ugasila vent ali to je posle DF

P.S. je l ti zvuci kako treba moja SJ ili je malo bucnija?
 
je l svako treba da uradi to ili je tvoja imala neki problem? Pitam jer imam istu klimu. Evo ga snimak gde se vidi da je ugasila vent ali to je posle DF

P.S. je l ti zvuci kako treba moja SJ ili je malo bucnija?

Pa ovako se cuje defrost. Klima ugasi ventilator posle defrosta, ali ne ugasi kada ugasi kompresor i podigne krilca pa pravi zavetrinu. Tako je kod svake, tj moj drugar i koleginica imaju istu klimu i isto kao kod mene rade
Kako znas kad ugasi kompresor? Sto ti je smetalo to za cincilator?

Izbaci dvije greske, jedna je ta 'fan start/stop...' druga nakav ventil...
Znam jer vuce samo 50w iz uticnice. Sada nema greske sa ventilatorom, samo za ventil, kaze kao to je ok. Smetalo mi jer duva hladnjikavo, a klima je na 2m od mesta gde se sedi, kad je leto ne smeta...
 
Poslednja izmena:
To baš nema nikakve logike. Kod mene Daikin ne gasi nikad kompresor, radi stalno. Evo i danas radi na 160w-190w, ne gasi se. Na minusu se gasi kad radi defrost, 5-10 minuta ali tad je logično da gasi ventilator jer bi onda unutra hladio prostor. Čim se klima opet upali brzo to nadoknadi sto je opala temperatura za tih nekoliko minuta. Ventilator bez kompresor samo hladi prostor. Izmeri izduv u tom trenutku pa ces videti da izbacuje nizu temperaturu nego sto je u prostoru.
Midea extreme ne spusta ispod 240w, gree muse ne spusta ispod 600w, daikin ne ispod 160w kako pises sto znaci da tvoja klima bas retko kada ugasi kompresor, ali kod gree samo pali i gasi, a midea pali i gasi redje. E sada kod moje gree viole ne spusta ispod 300w, ali ta klima kada dostigne zadatu temp ugasi i ventilator i kompresor i ne pravi promaju, kod ove midee i kod midea mission klima je boljka sto je fabricki podeseno da ventilator nastavi da duva na najslabije u rezimu hladjenja, a i grejanja pa samim tim hladi prostor i remeti komfor, sve sam ja merio i premerio. Sada je resen problem i nadam se da ce i drugi videti da moze da se resi lako.
 
Kako si zadovoljan sa extreme 18, koliko je bucnija od 12 i koliko je po tebi jaca na grejanju?
Bolje da ih ne upoređujem za grejanje jer je u sobi gde je 12ica stara stolarija, a kod 18ice PVC . Računi za struju leti 6000, decembar kad je bio uglavnom minus 12000, ostali grejni meseci 7,8k . Sve u svemu zadovoljan sam i što se tiče grejanja i što se tiče hlađenja, nije uopšte bučnija 18ica.
Na 22 c je uvek upaljena, greje do 22.5, 23 c kako kad(mereno digitalnim meračem za temp i vlažnost iz lidla) pa se gasi, u prevodu ne maši mnogo temperaturu kao što sam video kod mnogih ljudi na forumu.

U drugom stanu imam od novembra ovu novu e breezeles 12icu, greje 35 kvadrata bez problema na 22.5c, po aplikaciji potrošnja
decembar 130kwh
januar 190kwh,
Više sam zadovoljan njom nego ovim extreme.
 
Bolje da ih ne upoređujem za grejanje jer je u sobi gde je 12ica stara stolarija, a kod 18ice PVC . Računi za struju leti 6000, decembar kad je bio uglavnom minus 12000, ostali grejni meseci 7,8k . Sve u svemu zadovoljan sam i što se tiče grejanja i što se tiče hlađenja, nije uopšte bučnija 18ica.
Na 22 c je uvek upaljena, greje do 22.5, 23 c kako kad(mereno digitalnim meračem za temp i vlažnost iz lidla) pa se gasi, u prevodu ne maši mnogo temperaturu kao što sam video kod mnogih ljudi na forumu.

U drugom stanu imam od novembra ovu novu e breezeles 12icu, greje 35 kvadrata bez problema na 22.5c, po aplikaciji potrošnja
decembar 130kwh
januar 190kwh,
Više sam zadovoljan njom nego ovim extreme.
Do koliko midea extreme 18 spusta potrosnju i koliko m2 grejes sa njom? 12 spusta do 240w
 
@filip555 Aha, sad sam razumeo, ti si sad podesio da gasi ventilator kad i kompresor, tako i treba da radi na grejanju.
 
To bi trebalo kod svih klima da moze da se podesava.
Ja sam zbog loseg dizajna Luca Fujitsu, upalio da turbin stalno duva na hladjenju, da bih smanjio smrad iz klime.
 
To bi trebalo kod svih klima da moze da se podesava.
Ja sam zbog loseg dizajna Luca Fujitsu, upalio da turbin stalno duva na hladjenju, da bih smanjio smrad iz klime.
Kod nekih klima ima opcija na daljinskom da turbina nastavi da radi jos nekoliko minuta da osusi izmenjivac, kod nekih nema, kod nekih duva uvek. Npr kod gree duvala ne duvala ima da se usmrdi
 
To je druga stvar, to radi lada se klima iskljuci, ne dok radi i to se n Gree zove X-fan, a neki to cak zovu i self-clean i druge marketinske gluposti u skorije vreme.
Stalno duvanje turbine dok klima radi se uvek podesava kroz tajne menije.
 
Pozdrav svima.
Korisnik sam Fujitsu KGTE 12 klime. Useo sam Tapo P110 utičnicu da proverim potrošnju i modulaciju. Na ovim visokim temperaturama zna baš nisko da modulira.
Temperatura je setovana na 21.5 stepen u prostoriji od 31m2.
Verovatno bi se klima gasila da je objekat iole ozbiljnije izolovan.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240209_230011_com.tplink.iot.jpg
    Screenshot_20240209_230011_com.tplink.iot.jpg
    92.9 KB · Pregleda: 71
To je druga stvar, to radi lada se klima iskljuci, ne dok radi i to se n Gree zove X-fan, a neki to cak zovu i self-clean i druge marketinske gluposti u skorije vreme.
Stalno duvanje turbine dok klima radi se uvek podesava kroz tajne menije.
Kako se to podesava na gree?
 
Do koliko midea extreme 18 spusta potrosnju i koliko m2 grejes sa njom? 12 spusta do 240w
Nemam i-eco ili smart utičnicu na njoj pa ne znam. A što se tiče kvadratura, 12ica je u sobi 1 i duva u hodnik, ostavu i sobu 2(sve ukupno 40 kvadrata) a 18ica je u dnevnoj i duva u smeru hodnika tako da ona dogreva i gore spomenutih 40 kvadrata i greje ostatak kuće (dnevna, trpezarija, kuhinja, soba 3, kupatilo) koji je isto 40 kvadrata .
Sve u svemu prezadovoljan, klime nisu bile skupe, nije suv vazduh(naslušao sam se priča kako klima suši vazduh) , računi za struju ok,
 

Prilozi

  • IMG_8919.png
    IMG_8919.png
    63.1 KB · Pregleda: 66
Koliko utiče na klimu ako radi van opsega za grejanje koji je do +18°c? Trenutno je +19°c
IMG_20240210_133234.jpg
 

Prilozi

  • IMG_20240210_133414.jpg
    IMG_20240210_133414.jpg
    57.6 KB · Pregleda: 48
Ako greje znaci da radi i to je to. Nista joj ne smeta. I mene bunilo to kod daikina sto su deklarisali bezveze.
 
Nije samo Daikin, dosta klima su tako deklarisane. Mislim da ima neke veze sa kompresorom, nisam siguran, negde sam ranije to pročitao ali sad ne mogu da nadjem.
 
Ma radi to bez problema. Cista fizika. Sto je napolju veca temperatura veci je i cop klime.
 
Neke klime ti nece uopste krenuti sa radom u grejanju na takvim spoljnim temperaturama.
Nema to veze sa COP klime, no sa freonskim krugom i samim mogućnostima uredjaja.
 
Nazad
Vrh Dno