Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Sta od ovoga kupiti. Istrazivao i citao dosta i sve izbor na ove modele, ako ima neki preldog krsten za ovaj novac rado prihvatamo. Imam dilemu takodje da li kupiti Fujitsu stariji model ili novije klime drugih proizvodjaca.

MIDEA AG-12NXD1.WIK – 56600rsd​

MIDEA Klima uređaj inverter Breezeless MSFAAU-12HRFN8 – 66000rsd

Fujitsu inverter klima uređaj ASYG 12 LLCE – 63000rsd

LG S12EQ - 62000rsd

Vox IHD12-SIPMW inverter klima - 50000rsd

Fujitsu LLCE12 se pokazala kao solidna klima imam je već 4-5 godina i radi odlično.Tačno održava zadatu temperaturu modulira baš kao što se od klime očekuje.Greje dobro na minusu ali isto tako i na +15.Podesiš temperaturu i zaboraviš gde je daljinski upravljač.
 
Au majko moja sa zenama nikako da se izadje na kraj, taman resio u glavi da uzmem Vivax REWI i pokazem zeni i ne svidja joj se boja, hoce belu, kako vi resavate ovakve sporove :)
 
Au majko moja sa zenama nikako da se izadje na kraj, taman resio u glavi da uzmem Vivax REWI i pokazem zeni i ne svidja joj se boja, hoce belu, kako vi resavate ovakve sporove :)
Nista ti nas ne slusas, porucis sta si zamislio i pravis se lud (po mogucnosti naciljas kad zena nije tu) onda kad se ugradi i ona dodje ljuti se jedan dan a ti si uzeo dobru stvar a ne lijepu. Ovako se svakako ljuti, boli te glava dva tri dana oko ubjedjivanja u zdrav razum a svejedno izgubis a dobijes losiju stvar 😅😛
 
Nista ti nas ne slusas, porucis sta si zamislio i pravis se lud (po mogucnosti naciljas kad zena nije tu) onda kad se ugradi i ona dodje ljuti se jedan dan a ti si uzeo dobru stvar a ne lijepu. Ovako se svakako ljuti, boli te glava dva tri dana oko ubjedjivanja u zdrav razum a svejedno izgubis a dobijes losiju stvar 😅😛
Tako sam i trebao da uradim, meni jos i lepsa ta boja ali moracemo to drugacije da resavamo :)
 
Au majko moja sa zenama nikako da se izadje na kraj, taman resio u glavi da uzmem Vivax REWI i pokazem zeni i ne svidja joj se boja, hoce belu, kako vi resavate ovakve sporove :)
Znači ipak si prelomio 😎💪👌 Kazem ti na papiru deluje kao ozbiljna klima za taj novac.

Teško to sa ženama .. Jos vivax brend kod zena ne prolazi.. 😅

Vidi da li ima neki Bosch da ti odgovara.

Rodjaka me pitala za preporuku za oar klima.. Poslao joj par... Cim je videla Bosch.. "Ma Bosch, to je to, necu kineze te bezveze" ... 😅

Neka Bosch 18ica koja je spominjana ovde u temi.

Rešavam zavisi od situacije kako je ona raspolozena 😅

Ili joj kažem ok.. Evo ti nadji koja treba to da sve ispunjava i nemoj posle ne radi kako treba jer meni je sve ok.

Ili čvrsta ruka.. Tipa ne zanima me me izgled, ovo je najbolje na tržištu za taj novac.

I samo to vrtim 😅
 
Znači ipak si prelomio 😎💪👌 Kazem ti na papiru deluje kao ozbiljna klima za taj novac.

Teško to sa ženama .. Jos vivax brend kod zena ne prolazi.. 😅

Vidi da li ima neki Bosch da ti odgovara.

Rodjaka me pitala za preporuku za oar klima.. Poslao joj par... Cim je videla Bosch.. "Ma Bosch, to je to, necu kineze te bezveze" ... 😅

Neka Bosch 18ica koja je spominjana ovde u temi.

Rešavam zavisi od situacije kako je ona raspolozena 😅
Da ne davim vise, imam nekoliko modela predlozenih i videcu sta cu, hvala puno na pomoci svima.
 
Znači ipak si prelomio 😎💪👌 Kazem ti na papiru deluje kao ozbiljna klima za taj novac.

Teško to sa ženama .. Jos vivax brend kod zena ne prolazi.. 😅

Vidi da li ima neki Bosch da ti odgovara.

Rodjaka me pitala za preporuku za oar klima.. Poslao joj par... Cim je videla Bosch.. "Ma Bosch, to je to, necu kineze te bezveze" ... 😅

Neka Bosch 18ica koja je spominjana ovde u temi.

Rešavam zavisi od situacije kako je ona raspolozena 😅

Ili joj kažem ok.. Evo ti nadji koja treba to da sve ispunjava i nemoj posle ne radi kako treba jer meni je sve ok.

Ili čvrsta ruka.. Tipa ne zanima me me izgled, ovo je najbolje na tržištu za taj novac.

I samo to vrtim 😅
Bosch klima 18Btu o kojoj se pisalo na temi je je CLIMATE 5000.Našao sam je na jednom mestu tu je i link.Ne mora da znači da je imaju treba proveriti.Koliko se sećam jedan član foruma je kupio tu klimu ili se spremao da je nabavi.

 
Porucen Hisense Fresh Master 12000BTU za 65k, za grejanje i hladjenje hodnika manje povrsine, ali vece zapremine.

Cetvrti brend klime u kuci 😁
 
Bas si veran brendovima 😅

Sta imaš sve?
-Gree Amber 12 "Ultra Premium" u 45 kvadrata gde je 30 kvadrata dnevna i po 6-8 kvadrata kuhinja i kupatilo.
-Fujitsu LMCE07 u radnoj sobi od 9 kvadrata
-Daikin Sensira FTXF25 u spavacoj od 12 kvadrata
-Hisense Fresh Master za stepeniste/hodnike relativno male povrsine ali velike zapremine

Veselje 😂
 
Ako kupis jos jednu mozes da otvoriš YT kanal "AC reviews" 😅
Imam jos jednu/dve sobe (plan je da se jedna velika podeli, ali nije 100% sigurno) koje se trenutno ne koriste pa ce i u njih kad dodje vreme (tj deca :D) da ide jos jedna/dve klime. Videcemo na sta ce tada da padne kockica 😁
 
Zanimljiv mi je taj predlog za mobilne klime, dal su one iste ko prave klime, samo sto su mobilne... mislim dal podjednako dobro hlade?
Misliš na pingvin klime? Imam ja jednu Whirlpool. Hladi ubija, što jes' - jes' (12-ica), ali je glasna za medalju. To šušti kao ludo (biraš samo od glasnog do najglasnijeg šuštanja u zavisnosti od brzine ventilatora). Dodatne decibele imaš od kompresora koji je u njoj. Služila mi za jednu sobu koja je hodnikom odvojena od ostale dve koje imaju normalne klime. Sad tu sobu iz susedne hladi nečujno Daikin i još je ovog leta nisam uključio.
 
Poslednja izmena:
Pingvin se cuje kao avion :) ali fino hladi
 
Pingvin moze posluziti ali nije ni blizu kao prava klima, cisto da dodam :)
 
Sensira FTXF25 mi je pravi pogodak za spvacu. Ne cuje se ni spoljasnja ni unutraenja pri hladjenju, bas je "kulturica" u radu :D
 
Ovo je sad milina, ko nije upucen, ( velika vecina vas jeste ), ostavite klimu da radi non stop. Dal je zima ( to se podrazumeva ), ili sad, ovo ludilo, kad je kod mene jos oko 10.30h bilo 30c, ili noc, kad je, tipa 16, 17c ( tad sam je gasio, jel mi je smetala kad spavam, bilo na koliko da hladi, cak iako sam u drugoj prostoriji, pa sam uzeo deblji prekrivac ). Samo setujte temp koja vam godi, i zaboravite je, i, i to je to. Ja setovao na 24c, i potrosnja je tu oko 160 vati.

Odem sad preko puta do marketa, po flasu pica, i dok sam presao ulicu, htedoh da se onesvestim. Kod njih cepaju 3-4 Daikina, nisam provalio koji je model...verovatno je i hladnije nego kod mene..pa opet nazad, i onda blagostanje.

Da, vec sam pisao da mi je u planu ugradnja mini rekuperatora ( verovatno ce biti Mitsubishi lossnay vl-100 ) , najvise zbog vetrenja, jel mi se sad i pomisao smuci da otvaram prozore ( odmah sam do prometne ulice, buka, prasina, ludilo )

Instalaciju bih sproveo sa zadnje strane kuce, tamo je vec druga prica. A i zbog konstantnog svezeg vazduha u prostoriji. i, pogotovo zimi, kad ono izluftiras, pa klima poludi na jedno 10 minuta, a i samo cimanje. Jes da kosta kao jedna prosecna klima, al mislim da i te kako vredi, bar u mom slucaju..
Ako neko vec ima taj uredjaj, ne ustrucavajte se da opisete iskustva, dobre, lose strane. Pogotovo me zanima, ko je vec upucen, koliko bi onaj Core - jezgro trajalo na uredjaju ako se u 40 kvm pali po kutija cigara dnevno :)
 
Malo uskacem u temu. Za vreme onig nevremena smo bili na odmoru i vratili se, imali sta da vidimo. Spoljasnja jedinica klime izlomljena. Stam u potkrovlju, SJ na krovu. Nema joj spasa. Vidim u tehnomaniji neka akcija. Vredi li ova klima tih para? Sa 90 na 40 snizena.
Nemamo neka velika ocekivanja, leti hladi, zimi da greje. Do sad je bila obicna on/off, tako da ce svaki inverter biti vrh


 
Ja 3 godine tako koristim Amber, i ostale klime cu tako. Podesim temperaturu koja odgovara za sobu/prostor i ne iskljucujem. Verujem da vecina ovde tako i radi. Zidovi se ne ugreju/ohlade leti/zimi, u sobama mnogo prijatnije jer klime rade koliko da odrzavaju temperaturu.
 
Malo uskacem u temu. Za vreme onig nevremena smo bili na odmoru i vratili se, imali sta da vidimo. Spoljasnja jedinica klime izlomljena. Stam u potkrovlju, SJ na krovu. Nema joj spasa. Vidim u tehnomaniji neka akcija. Vredi li ova klima tih para? Sa 90 na 40 snizena.
Nemamo neka velika ocekivanja, leti hladi, zimi da greje. Do sad je bila obicna on/off, tako da ce svaki inverter biti vrh


Mani se druze tehnomanije sem ako neces da cekas do kraja avgusta na klimu.
 
Isteklo vreme za edit. Ne znam kako ljudi i dalje gledaju cene u jednoj radnji i budu privuceni nerealno visokim popustima gde misle da ce uredjaj koji realno kosta 90k dobiti za 40k. Za 90k moze da se uzme 10x bolja klima, a ta realno vredi 40k.

Postoji sajt koji objedinjuje sve cene na jednom mestu, tacnije ne sve ali iz vecine prodavnica: https://www.eponuda.com/inverter-klime-cene
 
I nakon eponude jos jednom google pretraga tog konkretnog modela jer mozda ima prodavnica koja tamo nije izlistana a jeftinije jos za koju crvenu...
 
Pregledao nakon postavljenog posta i video da je popust za budale...
Koliko kosta ugradnja klime?
 
Pregledao nakon postavljenog posta i video da je popust za budale...
Koliko kosta ugradnja klime?
Vidi ko je ovlašćen za ugradnju klime koje hoćeš..
Uvoznici daju spisak na email ako im tražiš.

Sedni pozivi ih redom i reci.. Koliko je ugradnja.. Ok.. Koliko bi izaslo kod vas ukupno tj ako bi uzimao preko vas a ne u tehnomaniji online.
Sigurno ces kod nekoga dobiti pribliznu cifru ukupno.

Brže ćeš dobiti klimu.

Ako se nesto desi izbeći ćeš onaj deo "zali se kod njih nije do nas, mi samo ugrađujemo / prodajemo "
 
misljenje, iskustva? o modelima:
potrebna mi je inverter klima 18,000 BTU za 70-80k

Midea AG-18NXD0.WIK
Midea MSAFCU-18HRDN8-QRDOGW
 
Stigao Fresh Master iz PC Practica jedan dan nakon porudzbine. Ugradnja ce biti tek oko 20 avgusta.
 
Koja je sad cena ugradnje klime ? Pre manje od godinu dana je kod mene bila 13k dinara. Sve po PS-u. Ovlasceni servis, 3m cevi, vakumiranje, minus pvc kanalice i antivibracione gume, koje sam ja prethodno kupio.
 
Nazad
Vrh Dno