Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Ja sam mišljenja da se klima kupuje u firmi ili privatnih preduzetnika koji se profesionalno bave klimatizacijom. Jer je malo verovatno da ć krštena firma da dođe i ugradi klimu koja nije kupljena kod njih. Ima dosta argumenata za i protiv ovakve trgovine ali mene pri kupovini vodi i faktor: šta kad nešto krene po zlu.
Lepo je to što ljudi kupe klime jeftinije preko interneta a ugradnju im uradi neko ko ima pečat, opet je uštedeo par hiljada i ihhhhh prevario je truli zapadni kapitalistički sistem. A onda kad dođe do nekog problema e onda na scenu stupa kinesko komunistički sistem po principu brigo moja pređi na drugoga i prsnja ruku od dgovornosti. Obično bude da sve što nije platio na mostu kupac plati debelo na ćupriji.
Znam i da među "ovlaštenima" ima šalabajzera ali si klimu kupio kod njih, oni su ugradili i nema ni jedan izgovor da si ti kriv što ovo nije vako ili onako.
Dal je kriv softver, dal je kriv daljinac, ploča, dali nisu ispoštovane razdaljine ili mesto ugradnje itd. Tebe ne zanima jer samo kažeš: Gospodo vi mi prodali vi mi ugradili, možemo po inspekciju ladno. Tako da ja nisam pristalica da kupiš klimu preko interneta a da ti ugradi neki šalabajzer, ugradnja je po meni isto tako važan aspekt kao i odabir klime.
 
Stavio dve fujitsu lmce,u jednu stavio i grejač tacne,na +5 za 12 sati potrošila 4kw na zadatih 23 stepena,najnize sto sam je ulovio bilo je 220w ali na par sekundi,šunja se tu oko 330w...merio sam proberenim uređajem izduv i bije 52 stepena,grejem neizolovanih 60 m2 i drugu za sad i ne koristim jer nema minusa
 

Prilozi

  • IMG-3cbc08a5498c70e231ca98a36851d8d4-V.jpg
    IMG-3cbc08a5498c70e231ca98a36851d8d4-V.jpg
    97.5 KB · Pregleda: 111
Kako ti radi na ovim temperaturama? Je l' gasi kompersor ili konstano greje? Moja je podešena na 22C , greje nekih 30ak kvadrata i često gasi kompersor (troši oko 300w kada radi, čim ugasi kompersor spusti potrošnju na 11w i tako stoji dok se ponovo ne upali).
 
Kako ti radi na ovim temperaturama? Je l' gasi kompersor ili konstano greje? Moja je podešena na 22C , greje nekih 30ak kvadrata i često gasi kompersor (troši oko 300w kada radi, čim ugasi kompersor spusti potrošnju na 11w i tako stoji dok se ponovo ne upali).
Imam Midea Extreme, koliko sam do sada primetio ne gasi kompresor samo spusti snagu kada dostigne zadatu temperaturu i održava.
 
Meni 3 midea exteme trose zadnjih pet dana oko 17kwh dnevno, temperatura od 24-24.3 u svim prostorijama, zadata temperatura 24c. Greje se 110 kvadrata.
 

Prilozi

  • Screenshot_20221109_115329_Smart Life.jpg
    Screenshot_20221109_115329_Smart Life.jpg
    40.4 KB · Pregleda: 74
  • Screenshot_20221109_115357_Smart Life.jpg
    Screenshot_20221109_115357_Smart Life.jpg
    41.7 KB · Pregleda: 60
  • Screenshot_20221109_115414_Smart Life.jpg
    Screenshot_20221109_115414_Smart Life.jpg
    41.4 KB · Pregleda: 59
Pozdrav svima,

nov sam na forumu, zamolio bih za pomoc oko izbora inverter klime. U pitanju je stan u Beogradu, trebalo bi zagrejati dve prostorije dnevnu i spavacu sobu ukupno 45 kvadrata, zgrada ima izolaciju 10cm, nova PVC stolarija. Do sada je ove dve prostorije dogrevala i hladila obicna Midea 18. Sada smo se odlucili da kupimo inverter klimu koja bi mogla nas greje celu zimu.
Citajuci razne forume u uzi izbor su usla ova cetri modela:

1. DAIKIN FTXC50C
2. GREE COMFORT AMBER 18
3. LG PC18SQ
4. MITSUBISHI MSZ-BT50VG

Da li bi neka od ovih klima bila dobar izbor prvenstveno za grejanje, ili mozda imate neki bolji predlog a da nije Fujitsu?

Hvala unapred.
 
Pozdrav svima,

nov sam na forumu, zamolio bih za pomoc oko izbora inverter klime. U pitanju je stan u Beogradu, trebalo bi zagrejati dve prostorije dnevnu i spavacu sobu ukupno 45 kvadrata, zgrada ima izolaciju 10cm, nova PVC stolarija. Do sada je ove dve prostorije dogrevala i hladila obicna Midea 18. Sada smo se odlucili da kupimo inverter klimu koja bi mogla nas greje celu zimu.
Citajuci razne forume u uzi izbor su usla ova cetri modela:

1. DAIKIN FTXC50C
2. GREE COMFORT AMBER 18
3. LG PC18SQ
4. MITSUBISHI MSZ-BT50VG

Da li bi neka od ovih klima bila dobar izbor prvenstveno za grejanje, ili mozda imate neki bolji predlog a da nije Fujitsu?

Hvala unapred.
Preporuka ide za Mitsubishi Ap35. Grejem 40 kvadrata sa njom, za sad sam prezadovoljan sa njom. Potrosnja smesna, podesena na 24 stepena i potrosnja u odrzavanju oko 300w. Bukvalno je necujna u radu.
 
Moja jedna FTXF60 mašina koja je upaljena 30.09.2022. potrošila u 10/2022 166kWh, a u 11/2022 do danas 78.1 kWh. Radi 24/7.

Kakva je situacija kod vas?
 
Pozdrav svima,nadam se da sam na pravom mestu,naime ugradio sam Gree polar 12 u dnevnu sobu 20kvm,ali ona iako je podešena recimo na 18°C duva i dalje iako je u sobi recimo 23-24 stepena.Da reklamiram?zovem instalatera ili je do mene? Nekakav reset? Hvala unapred na odgovorima.
 
Izgleda da nisi čitao ili pratio ovaj forum sa temom o klimatizaciji ili neki slični forum.Te klime tako rade nema tu pomoći osim da je vratiš ili da te i dalje klima maltretira takvim načinom rada.Do tebe nije ništa ti si podesio temperaturu kako tebi odgovara svi problemi su na strani klime.Zovi što pre instalatera da pogleda i napravi zapisnik sa merenjem temperature i koliko prebacuje imaš rok od 14 dana da vratiš klimu bez objašnjenja zašto vraćaš,kako ide sa troškom montaže i demontaže ne znam ali budi uporan.Možda je i kvar na termo senzoru treba da pogleda serviser pa neka zameni i probajte odmah kako radi ako opet zeza znaš šta treba da radiš.Ne znam koliko si platio klimu ali mogao si za umerenu cenu da prođeš daleko bolje.
 
Pozdrav svima,nadam se da sam na pravom mestu,naime ugradio sam Gree polar 12 u dnevnu sobu 20kvm,ali ona iako je podešena recimo na 18°C duva i dalje iako je u sobi recimo 23-24 stepena.Da reklamiram?zovem instalatera ili je do mene? Nekakav reset? Hvala unapred na odgovorima.
Ukljuci na daljincu i-feel pa ce da iskljuci kad dostigne zadatu temperaturu.
 
Da li je moguce da jos uvek prodaju klime koje ovako rade? Podesis na 18C ona se ne gasi na 24C. Kakav i feel, to je teska kanta od klime a kosta 65k.
Da li su ispravili Muse model ili i dalje ovako radi? Prijateljica uzela i ako sam joj rekao da su se mnogi zalili na bas taj model. Kad zazimi i pocne da kuka bice veselo.
 
Preporuka ide za Mitsubishi Ap35. Grejem 40 kvadrata sa njom, za sad sam prezadovoljan sa njom. Potrosnja smesna, podesena na 24 stepena i potrosnja u odrzavanju oko 300w. Bukvalno je necujna u radu.
Hvala puno na odgovoru, ona nam prelazi planirani budzet. Nama je potrebna osamnestica, zato sam i pitao za ovu Mitsubishi MSZ BT50, posto o njoj nema nikakvih informacija na forumu. Kao i da li bi ona bila dovoljna za grejanje ili Daikin FTXC 50 u toku zimskih meseci, ili mozda neka treca u tom cenovnom rangu?
 
Hvala puno na odgovoru, ona nam prelazi planirani budzet. Nama je potrebna osamnestica, zato sam i pitao za ovu Mitsubishi MSZ BT50, posto o njoj nema nikakvih informacija na forumu. Kao i da li bi ona bila dovoljna za grejanje ili Daikin FTXC 50 u toku zimskih meseci, ili mozda neka treca u tom cenovnom rangu?
A koliko je budžet za klimu ?
 
Hvala puno na odgovoru, ona nam prelazi planirani budzet. Nama je potrebna osamnestica, zato sam i pitao za ovu Mitsubishi MSZ BT50, posto o njoj nema nikakvih informacija na forumu. Kao i da li bi ona bila dovoljna za grejanje ili Daikin FTXC 50 u toku zimskih meseci, ili mozda neka treca u tom cenovnom rangu?
Ne treba vam 18, treba vam dobra 12kbtu klima. Amber bi trebalo da sve to greje lagano, možda postoji i nešto jeftinije što bi završilo posao. Sa dobrom izolacijom kao kod tebe mogla bi da dođe u obzir jedna 12 u dnevnu i jedna 7 ili 9 u spavaću. Ja bih to pokušao da uklopim u budžet, recimo LMCE Fujitsu.
 
Budzet je do 1100e bez ugradnje i ne moze 2 klime jer je soba jako mala a dnevna gde cu staviti klimu je 38 m2.
Skeptican sam po pitanju Amber zbog losih komentara po forumu. I buni me to sto postoji Comfort Amber koji je povoljniji od Premium, da li mislis da je Comfort dovoljno dobar?
 
Gde si video da je Amber Premium loš izbor ?
 
Premium prelazi budzet, a za Gree uopsteno sam procitao da se ljudi zale na modulaciju, wifi.. Ja sam pitao da li je Amber Comfort dovoljan za grejanje zimi?
 
Daikin
Pozdrav svima,

nov sam na forumu, zamolio bih za pomoc oko izbora inverter klime. U pitanju je stan u Beogradu, trebalo bi zagrejati dve prostorije dnevnu i spavacu sobu ukupno 45 kvadrata, zgrada ima izolaciju 10cm, nova PVC stolarija. Do sada je ove dve prostorije dogrevala i hladila obicna Midea 18. Sada smo se odlucili da kupimo inverter klimu koja bi mogla nas greje celu zimu.
Citajuci razne forume u uzi izbor su usla ova cetri modela:

1. DAIKIN FTXC50C
2. GREE COMFORT AMBER 18
3. LG PC18SQ
4. MITSUBISHI MSZ-BT50VG

Da li bi neka od ovih klima bila dobar izbor prvenstveno za grejanje, ili mozda imate neki bolji predlog a da nije Fujitsu?

Hvala unapred.
Daikin 18 bi tu površinu sa takvom izolacijom trebao da greje bez problema.
 
Budzet je do 1100e bez ugradnje i ne moze 2 klime jer je soba jako mala a dnevna gde cu staviti klimu je 38 m2.
Skeptican sam po pitanju Amber zbog losih komentara po forumu. I buni me to sto postoji Comfort Amber koji je povoljniji od Premium, da li mislis da je Comfort dovoljno dobar?
Taj Mitsubishi čini mi se da košta 1380 eura, ako griješim ispravi me. Ja sam više mišljenja pošto je primarni dio za grijanje 38 m2 da vidiš Fujitsu LTCA 12. Grijače to kod od šale a i donacije u spavaću sobu a košta oko 1000 eura.
 
Ja sam ovu ugradio pre oko mesec dana,jos uvek se ne razumem bas u podesavanja. Ali za sad radi sve super. Videcemo sad kad zahladi kako ce biti.
IMG_20220922_105702.jpg
 
Premium prelazi budzet, a za Gree uopsteno sam procitao da se ljudi zale na modulaciju, wifi.. Ja sam pitao da li je Amber Comfort dovoljan za grejanje zimi?
Imas na temi Gree kako se ponasa Amber Comfort. Pre par dana sam ga ugradio. Modulira poprilicno dobro. Spusti i drzi na 190w. Takodje Bergen imam 3, sad krece cetvrta sezona modulirao je uvek dobro. I hladjenje i grejanje ispod 200w, zato sam na kraju posle dugog razmisljanja izmedju kmtc i amber comfort uzeo gree i za sada ispunjava ono od njega ocekujem. Premium je ipak jaci i ako si u mogucnosti ja bih na tvom mestu uzeo njega ako vec ides na gree, ali se slazem da je ltca odlican izbor

Sto se wifi tice ne znam ko se zali ali ja za 3 god nikad problem nisam imao, evo i ovaj novi model isto, iz prve sve i skroz ok radi gree aplikacija.

Edit. Upravo je i wifi presudio da idem na gree umesto na fujitsu
 

Prilozi

  • Screenshot_20221110-232347_Smart Life.jpg
    Screenshot_20221110-232347_Smart Life.jpg
    52.1 KB · Pregleda: 45
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno