Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
3KW LT? Nema sanse. Ne znam 100% jer je nemam ali mislim da je nemoguce. Nocria povuce 2.8KW maksimalno a tu ne moze da se sedi posle 3 minuta koliko toplote izbacuje. LT nema toliko snage koliko ja znam, sigurno si pomesao nesto.

Tapatalk from Poco loco
 
2,6 kW je maks za LT12. Vrlo ozbiljna ulazna snaga u svakom slučaju. Ove moje imaju max 1, 7 i 1,9 kW i itekako završavaju posao.
Inače jedan od bitnijih parametara koje pokazuju potencijal klime.
 
Podesena na 30, eco ukljucen, vuce 1270-1310W.
Kad je iskljucen eco isla do 1500W, ali je temp u prostoriji vec bila na oko 28 stepeni, tako da nije bila raspolozena za dalje.
Trenutno je 0 stepeni, niska vlaznost i topla kuca, test maksimuma sledeci put.
 
Sta ce vam te eco i slicne gluposti na grejanju...podesis temp i neka radi kako joj treba.
 
@Jammin
Drug, imas LT, a da li si je imao i koristio letos?
Da li je htela da smrducka na pocetku kad se upali tokom leta?
Cistis je, servisiras i majstori je peru...?
 
Pozdrav svima, usred ove burne rasprave oko gree klima, prvi put bi i ja nesto hteo da kazem, odnosno da prenesem svoja iskustva posto se jedno 5 god grejem iskljucivo klimama
i to raznoraznim.
U prvom stanu koji je oko 50 m2 imao sam mideu mission i na insistiranje zene midea kid star za deciju sobu. Mison sam posle dve godine bukvalno izbacio iz kuce jer je postala skroz bezveze,
bucna, spoljna radi a unutrasnje ne, ma uzas. Inace na preporuku majstora za deciju sobu uzmem neku prvo neku Teslu, znaci blagi uzas, ventilator je udarao o nakupljeni led i
naravno uvoznik vratio pare
I onda je dosla ona druga midea kid star dobro greje al preciznost zadate temperature jako losa, masila je i po 4-5 stepeni, pricam za grejanje.
Znaci sto se mene licno tice Midea u moju kucu nece vise ucu
Obe sam zamenio sa mitsubishi hj35 i super bez nekih zamerki na rad klima.
Posle toga se preselim u veci stan, ustvari deo kuce, oko 76m2, raspored katastrofa, stan ide u oblik slova L, a u sredini stana zastakljena terasa od 12m2. Inace u oba stana stavljena nova
stolarija, uradjena izolacija 8cm stiropor, a ovaj stan izmedju dva stana, odnosno u sredin. Ovaj veci stan ima tri sobe, kuhinju, kupatilo mali hodnik
i ta zastakljena terasa od koje sam napavio trpezariju. I prvo uzmem LG Athenu inverter V, odlicna klima, cak sta vise, tiha, posto nema merac neznam sigurno al ona najmanje potrosi
a greje oko 32m2 dnevnu sobu, kuhinju i kupatilo
Ja super zadovoljan uzmem za deciju sobu isto LG al s12eq stanrd i isto super klima, tiha, ona ima onaj energeski displej il kako vec i obicno trosi oko300w za sobu od 16m2,
i za spavacu sobu isto 16m2 iz radoznalosti
(nabaljeno nesto ispod zita) uzmem LG art galery inverter v klimu, lepo izgleda al realno sr..nje jako bucna, vise radi ko on-off klima bla bla, al boze moj, bice drugih.
I za trpezariju poslenje sto sam uzeo je gree MUSE i tu nastao problem. Inace racun za struju do sada mi nikada nije isao preko 6500 uglavnom oko 4500-500(znaci grejanje, i sve drugo, dvoje male dece, masina
svaki dan, susilica...)leti oko 3500- Al prosli mesec racun 7300 od kada se MUSE aktivirala. Znaci 6500 je bilo u januaru kada je dosta hladnije... za razliku od oktobra. Uzeo od komsije
merac posto
mi stvarno
nije bio problem sa racunom za struju do sad pa zato i nisam imao merac kad ono MUSE trosi onako kako su ljudi ovde pricali krene sa 1000 pa spusti na 800 pa se ugasi. Probao i feel opciju tu se nesto situacija
poboljsala spusti na oko 500-550 i radi konstantno ali onda malo i pregreje prostoriju toliko da se druge klime ugase. Ali da greje greje i previse, inace klime su namestene na 23c.
Mene zanima dali je moguce da ta MUSE stvarno toliko potrosi. Sta raditi sa njom, a opet mozda nije samo ona problem, nisam pametan. Plasim se da ako mi je sada 7300, racun u januaru ce biti
1000 a to je vec previse za stan od 76m2
Izvinjavam se na ovolikom postu!!!

Kada si ugradio muse? Da li si procitao prvo ovde kako ta klima radi? Ako si citao kako radi i ipak si je kupio onda nemoj da se zalis na rad.
U kolikoj prostoriji se nalazi muse? Ako si pored dve lg klime dodao muse i zalis se na 7300 din onda ne znam sta da ti napisem pametno? Ona ti je potrosila 1000 din verovatno sto je ok.
Ta klima je blagi uzas inace sto se tice kulture rada, dobra je za neku prodavnicu, radionicu ili tako nesto...
 
Ljudi problem koji imam sa modulacijom i cujnim talasima pri izduvavanju, prodavac/montaza/servis nudi da mi vrati novac i skine G-tech.

Apropo tih cujnih talasa... da li si, i kada poslednji put, skidao/cistio filtere klime?

Prilicno sam propratio tvoje pisanje, ali cini mi se da nisam naisao ni na podatak na kolikom ti je odstojanju unutrasnja jedinica od plafona, i da nije slucajno previsu blizu nekog od coskova prostorije? Imaju u service manualu neki (uslovno receno) propisani minimumi, itd... da li je sve to ispostovano?

Ako ti prodavac nudi povrat novca, ne vidim sta je tu problem? Uzmes pare, kupis drugi uredjaj, resisi problem. Nije valjda da se bojis da ipak nije (sve) do tog uredjaja?

Kad se vec pominje potrosnja...

Kod mene 2 x GTech, kao jedina grejna tela, "gaze" 24/7h, u skoro 60m2, dnevna zadata 24C, nocna 22C (temperatura koja nam u kuci jednostavno prija), odrzava u +/-0,2C, u celom stanu ujednaceno toplo.

320 kW ukupne potrosnje za ova dva uredjaja, cak i da ih komplet obracunam po ceni skupe struje (u plavoj zoni), nece kostati vise od 2.880,00 din. Meni sasvim prihvatljivo za komfor i ugodjaj koji mi pruzaju.
 
Pitanje za fujitsu korisnike,ja trenutno setovao klime na autofan i lownoise ukljucen i economy. Da je to oke ili da setujem drugacije? Kad padne minus kontam sve da iskljucim pa nek greju punom snagom.

Low noise neka ostane uključen ali ECO možeš da ugasiš pusti klimu da povuče koliko treba.Kada je isključen ECO mod klima brže odradi defrost.Auto fan kod mene radi odlično.Bitno je da ne gasiš klime samo podešavaj temperaturu čisti filtere i to je to.
 
Poslednja izmena:
Apropo tih cujnih talasa... da li si, i kada poslednji put, skidao/cistio filtere klime?

Prilicno sam propratio tvoje pisanje, ali cini mi se da nisam naisao ni na podatak na kolikom ti je odstojanju unutrasnja jedinica od plafona, i da nije slucajno previsu blizu nekog od coskova prostorije? Imaju u service manualu neki (uslovno receno) propisani minimumi, itd... da li je sve to ispostovano?

Ako ti prodavac nudi povrat novca, ne vidim sta je tu problem? Uzmes pare, kupis drugi uredjaj, resisi problem. Nije valjda da se bojis da ipak nije (sve) do tog uredjaja?

Kad se vec pominje potrosnja...

Kod mene 2 x GTech, kao jedina grejna tela, "gaze" 24/7h, u skoro 60m2, dnevna zadata 24C, nocna 22C (temperatura koja nam u kuci jednostavno prija), odrzava u +/-0,2C, u celom stanu ujednaceno toplo.

320 kW ukupne potrosnje za ova dva uredjaja, cak i da ih komplet obracunam po ceni skupe struje (u plavoj zoni), nece kostati vise od 2.880,00 din. Meni sasvim prihvatljivo za komfor i ugodjaj koji mi pruzaju.

Kad pomenu čujne talase(ne znam šta je to) i čišćenje klime. Jel pravilno zimi da cistim filtere svake 2 nedelje.Onako skinem i istuširam ih.Kad se osuše vratim i teram dalje ili ima još neka zimska faza za čišćenje.Malo me strah da se ne polome ona vratanca, nekako mi "zatežu" kad se otvore i "zakace".Da li na lomo tj bergen ima nesto da se pritisne da se lakse spuste ili malo na silu dok ne predje preko onog zuba.Neverovatno koliko nakupe "tepih" za 2 nedelje, nikada nisam smatrao da toliko prasine ima u zivotnom prostoru!Čini mi se da sve ove zavrzlame i problemi nastaju jer običan čovek nema koga da pita za savet(neračunajući velikodusnu pomoć ljudi sa foruma) nekog majstora/montera koji ce da dodje da vidi prostor gde da postavi uj-sp, vidi izolaciju vremenske uslove i preporuci uređaj sa garancijom naravno.Još uvek smo mi veoma nerazvijeno tržište.Mada čitam i makedonce i stičem utisak da su oni sa time otišli dva koraka ispred nas!!!
 
Citajuci iskustva drugih ljudi sa ponasanjem i delovanjem majstora mogu ti reci DA MAJSTORU NE VERUJEŠ izuzev ako ti nije najbolji drug, kum, otac ili brat, eventualno zenin brat ili otac, prvi komsija koji je sebi vec ugradio bas te klime koje preorucuje (niposto da od njega kupis njegove koristene jer ce on sebi druge, skuplje ;))...
Majsto ce ti preporuciti ono sto je njemu lakse da donese ili na sta ce dobiti od prodavca 10e kad uzima klimu koju ti je preporucio...
U najboljem slucaju majstor koji zna ce ti mozda valjano preporuciti poziciju uj i sj.
Proveri majstora, potaj ga za polozaj pa ako ti za inverter kaze da je polozaj takav da cevi su krace od 3-3,5m onda odhebi tog "majstora".
Pitaj ga i za gumice ispod sj pa ako kaze da to ne treba i da ne ma svrhu znas kakav je...
Ako hvali muse znas kakav je...
 
Apropo tih cujnih talasa... da li si, i kada poslednji put, skidao/cistio filtere klime?

Prilicno sam propratio tvoje pisanje, ali cini mi se da nisam naisao ni na podatak na kolikom ti je odstojanju unutrasnja jedinica od plafona, i da nije slucajno previsu blizu nekog od coskova prostorije? Imaju u service manualu neki (uslovno receno) propisani minimumi, itd... da li je sve to ispostovano?

Ako ti prodavac nudi povrat novca, ne vidim sta je tu problem? Uzmes pare, kupis drugi uredjaj, resisi problem. Nije valjda da se bojis da ipak nije (sve) do tog uredjaja?

Kad se vec pominje potrosnja...

Kod mene 2 x GTech, kao jedina grejna tela, "gaze" 24/7h, u skoro 60m2, dnevna zadata 24C, nocna 22C (temperatura koja nam u kuci jednostavno prija), odrzava u +/-0,2C, u celom stanu ujednaceno toplo.

320 kW ukupne potrosnje za ova dva uredjaja, cak i da ih komplet obracunam po ceni skupe struje (u plavoj zoni), nece kostati vise od 2.880,00 din. Meni sasvim prihvatljivo za komfor i ugodjaj koji mi pruzaju.

Ne radi se o tome da li se boji, ili ne, vec sto mora sledecu klimu neko da ugradi i da se izvade pare iz dzepa zbog uredjaj koji nije bas srecan sa modulacijom sa obzirom koliko kosta jer se sigurno nece usreciti sa nekim drugim gree modelom iz ponude pa da mu ovlasceni za gree bez doplate ugradi model nekog drugog proizvodjaca.
Ako moja viola koja greje 40m2 radi 24/7 sa prosecnom potrosnjom od 600w oko nule, znaci da samo ona potrosi oko 400kwh, a muse u proseku trosi isto toliko za 30m2 sa pali gasi duvaj ne duvaj sistemom. Hoces da kazes da jedan g tech potrosi 160kwh za mesec dana i da se ne gasi i gazi sa prosecnom potrosnjom od 250w, ili duva hladno sa 250w pa greje tim hladnim vazduhom, ili ti "ispuhom"? Pisi te bajke na drugom forumu molim te.
 
Poslednja izmena:
@Jammin
Drug, imas LT, a da li si je imao i koristio letos?
Da li je htela da smrducka na pocetku kad se upali tokom leta?
Cistis je, servisiras i majstori je peru...?

Da, imam LT vec 4. sezonu, ali je koristim samo za grijanje, nisam je ni oprobao kako hladi :d

Kako sam je sam ugradio, tako je i servisiram, dizajnerski je model, pa je nesto komplikovanija za rastavljanje, pogotovo kad se skida turbina, ali nista strasno.

Jutros sam je testirao bez eco moda, poslije defrosta je isla do 2250W, u spec pise da bi trebala do 2.6kW, mozda kad zahladi.
 
Poslednja izmena:
Citajuci iskustva drugih ljudi sa ponasanjem i delovanjem majstora mogu ti reci DA MAJSTORU NE VERUJEŠ izuzev ako ti nije najbolji drug, kum, otac ili brat, eventualno zenin brat ili otac, prvi komsija koji je sebi vec ugradio bas te klime koje preorucuje (niposto da od njega kupis njegove koristene jer ce on sebi druge, skuplje ;))...
Majsto ce ti preporuciti ono sto je njemu lakse da donese ili na sta ce dobiti od prodavca 10e kad uzima klimu koju ti je preporucio...
U najboljem slucaju majstor koji zna ce ti mozda valjano preporuciti poziciju uj i sj.
Proveri majstora, potaj ga za polozaj pa ako ti za inverter kaze da je polozaj takav da cevi su krace od 3-3,5m onda odhebi tog "majstora".
Pitaj ga i za gumice ispod sj pa ako kaze da to ne treba i da ne ma svrhu znas kakav je...
Ako hvali muse znas kakav je...

Ponoviću ono što sam već odavno napisao. Neću generalizovati, ali, dobar deo majstora, bilo čime da se bave, ne prati dešavanja u oblasti u kojoj pruža usluge. Verujem da mi ovde imamo više saznanja o radu pojedinih uređaja nego 50 % servisera. Sramota je da ugrađuješ uređaje, a posebno one koji su na tržištu već neko vreme, a da ne znaš bar osnovne prednosti i mane uređaja. Ili što je još gore, ne rešiš pitanje odvoda kondenzata (gde postoji rešenje), pa ti komšija ispod jbe sve po spisku.
 
Sta moze da bude izduvavanje u talasima?
Dakle talasi vazduha su i cujni i osecaju se kada se prinese ruka. Nije radila tako do pre par dana.
 
@filipp555,

moras prvo sa naucis kako se koristi uredjaj koji posedujes.

recimo, na grejanju se klima ne koristi sa istim polozajem krilaca kao na hladjenju

A sa zadatom temperaturom od 25C ne moze se grejati za 300W ako drzis krilca u tom polozaju, jer kad spojis krilca u polozaju za hladjenje, i temperaturu na zadatih 25C... U stvari, sta ja tebi to pricam, kada ti najbolje znas da i to moze, ali ne za 300W, pa onda nemoj da se pitas zasto ti klima radi tako kako ti radi.
 
E fićo, fićo...
U čkole si prvo trebao da ideš, pa tek onda da komentarišeš o klimama, a ne ovako, neuko, neiskusno...
 
Da, imam LT vec 4. sezonu, ali je koristim samo za grijanje, nisam je ni oprobao kako hladi :d

Kako sam je sam ugradio, tako je i servisiram, dizajnerski je model, pa je nesto komplikovanija za rastavljanje, pogotovo kad se skida turbina, ali nista strasno.

Jutros sam je testirao bez eco moda, poslije defrosta je isla do 2250W, u spec pise da bi trebala do 2.6kW, mozda kad zahladi.


Možda realno i može preko 2.6 kW. Moja je na grejanju deklarisana na max 1400 W, a uhvaćena je na malo preko 1800 W (u turbo modu grejanja, tj. jet mode na LG). Ostaje samo pitanje kako to testirati, jer uslova za svih 2.6 kW ili više nema baš svaki dan.
 
Kada sam planirao ugranju te klime bar tada svi su je hvalili, i pricali samo uzmite MUSE, sada svi pricaju drugu pricu, posle toga nisam bas ni pratio forume. Greje oko12m2 i mislim da je ona pojela malo vise od 1000din. Nije da se zalim, samo prenosim utiske i potvrdjujem sta drugi govore, ako nevalja ima da leti napolje, nije mi to ni prva a fala bogu ni poslenja klima
 
Kad pomenu čujne talase(ne znam šta je to) i čišćenje klime. Jel pravilno zimi da cistim filtere svake 2 nedelje.Onako skinem i istuširam ih.Kad se osuše vratim i teram dalje ili ima još neka zimska faza za čišćenje.Malo me strah da se ne polome ona vratanca, nekako mi "zatežu" kad se otvore i "zakace".Da li na lomo tj bergen ima nesto da se pritisne da se lakse spuste ili malo na silu dok ne predje preko onog zuba.Neverovatno koliko nakupe "tepih" za 2 nedelje, nikada nisam smatrao da toliko prasine ima u zivotnom prostoru!Čini mi se da sve ove zavrzlame i problemi nastaju jer običan čovek nema koga da pita za savet(neračunajući velikodusnu pomoć ljudi sa foruma) nekog majstora/montera koji ce da dodje da vidi prostor gde da postavi uj-sp, vidi izolaciju vremenske uslove i preporuci uređaj sa garancijom naravno.Još uvek smo mi veoma nerazvijeno tržište.Mada čitam i makedonce i stičem utisak da su oni sa time otišli dva koraka ispred nas!!!

Zbog tih jacih zubaca, kada su bili serviseri da zamene plocu na UJ od Lomo, polomili su jedan od klinova vratanca, pa su dolazili posle da lepe. Ja kada cistim filtere, otvorim i podiggnem do zubaca, dovoljno je da se izvuku i vrate filteri nazad, ne moraju da ostanu vrata gore posto ce filter svakako da upadne u svoje sine i da sklizne nazad na mesto. Ne znam koji im je djavo da stavljaju onoliko jake zubce kao da treba da drzi 5Kg poklopac podignut a ne par stotina grama.
 
Ugradio sam ASYG12KMTB / AOYG12KMTA juce.
Toplije je u stanu, definitivno se oseca razlika, sa obicnom 12icom, u spavacoj sobi nismo mogli da prebacimo 20 stepeni, ova klima duva na 25 i u spavacoj je bilo 22. (a ovih dana u BGu, nije tako toplo, sinoc bilo 2 stepena)
Podesena je na 25 stepeni (zelimo da imamo oko 23 prosek u stanu) i evo stalno duva, pretpostavljam da to mora tako :D
Kako ima 4 brzine podesavanja jacine duvanja, a ja sam se namestio na automatsko, mislim da duva na drugoj brzini, sa obzirom da se cuje, ali ne preterano. Mislim da ce me to nervirati malo celu zimu, pogotovo ako ode u minus, pa bude morala da duva i onom vecom brzinom, ali dobro, to nam je za sada najpametnija opcija koju smo imali :D
Javicu se kada budem video racune i kada se jos malo slegnu utisci.
Ono sto me je negativno iznenadilo je, da po ugovoru (celu kupovinu sam obavio online, pa ovo nisam ni dobio kao informaciju, a iskreno, nisam ni pitao), moram da radim 2 puta godisnje servise, kako bi mi vazila garancija uopste. Razmisljam da isterujem pravdu za ovo uslovljavanje, ali me zanima, da li je stvarno potrebno da radim servise 2 puta godisnje?
Zasto se moj komentar ne objavljuje, kakav problem postoji u ovom komentaru, ovde samo odabrani mogu da komentarisu 100 puta dnevno, dok mi koji imamo po neko pitanje cekamo ili nikada ne docekamo da nam se komentar objavi. Sta je problem?
 
Zasto se moj komentar ne objavljuje, kakav problem postoji u ovom komentaru, ovde samo odabrani mogu da komentarisu 100 puta dnevno, dok mi koji imamo po neko pitanje cekamo ili nikada ne docekamo da nam se komentar objavi. Sta je problem?

Nov si na forumu, imaš moderated status, što znači da svaki tvoj komentar mora da bude ručno odobren od strane administracije. Neko od moderatora mora da vidi tvoj komentar, da bi ga odobrio, a za to je potrebno vreme.

Da bi izašao iz moderated statusa, moraš da napišeš barem 3 poruke na Benchmark forumu. Otežavajuća okolnost je što se poruke u okviru Bench Clubbing podforuma ne broje, tako da moraš pisati u nekom drugom podforumu, pa da ti se tamo odobre poruke, kako bi ti se uklonio Moderated status.

Ovo važi za sve Moderated učesnike ove teme.
 
U čkole si prvo trebao da ideš, pa tek onda da komentarišeš o klimama, a ne ovako, neuko, neiskusno...

Vidi @maxy... sad da li jeste ili ipak nije potrebno malo se edukovati po pitanju (makar osnovnog) koriscenja uredjaja koji posedujes, sem onog gore pomenutog (a istinitog), evo ti jos jedan prost primer, a ti se postavi kao "nezavisan posmatrac" i zakljucke izvuci sam...

Muse kada stane sa grejanjem turbina i dalje vrti i trosi 65w, kao to je fora da odrzava preciznu temp, glupost...

Kada ovako nesto izjavis, i pri tome izazoves salvu negativnih komentara po pitanju tog uredjaja, prvo na ovom forumu, a zatim i na "onom drugom", gde se kao "glas razuma" pojave ortaci iz "vb gupe" da ti skrenu paznju da cak ni kod njih ta klima ne radi tako, ti se na "onom drugom" nesuvislo "operes" sa...

filip555:
Sto se tice tih 65w je moja greska, tacnije nisam video kako treba kada mi je kolega YT1KB poslao klip...
... dok na ovom forumu ne nadjes za shodno cak ni da kazes "e ljudi, malo sam se zaneo, nisam odgledao kolegin filmic do kraja pa sam se malo nalupao", onda je, @maxy u ovom slucaju potrebno sta?

Edukacija o radu vlastitog uredjaja svakako, ali, i jos mnogo toga po pitanju iskustva (u vise oblasti), rekao bih.

Inace...

Muse na low nece ispod 55 stepeni i 850w, i to je kao normalno za inzinjera iz e-neta jer nema cirkulacije vazduha. Ma vazi.

...MUSE na low hoce i ispod 55C, i podebelo ispod 850W, pokazao egzaktno @stingray75 u TRI video klipa (dva su navedena OVDE, ima i treci na istom YT kanalu), i SVE TRI klime mu rade podjednako. Znaci, na zadatih 23, spustaju potrosnju na 380W, kontinuiran rad, AutoFan, prosto coveku milina. Pa nije valjda da sada ne verujes ni svom kolegi sa "onog drugog"? Zasto to kod tebe nece...

Takodje, koliko mogu da primetim, kolega YT1KB je uspesno zamenio MUSE za GTECH, cak evo i cenjenom kolegi @PocoLoco nude povracaj novca, samo ti vec mesecima stojis tamo gde si bio i kao malo dete kmecis po forumima, blatis sagovornike iznoseci pausalne procene i neistine, i tako u krug. Zasto ti ne vratis klime i uzmes novac? Zasto ne promenis nesto, vidis da ima i onih kojima to ide bez mnogo muke? Gde je, i sta, kod tebe zapelo?

Hoces da kazes da jedan g tech potrosi 160kwh za mesec dana i da se ne gasi i gazi sa prosecnom potrosnjom od 250w, ili duva hladno sa 250w pa greje tim hladnim vazduhom, ili ti "ispuhom"? Pisi te bajke na drugom forumu molim te.

Ne, opet lose izvodis zakljucke, ali samo delimicno... jedan GTech je potrosio malo vise u odnosu na drugi (177 spram 145kW), ali taj greje 15-ak kvadrata vecu povrsinu pa je to i ocekivano.

Kazes bajke? Hoces i ti video? ;)

Kada sam planirao ugranju te klime bar tada svi su je hvalili, i pricali samo uzmite MUSE, sada svi pricaju drugu pricu, posle toga nisam bas ni pratio forume. Greje oko12m2 i mislim da je ona pojela malo vise od 1000din. Nije da se zalim, samo prenosim utiske i potvrdjujem sta drugi govore, ako nevalja ima da leti napolje, nije mi to ni prva a fala bogu ni poslenja klima

Ko te to posavetovao, da jednu tako jaku dvanesticu kakva je MUSE stavis u 12m2??? Neko odavde sa foruma, ili...?
 
Poslednja izmena:
Ja sam hteo 9 ali je tada trenutno nije bilo na stanju, a instalater "ma kakve veze ima moze 12 ista je cena" bla bla. Nije niko sa foruma vec instalater
 
Sta moze da bude izduvavanje u talasima?
Dakle talasi vazduha su i cujni i osecaju se kada se prinese ruka. Nije radila tako do pre par dana.

Proveri zaprljanost filtera. Verovatno je već tepih na njemu.
 
Vidim ima u ponudi LG S12EQ, za 58k din. mislim da je sa tom cenom ozbiljna alternativa u klasi midea misije ili gree lomo jer ima twin rotary kompresor.
Kolega maxy cini mi se ima taj model, pa da pitam kako se pokazala?

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
 
Vidim ima u ponudi LG S12EQ, za 58k din. mislim da je sa tom cenom ozbiljna alternativa u klasi midea misije ili gree lomo jer ima twin rotary kompresor.
Kolega maxy cini mi se ima taj model, pa da pitam kako se pokazala?

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

Ja je imam, ja sam jako zadovoljan, tiha, po meni od midea mnogo bolja.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno