Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Grijanje je primarno, hladjenje se valjda podrazumjeva :)

Nacrtam neku skicu pa posaljem


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako novac nije problem dedinitivno Ururu Sarara. Moja preporuka je i Toshiba Daisekai, zavisno od rasporeda. Mozda moras dve manje uzeti.

Tapatalk from Poco loco
 
Daj skicu

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Hahaha, čim budžet nije ograničen...
a5ae2c7ccd368c5ef72be8b488696679.jpg
 
Ma daj preporučujete klimu od 300.000din. Verovatno nije bas toliko mislio. Dve klime od 600eur ce biti mnogo bolja opcija nego jedna od 2500eur
 
Tako nešto sam i ja pomislio. Ako je dobar raspored možda i jedna bude sasvim dovoljna

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Moze li preporuka ...
Budzet nije nesto ogranicen, uzeli bi najbolju klimu sta je dostupno, posto na to gledamo kao dugorocno ulaganje, trazimo nesto pouzdano, provjereno...

E sad da li je preterivanje klima od 300krsd u odnosu na onu od 110-120krsd ili 180-200krsd... trazio je covek najbolje i rekao da budzet nije nesto ogranicen...
 
Pa ono best buy neki,za tu kvadraturu, kad se ugradi da se ne mislim moze li ugrijat, il hoce li se raspat za 5god.

Sutra saljem skicu stana


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav

Moze li preporuka Fujitsu ili Daikin modela klime, inverterske s r32 plinom. 53m2 prostora.
Budzet nije nesto ogranicen, uzeli bi najbolju klimu sta je dostupno, posto na to gledamo kao dugorocno ulaganje, trazimo nesto pouzdano, provjereno, za ove brendove smo culi da su vrh.

Izolacija stana je dobra, iako je starija zgrada, ako je to ista bitno.

Dali je nuzno sati nacrte, skice stana?

Hvala unaprijed


Sent from my iPhone using Tapatalk

Daikin 12.000BTU FTXB35C/RXB35C za cca. 60.000din ili 18.000BTU FTXB50C/RXB50C za cca. 94.000din, pri čemu bih ti preporučio 18.cu dosta tiše radi od 12ce, obe su inverteri i manji potrošači struje od "klasičnih" klima
 
Ta 18-ca se nije proslavila na grejanju. Snaga joj brzo opadne u minusu. Ovako napamet Fujitsu 12 KGTA, ukoliko je raspored dobar, i izolacija vrhunska. Ako mora 18-ca, onda Daikin FTXF50A. To je povoljna 18-ca, s obzirom da je japaac. Mada bih ja u 53kvm radije stavio 12-cu i 9-ku, ili 12-cu i 7-cu. Opet Fujitsu KGTA

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Pa ono best buy neki,za tu kvadraturu, kad se ugradi da se ne mislim moze li ugrijat, il hoce li se raspasti za 5god.

Sutra saljem skicu stana

Cekamo skicu i detaljniji opis izolacije (vrsta, debljina izolacionog materijala), spoljnji zidovi i prozori/vrata staklena (uz skicu navesti), polozaj stana (sprat i sta je ispod i iznad stana), starost zgrade, cime je zidano (betonjara, blok, puna cigla, fasadna cigla sa ili bez termoizolacije) ...
 
Poslednja izmena:
A daj, moram li i zk izvadak poslati :)

Kat je 3, ispod i iznad ima stanova, orkentacija sa skice ljevo je sjever desno je jug.

Crvena strelica pozicija klime gdje smo namjeravali staviti.

2b74465cd3dc8cbfa93e7f8aaea19b51.jpg


Starost zgrade 40ak godina, cigla ona mala puna je. Pvc otvori 5 komora. Sto se tice zidova ljevi desni zid sa skice stana su vanjski, ostale 2 strane su naslonjene na drugu zgradu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kupatilo neces ugrejati, tu stavis grejalicu neku, a ostalo moze sa jednom jacom klimom na toj poziciji, i ako je neizolovano.

Ja imam zelju i u 22m2 da stavim Ururu Sarara, zbog mogucnosti ventilacije, to mi je zimi bas vrh stvar, a tebi bi bila savrsena za taj prostor.
Ako ti ne treba vent, pogledaj i Oanasonic Heatcharge, koji greje i tokom defrosta klime.

Ako ti je 2-2.5k evra previse za klimu, onda reci do koliko novca zelis da potrosis, da se ne frljamo sa preporukama, a ti pod neograniceno mislis do 1000e.

Mozes se ugrejati i za 800-1000e sa Gree Amberom ili Fujitsu LT...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Hvala svima iznad na prijedlozima, wc i nije toliko bitno da ugrijem, ici ce vjerovano neka mala peć na zid.

Ok, pogrjesio sam ocito kad sam rekao za budzet, neka bude oko 1000€, dakle oko tog ranga nekog nesto sta je pouzdano i provjereno dobro.
Vec je izneseno par prijedloga, pogledam sve ovaj tjedan, ako tko jos ima neki prijedlog nek nabaci.

Hvala jos jednom

Ps. Bitno mozda napomenuti zime ovdje nisu toliko jake, zadnji put kad je ispod 0 isla temp je bila prije 10 god koliko se sjecam, al i ako ode ispod, da se ne mislim.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Onda verovatno Amber kao preporuka.

Inace svarno sam razocaran sto ipak postoji novcani limit, stvarno sam se ponadao da cemo jednom u zivoru moci nekome da preporucimo najbolje :d

Tapatalk from Poco loco
 
Ako nije toliko hladno, i ako se kupatilo greje grejalicom, onda može Fujitsu LT, Gree Amber ili Daikin FTXF50A, poređane po snazi, od slabije ka jačoj. Sa cenom su sve oko 1.000eur. S obzirom da nema izolaciju, možda je Daikin najpametniji izbor? Po iskustvu korisnika iz Makedonije, jako tiha spoljašnja, sa svojih 47kg uliva poverenje.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Super :)

Ako moze samo Fujitsu LT, sta znaci to LT?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A daj, moram li i zk izvadak poslati :)

Kat je 3, ispod i iznad ima stanova, orkentacija sa skice ljevo je sjever desno je jug.

Crvena strelica pozicija klime gdje smo namjeravali staviti.

2b74465cd3dc8cbfa93e7f8aaea19b51.jpg


Starost zgrade 40ak godina, cigla ona mala puna je. Pvc otvori 5 komora. Sto se tice zidova ljevi desni zid sa skice stana su vanjski, ostale 2 strane su naslonjene na drugu zgradu


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ovde je najbolje da idu 2 klime. Druga u spavacoj sobi. Ona i ne mora biti nešto preskupa. Bolje da uzmes dve klime po 500eur nego jednu od 1000.
 
Izolacija stana je dobra, iako je starija zgrada, ako je to ista bitno.

S obzirom da nema izolaciju, možda je Daikin najpametniji izbor?

Ima izolacija, nisi pažljivo pratio. Uz to ušuškano sa svih strana maltene, stanovi iznad i ispod, samo na dve strane spoljni zidovi. Ovo može da greje lagano bilo kakva klima, budžet u ovom slučaju nije relevantan za sirove performanse već za klasu, dizajn, buku, ili šta se već želi.

Ja bih uzeo Panasonic Ethereu, naravno :d
 
Poslednja izmena:
Ja sam razumeo da je zid od pune cigle, vrstu i debljinu izolacije nigde ne vidim. Mada, gledajući raspored prostorija, na ucrtanu lokaciju bih stavio Fujitsu 12 KGTA, a u spavaću 7-cu, od iste sorte. Obe bi radile "na leru"

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Stara zgrada 40g, ima neku izolaciju, verovatno neku termovunu i fasadnu ciglu (nek ispravi ako gresim, NIJE SVEJEDNO koja i kakva je izolacija, pa ni koliko je stara).
Covek ocito zivi negde u primorju, Istra ili Dalmacija (sto je od izuzetne vaznosti za preporuku), a tu moze da se greje "sa cim hoce"...

Ako mu nije mrsko drzati otvorena vrata spavace sobe moze jedna od predlozenih jacih klima, ako bi da ima privatnost u spavacoj sobi onda 2 klime, s tim da na obelezeno mesto stavi dvanaestku a u spavacu neku 7-icu ili 9-kicu, obavezno sve inverter klime.

Pitaj za tacne oznake modela (LT, KGTA i sl. oznake) PRE nego odes da kupis.
 
Poslednja izmena:
Ako je Hrvatska, u obzir dolaze i Toshiba i Mitsubishi. Recimo Toshiba Suzumi 16

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
S obzirom da su mi klime poprilicno strane, sto se poznavanja istih tice, treba mi savet sta uzeti. :)

Radi se o tome da zivim u dvospratnoj kuci i da se grejem na elektricni kotao. Takodje da napomenem, da grejem samo na spratu dok su u prizemlju radijatori zavrnuti.

Razmisljam se o nabavci inverter klime, jer iako je prosla zima bila blaga opet sam placao racune za struju oko 150-200e.

Sam prostor na spratu koji ce se grejati ima oko 80 kvadrata, plus da napomenem da je u pitanju kosi krov sa galerijom.
Izolacije nema tj eventualno staklena vuna na krovu plus PVC stolarija.

Sto se samog prostora tice, imam klimu koju koristim za dogrevanje. Starija je klima koja je vec bila ugradjena, Fujitsu (ASY12 RSE - W) je u pitanju i odlicno radi s obzirom da je starija (skoro 20 godina).
Budzet je oko 1000 evra.

Sve preporuke su dobrodosle, unapred hvala! :D
 
Uradi izolaciju.
 
Manje ces uloziti nekome u kucu (i to nekako "prebiti" s vasnikom kroz kiriju) nego sto ces uloziti u klimu i struju da lose izolovan prostor ugrejes.
Izolacija se isplati za koliko godina?
Jos ako se umanji kirija za cenu izolacije, pa ONDA stavis neku klimu i svi zadovoljni.
Gree Amber recimo za oko 1000e.
Vodi racuna da bude VIŠE od 3,5m cevi izmedju spoljnje i unutrasnje jedinice, antivibracione gume ispod spoljnje jedinice da priguse vibracije, vakumiranje cevi prilikom montaze (vakum pumpom a ne pustanjem gasa), izolacija svake cevi ponaosob, ako se jos neceg neko seti nek napomene sta treba za montazu.
Priomisli kuda ce oticati i na sta kapati voda posle odmrzavanja spoljne jedinice...
Daj nam skicu prostora i obelezi gde su kosine, sta je ravan krov, i gde mislis da moze izolacija ili je ima...
Sa jednom klimom neces moci 80m2 grejati.
 
Poslednja izmena:
Stvarno, popricaj sa vlasnikom kuce oko izolacije i da ti se kroz kiriju prebijete. Ja sam se tako prebijao sa stanarima za sta god im treba. Izolacija se jako brzo otplati a ako planiras da ostajes tu duze vremena sve to sto se ustedi ostaje tebi u dzepu.

Tapatalk from Poco loco
 
Kurajberu, kako bi ti ovo resio kao zakupodavac!?
Zakupac da plati izolovanje, a onda mu ti ne bi naplacivao zakupninu dok se taj iznos ne "ispuca", pa kada se sve zavrsi, vraca se na staro?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno