Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Respirator imam[emoji302]
Varijanta je da uzmem neki dvomotorac, sa velikim kapacitetom.Samo ne znam, da li ima neka solucija, za hladjenje malečkih prostora?




Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne zezaj, ja samo hocu da kazem da on njoj učini, da joj on olaksa kad krene da kuva, time sto ce on ukljuciti klimu da ne mora ona jos i time da se bavi...
 
Poslednja izmena:
Da ne otvaram novu temu koju neće videti ljudi iz ove teme, kratko i nezahvalno pitanjce - best buy, dvanaestica invertor, do 65000 bez ugradnje? GREE Muse pro mi je zapao za oko, neki provereniji predlog?
Ja bi ti preporučio Fujitsu ASYG12LMCE.Malo ide preko tih 65k.Negde do 69k ili nešto manje ali po meni vredi malo doplatiti za nešto već provereno.Nema WI FI ali greje i hladi odlično.To ti je moj predlog ali dobićeš još neki savet sigurno.
 
Ovo sa ručnim frižiderom,uopšte nije loše.Pade mi na um, da je bolje otvoriti rupu sa ventilatorom na donjem delu frižidera, gde je zamrzivač, a izduv pored.


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Cek, cek, cek da li ti hoces da predpostavis da ona ne ume SAMA da ukljuci klimu ili pak zelis da predocis da ona ne sme SAMA da ukljuci klimu vec samo kada joj on to dozvoli :zgran:

Ja sam zgrozen nad ovolikom politickom nekorektnoscu. Prosto... Bez teksta...
Problem su mirisi iz kuhinje, respirator nema kapacitet da sve izbaci napolje, pa se vrata otvaraju ,samo kada je šporet u leru.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kako sam čuo, čitav razvojni tim Vivaxa zadužen za klime prelazi u Tošibu. Spremaju veliki bum na tržištu.
 
Vivax rebrendira uređaje, ili stvarno ima nekakav razvoj?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ja bi ti preporučio Fujitsu ASYG12LMCE.Malo ide preko tih 65k.Negde do 69k ili nešto manje ali po meni vredi malo doplatiti za nešto već provereno.Nema WI FI ali greje i hladi odlično.To ti je moj predlog ali dobićeš još neki savet sigurno.
Hvala na preporuci, vidim u prethodnim postovima da je koristiš zadovoljno pa sam se već 90% rešio za nju.
 
Za nepoverovati da na Vivaxari na mobilnoj aplikaciji ima ECO mod koji funkcioniše. Klima troši malo ispod 130 W. Spoljna jedinica se ne čuje :D

A šta je tu za nepoverovati, nije niko iz Vivaxa pravio aplikaciju, već Kinezi. Ako radi aplikacija za Midea klime, što ne bi radila za Midea klime na kojima piše Vivax?
 
razvojni tim vivaxa :) :) :),zasluzan za smisljanje imena i malo marketing,sve sto prodaju imas da kupis od midea,i ide glavna kolko para tolko i muzike,sto vise para das dobijas bolje
 
Nema ni 3 meseca ali uglavnom hvala na odgovorima . Sutra ci ici da je reklamiram .Izgleda da bas imam srece pa sam kupio falican primer
 
Uopste ne mora da znaci da je falican primer u pitanju. Mnogo toga u ovakvim situacijama moze zavisiti i od toga ko ti je (ovako) montirao klimu.
 
26 godina se bavim klimatizacijom ali jos nisam uspeo da savladam tehniku procene kolicine freona u uredjaju po zvuku [emoji1]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Montazu je obavila firma sa kojom saradjuje prodajni lanac(da ne imenujem lanac prodavnica bele tehnike). Posto mi je odmah receno ako ne odradi ovlasceni servis ugradnju da garancija ne vazi .
 
Kao da radi sa povišenim pritiskom...da nije majstorima ušao vazduh u instalaciju?
 
Nemam pojma sta je u pitanju ali recimo normalno ladi namesteno na 27c i tako radi nekih sat dva i onda krece taj zvuk (koji ja ne mogu da cujem iz sobe). Inace kasnije je upalim opet cisto da vidim da li se opet cuje zvuk nista se ne cuje radi normalno (radila nekih pola sata) i ugasim da ne reskiram ko zna sta je . Inace javljam kada resim u cemu je problem .
 
Nemam pojma sta je u pitanju ali recimo normalno ladi namesteno na 27c i tako radi nekih sat dva i onda krece taj zvuk (koji ja ne mogu da cujem iz sobe). Inace kasnije je upalim opet cisto da vidim da li se opet cuje zvuk nista se ne cuje radi normalno (radila nekih pola sata) i ugasim da ne reskiram ko zna sta je . Inace javljam kada resim u cemu je problem .

Svaki put, kada smanji snagu i broj obrtaja na minimum,pri čemu je kompresor "najnemirniji". Možda samo bakarna cev sa kompresora lupka o lim kućišta spoljne jedinice
 
Trebao bi on da drzi klimu upaljenu celi dan kad su rekli da ce doci, da i oni cuju jer sediti 1/2h ili 2-3h kod njega nece, pa da masina bude u klepetavom stanju kad majstori dodju...
Problem s tim je sto to mozda moze dovesti do veceg kvara.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno