Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Svaki proizvođač može lagano da odabere Pdesign i dobije željeni visok SCOP, ali naravno da namerno ostavljaju najveći SCOP za najskuplje modele.
Ko hoće da kupi dogovarajuću klimu mora da obrati pažnju na sve detalje (masu spoljne jedinice, maksimalnu ulazmu snagu od koje vrlo zavisi i snaga pri većim minusima, nivo buke, protok vazduha u različitim brzinama itd.).
 
Vidim u specifikacijama da kod nekih proizdjaca ulazni modeli greju do -10. Koliko je to vazan podatak? Znam da su llc grejale i ispod - 20, iako pise do - 15

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Standardne klime su uglavnom deklarisane za rad do -10/-15 °C. Za pouzdan rad na nižim temperaturama moraju da se ugrade odgovarajući grejači tacne i kompresora. Većina, naravno, može da istrpi i kratkotrajan rad na velikim minusima, ali postoji mogućnost da se na spoljnoj jedinici nakupi puno leda.
 
LLCA je grejala na -28c, doduse u odlicnim uslovima, fasada 15cm, tavan 40cm izolacije.
Klime koje koriste R410A gas moze do -15c a noviji R32 koji se sada uvodi ide do -30c. Mada koliko znam ako se stavi jak kompresor i napravi veci pritisak moze -20c kao za Nocriu i LT.
 
Kakve veze ima gas, još pre nekoliko godina kad su Norvežani pravili veliki test klima sve ozbiljne klime su bile deklarisane za -25°C, osim Heatcharge koji je i tad bio deklarisan za rad do - 30°C.
 
banacanin

Mislim da ta kolicina toplote i jeste diskutabilna po toj niskoj potrosnji ali nisam mislio na to , hteo sam reci da ne mora znaciti da ako pise u databook-u da je to bas tako . Sve u svemu , po @rovcu ta klima je super ali za manje zahtevne prostore i za manju m2 , on kaze da ukoliko imate potrebe za nesto vise kw onda je LLCE bolji izbor . On ima Daikina FTXB35C i Nocriu , matori mu imaju Daikina 50GV , kaze extra da je klima ali za vece prostorije , jaka , poprilicno tiha spoljna itd ..
 
Nije problem efikasnost, već pri kojem defrostu će da se pretvore u kocku leda. Kad se deklariše radna temperatura, klima mora da može da radi u tim uslovima u kontinuitetu, a za to mora da ima odgovarajuće grejače.
To što je LLCA izgurao pola dana jakog minusa na Romaniji ne znači da bi mogao da se koristi zimi u Tynsetu, ili Karasjoku.

Pogledajte prilog 260783

Pogledajte prilog 260784
 
Pa nije bas pretprosle zime bilo pola dana, bilo je nenormalnih minusa jos je lik u Sarajevu pored reke uz nenormalnu vlagu.
Za cenu koliko kosta i ne treba da greje u tim vuko*mjau**mjau**mjau**mjau*nama koje si naveo, dovoljno je da ovde moze da greje, ovo je forum hostovan u Srbiji i sta nas briga kako je negde tamo. Realno.
 
Imam mideu ali nemam problem sa senzorom na njoj,cak sta vise dosta je precizan

Huawei mate 10 lite
 
Sad sam podesio da me prati i to radi ok,kad mi je ovako upaljeno normalno onda stavim 19,20 i u sobi bude 23 skoro.
 
Heroj: Kako ti modulira Amber ovih dana , kako stojis sa potrosnjom ?? Nikako da objavis snimak koji si rekao da ces izbaciti i potvrdis svoju pricu da potrosnja nema veze sa modulacijom i da je Gree stedljiva klima.
Ova moja trosi kao traktor za zadnjih 48h potrosila 34kw na sobu od 40kvm.
 
Sad sam podesio da me prati i to radi ok,kad mi je ovako upaljeno normalno onda stavim 19,20 i u sobi bude 23 skoro.
A sad ako hoćeš molim te pojasni šta je uticalo na tvoj izbor da pored ako se ne varam savršenog Fujitsua uzmeš Mideu. Nemoj pogrešno da me shvatiš ali baš me zanima, ako je sve savršeno sa Fujitsu zašto si uzeo Mideu. A to je po meni super, sad imamo direktno poređenje dve klime.

Послато са Tab2A7-10F уз помоћ Тапатока
 
A sad ako hoćeš molim te pojasni šta je uticalo na tvoj izbor da pored ako se ne varam savršenog Fujitsua uzmeš Mideu. Nemoj pogrešno da me shvatiš ali baš me zanima, ako je sve savršeno sa Fujitsu zašto si uzeo Mideu. A to je po meni super, sad imamo direktno poređenje dve klime.

Послато са Tab2A7-10F уз помоћ Тапатока
Prvenstveno cena,kupio sam polovnu staru godinu dana po ok ceni,hteo sam daikin jer je stedljiv dosta ali nisam bio pri parama,midea stoji u spavacoj od 9 kvadrata i greje nju i kuhinju od 10,treba da greje kad zaladni na 21 stepen i mislim da ce to moci lagano sa malom potrosnjom,citao sam dosta o ovoj klimi i nije bilo losih komentara,sto se tice fujitsu-a one rade ok za sada.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
@Milan85
To je znaci 17kW za dan? Nije to puno. Kakvi su bese uslovi, izolacija, stolarija? Bese Amber 12?
Kod mene je sad spoljna -2c, rade sve 4 klime u najnizoj modulaciji, LGC setovane na 22c, LLCA decija 21c, hodnik 20c, unutra svuda 23c sem spavace gde je 22c. Opsta milina :)
 
Greje se jedna velika soba od 38kv , doduse cesto se otvaraju vrata prema hodniku. Debeli zid 37-38cm, nema izolaciju.
I da i dalje radi kao on-off, ne spusta ispod 1kw potrosnju sad na ovoj temperaturi da odrzava tempersturu, upali se drzi na 1,3kw radi 5min spusti do 1kw i ugasi se pa upali posle 2min opet , i tako u krug , sto me uzasno nervira.
 
Greje se jedna velika soba od 38kv , doduse cesto se otvaraju vrata prema hodniku. Debeli zid 37-38cm, nema izolaciju.
I da i dalje radi kao on-off, ne spusta ispod 1kw potrosnju sad na ovoj temperaturi da odrzava tempersturu, upali se drzi na 1,3kw radi 5min spusti do 1kw i ugasi se pa upali posle 2min opet , i tako u krug , sto me uzasno nervira.
Vidi, mislim da treba da zoveš servis i da kažeš u čemu je problem. Na forumu nećeš naći rešenje za katastrofalnu modulaciju, to je već sad do klime a ne prostora.

Послато са Tab2A7-10F уз помоћ Тапатока
 
Ma znao sam ja od pocetka da je problem u klimi i u laznim specifikacijama , ali kao cekao sam da zazimi malo da to bude i potvrdjeno , iako su neki pokusali da me ubede da je to do prostora ili ne znam cega vec.
U ponedeljak zovem servis koji mi je ugradio pa da vidim sta mogu da uradim mada cisto sumnjam da ce da mi vrate kintu jer je proslo mesec i po dana od kad sam je kupio. Greje ona ali se ponasa katastrofalno. Cekam da vidim kako ce je sad opravdati oni koji je preporucuju i "kunu" se u nju.
 
Nelogicno je da tako radi, ipak tu nema izolacije, ima gubitaka i trebala bi da radi non stop ali nema nisku modulaciju pa brzo zagreje i gasi se. Zar nije minimum bio 500W, odkud sad 1kW najnize? Zovi ti njih i prijavi problem.
Poredjenja radi, LGC setovana na 22c duva stalno, odrzava 23c u dnevnoj 25m2 plus spavaca 12m2. Otvorena je i decija soba od 13m2 gde je 09 LLCA setovana na 21c, duva non stop, odrzava 23c ona i LGC sto prenosi iz dnevne. Opis objekta u potpisu. Najniza modulacija je oko 300W, imam samo jedan merac oa ne mogu da merim sve klime (4 komada).
 
Bilo je 520w kad je napolju bilo 10c. Sad je 0 pa je skocila i potrosnja.
 
Ali ona se gasi na 0 stepeni u neizolovanom prostoru... To je genijalno [emoji1]

Jel ti toplo u stanu? , mislim na utisak, ne na temperaturu
Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Čitam i ne verujem... Isto kao sa Mission 18.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Čitam i ne verujem... Isto kao sa Mission 18.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
A ovaj naš naručio od kineza tri diviziona FK-3. Da je čitao ovaj forum nebi to uradio ;)

Послато са Tab2A7-10F уз помоћ Тапатока
 
LLCA je grejala na -28c, doduse u odlicnim uslovima, fasada 15cm, tavan 40cm izolacije.
Klime koje koriste R410A gas moze do -15c a noviji R32 koji se sada uvodi ide do -30c. Mada koliko znam ako se stavi jak kompresor i napravi veci pritisak moze -20c kao za Nocriu i LT.
Nema veze gas sa tim.
410 se sastoji od 50% R32
R32 je lobiran gas bice samo prelazno resenje.
Veliki kompresor nije dovoljan treba i veliki isparivac.


Tapatalkkal küldve az én SM-G955F eszközömről
 
Jel normalno da Viola na -2 samo jednom udje u defrost i to je trajalo mozda nekih 30sec?
Greje kao luda sto je hladnije napolju. Mislio sam da cu morati da lozim tj da aktiviram etazno grejanje al za sad nema potrebe
 
LLCA je grejala na -28c, doduse u odlicnim uslovima, fasada 15cm, tavan 40cm izolacije.
Klime koje koriste R410A gas moze do -15c a noviji R32 koji se sada uvodi ide do -30c. Mada koliko znam ako se stavi jak kompresor i napravi veci pritisak moze -20c kao za Nocriu i LT.
Ovo nema veze nikakve sto si napisao. Viola ima R410 i deklarisana je na -20C
Gree UCrown isti gas i -30C
 
Naravno da nema veze, grejači pre svega prave razliku, ali pošto ih ne stavljaju svi, ne mogu ni da deklarišu klime da će da rade na velikim minusima. Ali eto, zahvaljujući pričama sa interneta znamo da mali F*** može i bez toga da radi kao veliki na ozbiljnim minusima.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno