Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U kako je dobro, tacno se vidi gde su topliji delovi, sa spoljne strane prozori i dole patos, znaci da su tu gubici najveci? Sa unutrasnje strane vidi se da je klima najtoplija a na spoljnoj jedinici deo gde je kompresor i elektronika, extra.
 
Au patos mora da se izoluje obavezno, ladno na noge [emoji41]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
@djalf
Dole je pojas neizolovanog betonskog zida, izolacija je ubačena iza drvenih dasaka.



Ovde se vidi razlika između starih i novih prozora. Dole su novi prozori, a gore su nova samo vrata od terase između prozora.

Pogledajte prilog 246333

Pod unutra na donjem spratu je najhladniji, posebno uz ćoškove, tu je očigledno najslabija izolacija. Ostatak kuće je pristojan, nisam primetio neka značajna i neplanirana 'curenja' toplote.

Pogledajte prilog 246334

Pogledajte prilog 246335
 
Poslednja izmena:
Na podu bas dosta zraci, a interesantno je da terasa ne zraci, a tu obicno curi toplota.

Od cega je terasa, ocigledno nije beton?
 
Može (i verovatno i jeste) beton, sa termo presekom

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Zdravo!!
Kakvi su utisci o Gree Viola Profi GWH12RB-K3DNA3G inverter klimi- prvenstveno za grejanje?
Svi prodavci je nude i hvale.
U poredjenju sa Fujitsu ASHG12LMCA/AOHG12LMCA koja predpostavljam i jeste bolja ali je i razlika u ceni nekih 10tak hiljada...
 
Terasa je drvena, komplet.
 
Da li je velika razlika u potrosnji struje. Kada je brzina ventilatora niska odnosno brza?

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Sam ventilator ce trositi par vati vise, to je smesno. Druga stvar tebe zanima. Ako smanjis protok vazduha kompresor ce morati malo vise da potegne, da malo vise zagreje unutrasnju jedinicu da bi ona disipovala istu kolicinu toplote koja je potrebna da se odrzava temperatura. Manja brzina, veca potrosnja. Znam kako zvuci ali tako je.

Tapatalk
 
Pozdrav svima...mene zanima ova klima..koliko je efikasna..kvalitet...i cena od 100 000 dinara dali je je OK... Gree inverter klima Amber Premium GWH12YD-S6DBA2A wifi
 
Kad neko bude imao tu Amber par sezona mozemo pricati o kvalitetu, ovako niko ne zna kvalitet. Prijatelj frigomehanicar je uzeo 18 model i zadovoljan je ali ovo je tek prva sezona plus zima je blaga. Ja bi za te pare pre nesto provereno Daikin, Fujitsu.
 
Uzmi slobodno, ni ja je nemam. :D SerijeSync, ne misliš da je nezahvalno preporučivati nešto što nisi ni video?
Trebalo bi da je efikasna, ima SCOP 5,1 za srednju zonu (jedva sam našao podatke, na pet sajtova 5 različitih podataka za COP/SCOP).
 
Uzmi slobodno, ni ja je nemam. :D SerijeSync, ne misliš da je nezahvalno preporučivati nešto što nisi ni video?
Trebalo bi da je efikasna, ima SCOP 5,1 za srednju zonu (jedva sam našao podatke, na pet sajtova 5 različitih podataka za COP/SCOP).

Vidio sam te klime u show room širom Hercegovine, pošto imamo zastupnika za Gree https://www.deltron.ba/?page_id=888 opet kažem nemam je ali kada Gree Viola onako radi ne vidim zašto ova nebi obavljala još bolje posao.
 
Zdravo!!
Kakvi su utisci o Gree Viola Profi GWH12RB-K3DNA3G inverter klimi- prvenstveno za grejanje?
Svi prodavci je nude i hvale.
U poredjenju sa Fujitsu ASHG12LMCA/AOHG12LMCA koja predpostavljam i jeste bolja ali je i razlika u ceni nekih 10tak hiljada...

Gree Viola slobodno uzmi, u zavisnosti koliko kvadrata namjeravaš grijati i kakva je izolacija, za manje pare bolju klimu nećeš naći.
 
Vidio sam te klime u show room širom Hercegovine...
Video si je u šou-rum i zaključio da je dobra!? Uz to imaš iskustva sa jednom Violom koja greje 15-ak kvm u 'ledenoj' Hercegovini, i na osnovu toga deliš veoma samouverene savete tipa 'slobodno uzmi'.
 
ok @Pejo961 i @teslai nemojte uzimat pomenuto, nevaljaju i gotovo.
 
Ajde sad od pocetka- Pozdrav svima!!
Potrebna mi je pomoc oko izbora inverter klime- modela, jacine, gde da je postavim...
Koristila bi kao osnovni izvor grejanja ( i leti hladjenja) radne prostorije 1. povrsine 18m2 ( 6m x 3m), visina plafona u proseku 3 m ( kosi krov). Na tu prostoriju se nadovezuje sa jedne strane mali toalet (2.5 m2) a sa druge se nastavlja jos jedna prostorija iste dimenzije (prostorija 2) - 18 m2 koja se greje po potrebi. Izolacija je ok- krov 15 cm vune, spoljni zidovi 5cm stiropora. Sa druge strane je isto radna prostorija odnosno greje se po potrebi a ne konstantno. Stolarija je pvc, nije nova ali je ok.
Citajuci ranije postove moj izbor bi bio Fujitsu- neki od modela LM ( CA/CE), dilema je oko jacine 9 ili 12- ali vidim da ima i Daikin i Mitsubishi u tom cenovnom rangu- do 600 eur.
Opet prodavci kao sto rekoh hvale Gree Viola profi. Pls pomozite :)
Jacina klime mi je upitna jer iako je prostorija mala, bice dosta vlage kada se radi i mora se cesto luftirati. Pogledajte prilog 246368
 
Pozdrav svima...mene zanima ova klima..koliko je efikasna..kvalitet...i cena od 100 000 dinara dali je je OK... Gree inverter klima Amber Premium GWH12YD-S6DBA2A wifi

Ako vec raspolazes sa 100 000 uzmi ono sto se cvrsto preporucuje.. znaci Fujitsu, Daikin i sl.
Gree je u odnosu na konkurente (rekao bih) mlad proizvodjac i na njima je da se dokazu.
A ja licno prodavcima ne verujem.. rec servisera je ipak nesto drugo.
 
Za 100.000 samo japanac, pa makar Made in PRC. Koliko kvadrata, kakva izolacija?

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav svima,
da li neko zna kako na perfomanse grejanja utice kada se na daljincu ukljuci outdoor unit low noise, mislim da li se klima tada ponasa slicno kao u ekonomik modu?
 
Mislim da eko mod ograniči rotaciju kompresora, a low noise ograničava spoljašnji vent

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Na daljincu ima tri opcije: grejanje, hlađenje, odvlaživanje. Dali klima kada je u režimu hlađenja ujedno vrši i uklanjanje vlage? Ako je tako čemu onda opcija "samo" uklanjanja vlage?
 
Ne duva na odvlaživanju, nije loše za podrume ili vlažne prostorije poslove gde ima dosta kuvanja vode

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Kad hladi izvlači i vlagu, ali zašto hladiti prostor u proleće ili jesen, ako nema potrebe za tim, a recimo vlažnost je velika.
 
Pozdav drustvo :D
Evo i ovdje da pitam, ima li slucajno neko iskustva sa podnim gree klimama?
Ograniceni smo sa visinom prostora, pa bi nam odgovarao podni model, s time sto su mi fujitsu, daikin i sl podni modeli cjenovno nedostupni...
Odlucili smo da je bolje staviti zidni model Fujitsu, pa ga nekako ukomponovati u ambijent nego baciti pare na podnu Gree za koju mi jos niko nije potvrdio da dobro grije...znam da zidni Gree modeli pristojno rade, ali za podne ne nadjoh nikakva konkretna pozitivna iskustva...
Pa eto ako je iko cuo nesto o njima...:Klanjanje
 
Mene interesuje da li klimu ostavljate ceo dan da radi, ili gasite kada odete ne posao, pa nastelujete da se upali u odredjeno vreme. I da li se isplati uopste da se gasi kada se spava i kada smo na poslu? Ja je licno ne gasim od kada sam je kupio, ali cisto da vidim vasa iskustva. :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno