Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja ću da poludim zbog ove struje.

Preksinoć nestajala struja na pola sata, juče nestajala više puta na po par minuta, danas nestajala ujutru na pola sata. Sada evo ponovo, nema struje već 45min. Temperatura u sobi lagano pada na 20 stepeni i tako...

Srbija, Evropa, 21. vek.

Šta bi tek bilo da živim u nekoj zabiti.
 
Stigla retka 'zverka' u komšiluk, pre neki dan komšiji riknuo Panasonic, pa je izgleda tražio savet na Benchu :) i nabavio ovog Generala. Za par dana ima montažu pa ću ga pitati kako je zadovoljan. Na papiru fino deluje ovaj Nordic 12KM.
9c232ad7c4966391c677e54783116b07.jpg
c175542d7ef38b06189c19b2a45713a8.jpg
 
Veceras ide prvi pravi test za Amber kod mene, bice po prognozi -11, kod mene znaci -13 ili -14. Vlaznost napolju 70+%. Sad doduse pise 60%, ovih dana kad god sam gledao bilo je preko 70%.

Do sada nije stucnula, radi defrost na 2-4h, nekad uradi nakon 1h ali tad traje veoma kratko, pretpostavljam da je to kontrolni. Pri standardnom defrostu pauza u grejanju traje 10-12 minuta.
 
Poslednja izmena:
Kako da znam da mi klima radi defrost? Pretpostavljam da digne krilca kao kada dostigne temp ali ne spusta potrošnju na 20w nego je mnogo više?
 
Ne duva, a digne potrošnju. Jada staviš ruku na plastiku bude hladna.
 
fad5090b8aadcd38fbf662d0c41424d7.jpg

Juče sam je otvorio i očistio sa dva fena topio preko sat, danas održava bez problema 25c, ne ledi nije nijednom išla u defrost danas, troši oko 450 do 500w
Napolju oko - 2 , -3
Ne razumem je, ali za sada radi


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zadnja dva dana nema defrosta na Vox-u, a Gree odradi samo kontrolni na par sati. Drze lepih 23C sa oko 400-500W potrosnje, cak i kad je jutros bilo -7C kod mene na terasi :D
 
@weska88 Jel' ta Midea ima samo jednu rupu za odvod kondenzata? Loš dizajn tacne, nema grejače, a kad se zaledi dole led samo napreduje uz izmenjivač.
Na slici izgleda kao da je rupa i dalje začepljena.


Kod mene je ispod klime show, izmenjivač je skroz čist.
f54f92840a8599ef8f3cb32ecfe17303.jpg
 
Poslednja izmena:
Jutros bilo -7 Novi Sad,Fujitsu predu,09Lmce auto fan u sobama od 12 m2 otvorena vrata greju hodničić od 3m2 + kupatilo 8m2 otvorena vrata svuda na to se dovezuje 12 luca koja greje dnevnu i kuhinju 30 m2 ona tuče ka tom malom hodniku,luca je setovana na 3.brzinu. klime greju klime rade posao. Klime su na 23c. Noc je prijatno,toplo,preko dana pretoplo,moram na 22c da stavim. U pitanju je spratyna ploči gore ništaxiuolacija sendvič zid blok stiropor 3 dupla cigla,kuca omalterisana. Ua sada prezadovoljan. Iskljucio lownoise i eco ,pustio ih da rade bez štrojenja.
 
@weska88 Jel' ta Midea ima samo jednu rupu za odvod kondenzata? Loš dizajn tacne, nema grejače, a kad se zaledi dole led samo napreduje uz izmenjivač.
Na slici izgleda kao da je rupa i dalje začepljena.


Kod mene je ispod klime show, izmenjivač je skroz čist.
f54f92840a8599ef8f3cb32ecfe17303.jpg

Nije ništa zapuseno sipao sam 20l vrele vode, sve je istopilo, jeste bio zapusen odvod, sada sam skino cev neka kaplje kako hoće


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Verovatno nisi obratio pažnju.
 
Imam problem evo od malopre sa llc9,pocela je spoljna koju cujem kroz zid jako da tandrce,zvuk kao masinica za sisanje,ugasio je i sacekao malo i upalio i opet isto,trenutno ne mogu videti kako izgleda spoljna jer se nalazi na zidu kod komsije u dvoristu,da li je neko imao slican problem?

Sent from my RMX2170 using Tapatalk
 
Amber od jutros ni jedan defrost, radi u leru i odrzava temperaturu. Napolju -7 sada, u toku dana nije bilo iznad -3. Kakva masina :)

Dok su padali sneg ili susnezica i bila je bas visoka vlaznost radila je defrost kao sto sam pisao u prethodnoj poruci.

Koristim je na Auto brzini ventilatora sa iFeel funkcijom, daljinski stoji na drugom kraju sobe. Tako mi se pokazalo najbolje.
 
Poslednja izmena:
Ipak ode u defrost upravo,malo pre toga pocelo opet,prestalo je kad je klima stala da prebaci freon,dok radi defrost dere se bas jako i zuji,ne znam sta mi je ciniti da li da je ugasim ili ne.

Sent from my RMX2170 using Tapatalk
 
Aj sad da ne pričam napamet, ali pri ovim Uslovima I moja klima je malo glasnija na defrostu. Ne videh koliko povlači iz utičnice.
 
Druze,grejem se na inverter 6-7 godina,poznajem ih u dusu,imam tri komads,ovo definitino nije dobro,evo od jutros se ne cuje ali je skoro celu noc tako radila,ako pocne preko dana opet pokusacu da snimim pa da okacim

Sent from my RMX2170 using Tapatalk
 
Ja sam moju gree violu skinuo sa zida i premestio na terasu zbog vibracija i buke i sada opet kada je oko nule i ispod bruji i vibrira, bukvalno mi bruji cela kuca kada se cela klima ukruti, bucna je kada radi defrost, a jos bucnija kada greje i tacno se cuje kako modulira, kao traktor da radi. Kada je temperatura takva da ne ledi spoljasnja onda nema problema. Celu sam je rastavio po ovom minusu i postavio gumu na spojevima, ali opet je bucna. Ima i antivibracione gume, al' dzabe. Razmisljam da odsecem parce od traktorske iili kamionske gume i da postavim, nemam nikakvo drugo resenje, evidentno je da je lim jako los kod gree klima. Zna i muse da se cuje, ali dosta slabije.
 
Kod mene na obe Fujitsu klime spoljne jedinice zuje kada rade defrost ali nema vibracija zuje jako ali ih ne čujem u sobi.Tako rade defrost i taj zvuk je karakterističan samo za defrost nema ga dok greju.
 
Ja sam moju gree violu skinuo sa zida i premestio na terasu zbog vibracija i buke i sada opet kada je oko nule i ispod bruji i vibrira, bukvalno mi bruji cela kuca kada se cela klima ukruti, bucna je kada radi defrost, a jos bucnija kada greje i tacno se cuje kako modulira, kao traktor da radi. Kada je temperatura takva da ne ledi spoljasnja onda nema problema. Celu sam je rastavio po ovom minusu i postavio gumu na spojevima, ali opet je bucna. Ima i antivibracione gume, al' dzabe. Razmisljam da odsecem parce od traktorske iili kamionske gume i da postavim, nemam nikakvo drugo resenje, evidentno je da je lim jako los kod gree klima. Zna i muse da se cuje, ali dosta slabije.
Slična situacija je i kod mene, samo sa Fujitsu. Kada je temperatura oko nule sa visokom vlažnošću vazduha, vibracije/brundanje čujem u svim sobama u kući. Što ti kažeš, tačno se čuje kako klima modulira. Isto imam antivibracione gume.

Ne znam šta je rešenje ali pokušaću da stavim neke malo bolje antivibracione gume. Sumnjam da to ima neke veze sa brendom klime, već će pre biti da dosta utiče to od kog materijala je napravljena kuća. Meni je npr. od giter blokova.
 
I kod mene se klima gre čuje kada je napolju minus. Od pre dva dana joj ventilator ne čujem da radi i manje je bučna. Treba li ventilator da radi i sada kada su veći minusi?

Послато са Mi A3 помоћу Тапатока
 
Očigledno da je kod @Romeo Crennel nešto drugo onda u pitanju, s obzirom da je primetio drugačiji zvuk, nego inače, a ima već dovoljno dugo klimu pa zna kako se ponaša.
 
Očigledno da je kod @Romeo Crennel nešto drugo onda u pitanju, s obzirom da je primetio drugačiji zvuk, nego inače, a ima već dovoljno dugo klimu pa zna kako se ponaša.
Tako je,snimio sam video ali ne znam kako da okacim,jako je tiho na video ali ima u jednom momentu kad je snimljeno normalno i cuje se kako zuji.

Sent from my RMX2170 using Tapatalk
 
Samo vremenom ta guma ima da pukne i postoji opasnost da jedinica padne.

Послато са Mi A3 помоћу Тапатока
 
Posle mnogo vremena.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno