Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Naravno, tutavela na terasu, tako je u stanu u Bg. U Norveškoj srećom pušenje u zatvorenom prostoru nije tema već 10-ak godina.
 
Ja ne dozvoljam da se pusi unutra, cisto okruzenje za mene i porodicu. Pogotovo sto ja imam i astmu, pa sad, neko to razume a neko ne. Te koji ne razumeju sam otkacio odavno, niti idem niti dolaze.
Konacno napravio presek sezone grejanja, posto je April izuzetno topao on mi ove godine ne ulazi u racun, nismo grejali skoro uopste. Merio sam po racunima i strujomeru jer mi je mnogo da dam 6000 za merace, imam jedan koji mi sluzi i za posao. Ukupno 23500din, sto je oko 200e. Detalji uredjaja i kuce u potpisu.
Kada je bilo najhladnije, dnevna u minusu a nocu -15c potrosnja ne prelazi 50kW na dan, sto znaci i da potraje tako mesec dana sa 4 klime se ne ulazi u crvenu zonu (1600kW).
 
@alfaunits, trazi Zepter Air Therapy na googlu. Ne z am da li ima van njihovih prodavnica.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Nema cena na Zepter sajtu, zato pitam.
 
Koliko kosta? Ja sam pomislio da uzme URURU klimu, ali 2500e za 12cu??? Haaaahaaaa :)
 
Jel ovo nokrija, nešto ne liči
ea5a8f0acb2e479f0c962795fb9ef34d.jpg


Послато са MI 5 уз помоћ Тапатока
 
@Sajber
Imam ja rešenje za pušače u kući: nema pušenja u kući i tačka, ko te poštuje neće paliti, oni koji te ne poštuju netrebaju ti. Tako je kod mene...
 
@Sajber
Imam ja rešenje za pušače u kući: nema pušenja u kući i tačka, ko te poštuje neće paliti, oni koji te ne poštuju netrebaju ti. Tako je kod mene...

Kod kuće odavno nema pušenje, izlaze na terasu oni malobrojni koji baš ne mogu bez cigarete.

Meni čak smeta miris koji uđe iz stepeništa zgrade, ili kroz otvoren prozor kupatila... Jednostavno, treba primeniti Norsk recept.
 
@Sajber
Imam ja rešenje za pušače u kući: nema pušenja u kući i tačka, ko te poštuje neće paliti, oni koji te ne poštuju netrebaju ti. Tako je kod mene...

Kod mene nije problem pušenje, već prašina. Zbog meni prevelike cene, razmišljao sam da napravim sam. Stavio bih filtere za aspirator, ali mi je problem da nađem dovoljno tih a jak ventilator.

 
Braco, kumovi, dolazi leto. Zivim u potkrovlju, ima izolacije al jos to nije to. Vrucina pocinje da priteze. Treba mi savet oko kupovine klime (iskljucivo za hladjenje posto je uveden gas za grejanje). Saljem plan sprata pa ako neko ima savet koju klimu/klime uzeti i gde postaviti. Hvala unapred!
8130fd88d608a5b25128010b460a7ab9.jpg


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Nisam stručnjak ali bi rekao da ti za ovakav prostor trebaju dve klime, za manju i veću sobu...
 
Predpostavljam da je klima za tu veliku prostoriju. Onako laički ja bih je ugradio ili ispod prozora gornjeg desno, ili na sredini tog zida. Maksimalnio 12,000 BTU's, a koju nisam siguran. Ja sam kod mene ugradio tako još pre par godina.
 
Samo da dodam, nisam upis'o.. "leve" prostorije su soba (dole) a gore kupatilo. Pa mozda ce morslati dva komada, jedna gore desno za taj veci prostor i nesto za sobu. Imam malu bebu pa ne znam koliko bi bilo pametno da bude bas u sobi (izmedju sobe i kupatila je hodnik, mozda tu, nekako). Imate li predlog marki?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Konacan bilans za ovu zimu sa Fujitsu 12LMCE - za 170 dana rada potrosila 1260 kWh, osim prvih mesec dana, ostalo vreme nije gasena uopste.
Inace svratim onako u WinWin radnju pre neki dan, pogledam klime koje imaju tu izlozene i zapadne mi za oko jedan detalj. LG, Favorit, Daewoo i TCL, sve razlicite marke i energetske klase - a spoljne jedinice kod sve 4 marke identicne, svaka krivina, resetka, konstrukcija, samo se razlikuju nalepnice napred :)
 
Pozdrav,

Prelistao sam veći deo teme i veoma sam zahvalan na izuzetno detaljnoj i obimnoj raspravi, mnogo sam naučio ali zbog količine informacija i dalje nisam siguran šta da uzmem.

Na osnovu vaših preporuka uzeo bih inverter, od 40 do 50k, samo za hlađenje, prvenstveno sobe (14 m2) gde su računari pa tek onda ostatka stana od 41 kvadrata (skica stana: https://s9.postimg.cc/4yabatfu7/klima3.png), onoliko koliko to bude moguće. Leti je u sobi nepodnošljivo, što zbog sunca koje direktno udara tokom najvećeg dela dana, što zbog računara, dok je u drugim prostorijama temperatura osetno niža jer su one zaštićene izbačenom terasom i drvećem, tako da se nadam da će neka "devetka" biti dovoljna. Ormar ispred unutrašnje jedinice ne bi trebalo da pravi problem jer postoji dovoljan razmak za protok vazduha.

Dvoumim se između sledećih modela koje ste nekoliko puta predlagali:

Fujitsu RSG09LLCB 47.000 din
Daikin FTXB25C 51.799 din

ESKIMO 12HRDN1 DC INVERTER od 38.500 din nažalost ne dolazi u obzir, pošto ga jedino prodaje čuveni Dule koji robu daje na mali broj rata.

Bio bih veoma zahvalan ako bi preporučili i neki dobar beogradski servis za ugradnju, koji bi kvalitetom bio makar približan pomenutom Duletu.
 
[emoji16]

Послато са MI 5 уз помоћ Тапатока
 
Kod mene Nocria 1692KW za celu zimu. Lepo sam rekao, nema sanse da potrosim 100e na grejanje.

Tapatalk
 
Ima li neko iskustva sa ovim Bosch modelom?
 
@mickk
jesi li probao mozda tvoj inverter za hladjenje ovih dana? Modulacija me najvise zanima, preko meraca za potrosnju struje.

I da li ona bese ima neki super tihi mod rada gde jedva duva, ali se i ne cuje?

Treba mi klima za malu sobu na zapadnoj strani, bez izolacije i bez ikakvog hlada.

On-off klima se nalazi u njoj, ali se pokazala kao jako lose resenje za tako malu sobu i zbog buke i zbog osecaja, i zbog neprestanog paljenja i gasenja na svakih 10 minuta.
Prosto place za premestanjem, i ustupanjem mesta inverteru.
 
Kačio sam snimak rada klime imaš na nekoliko strana u nazad...izuzetno je tiha i nema vibracija,na medium je skoro nečujna. Još nisam merio potrošnju hlađenja ali obzirom da joj je prosek 600w pri grejanju od prilike je tu i sa hlađenjem, možda i manje.
 
Da, da, hvala. Cak sam i video to, ali sam zaboravio.

Mada, i ne znaci mnogo video/audio snimak za buku ventilatora. Vise znaci utisak, a ako kazes da je na medium prakticno necujna, onda ima tu low brzinu koja je prakticno kao ona cetvrta, quiet brzina na nekim klimama, sto je dobro.

Meni bi i odgovaralo nesto sto jedva duva.

Inace, kada pocnu vrucine za klimu, ako se setis, pogledaj bas na koliko W je u stanju da odrzava temperaturu, i na koliko se gasi.

Moja on-off radi na oko 820W, i ubi ovu jadnu sobu od 10-ak kvadrata i sa otvorenim vratima.
I to je u pitanju, starija, manje efikasna Midea sa onim starijim gasom.
Novi inverteri verujem da bi jednako ubili na 600-700W.
 
Pokusavam da se setim koje je bilo najteze leto, a da sam hladio 45m2 non-stop, max. mesecna potrosnja mi je bila +400kWh preko standardne (tj. preko prolecne/zimske, ja bukvalno isto trosim mesecno prolece/zima/jesen, mozda 20kWh razlike, kada ne rade klime dakle). Jugozapadna strana, ja vec ne mogu da spavam uopste bez klime jedno 10 dana :(
 
Poslednja izmena:
Uh, pa kod tebe je onda bas upeklo. Ja sam samo jedan dan upalio klimu da hladi. Nocu mi je i hladno jos uvek. Preko dana otvaram prozore i vrata terase sa strane koja je u hladovini. BTW, otkako mi je otvoreno po ceo dan uzasno me napala prasina, pun stan :(

Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno