Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zato i nema na ventu, to su oni nesto izracunali po svojoj volji i verovatno je tu caka,
mada i luca je na grejanju 13800 btu a 12tica je


Verovatno je midea blizu 12btu na hladjenju, neko je i pomenuo da hladi ko luda
 
Poslednja izmena:
krastavac ja grejem 18kvm2 pa mi zagreje solidno. Iskreno ja sam klimu pre 3 meseca kupio u win win za 58500 a sada vidim da je jeftinija za 10k. Mogao sam da kupim bilo koju klimu do 600e al se ne raspitah. Tek kada sam imao problema sa klimom pronasao ovaj forum.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Midea Mission 12 nije loš uređaj, samo treba imati na umu da je na grejanju ipak slabija od japanaca. Za te pare si mogao da kupiš Daikin ftxb35c, ili Fujitsu 12LLC

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Sa zidovima od 16 stepeni na 18 kvadrata i ne znam sta moze bolje da zagreje, ja sam merio moje na -3, severna strana na vetrometini 21,5, ostali stepen do dva topliji
 
Poslednja izmena:
Nemam izolaciju. Tu su betonski suplji blokovi zato je hladno. Vidim ja da ona ima toplotu na izduvu. E sada ja ne znam kako je na ostalim pa ne mogu da komentarisem... zato mene intereduke koliku toplotu na izduvu ima vasa klima cisto da bih znao gde sam ja ?

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Temperatura na izduvu je bezvredan podatak ukoliko se ne zna i količina vazduha na izduvu. Kod Fujitsu klima je vta količina velika, pa se i veća energija prenosi u prostor. Uradi izolaciju i rešio si problem. U izolovanom prostoru je ugodnije boraviti.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Manju toplotu izbacuju od tvoje xD, barem kod mene izbacuje promaju
 
Inverter klima duva onoliko toplo i jako koliko je potrebno da se održi temperatura u datom prostoru.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Ne znam onda kako da uporedim :) Ima topote al mora da duva dobro da bi zagrejalo.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Inverter klima duva onoliko toplo i jako koliko je potrebno da se održi temperatura u datom prostoru.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
Samo sto meni retko kada je temperatura koja je zadata.. jer se vratara. I na automatskoj brzini ventilatora uvek duva najslabije. Preko noci kada je ostavim na 22 sutra kada dodjem nema vise od 18c u lokalu. Onda je podignem na 30c i stavim naj jace da duva i za pola sata do sat napravi 22-23 i onda to drzi.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Zato klima bez izolacije ne moze da dodje do izrazaja, zidovi ti na malom prostoru mnogo brzo hlade vazduh i zrace hladno, da ubacis i bolju klimu ne bi promenio nista mnogo sem da duva direkt u tebe, ranije se decko zalio na lucu da ne moze da zagreje prostor od 40tak kvadrata, hladni su mu zidovi, i to je to. Moji kucu 150kvadrata greju sa kotlom od 36kw, a moze i sa 14 da je izolovano kako se nalaze
 
Poslednja izmena:
Letos cu staviti 10ku. Sreca nije hladna zima pa j3 sve ok....
Interesantno mi je da ona ne napravi temperaturu kolika je zadata jer su noci jako hladne. Ja zivim 20km ispod Divčibara. Znaci celu noć ona roka. Da kazemo od 7, 8 uveče do 10 ujutru. Sve sa bojlerom koji je ukljucen stalno pptrosi izmedju 7.5 i 10 kw za nekih 15-16 sati rada.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Zato klima bez izolacije ne moze da dodje do izrazaja, zidovi ti na malom prostoru mnogo brzo hlade vazduh i zrace hladno, da ubacis i bolju klimu ne bi promenio nista mnogo sem da duva direkt u tebe, ranije se decko zalio na lucu da ne moze da zagreje prostor od 40tak kvadrata, hladni su mu zidovi, i to je to. Moji kucu 150kvadrata greju sa kotlom od 36kw, a moze i sa 14 da je izolovano kako se nalaze

Ako je neko nekad primjetio rade klime a ono odjednom neki led bije a sve zatvoreno, e to su plafoni i zidovi, a klima napucana na 24-25 :D
 
Letos cu staviti 10ku. Sreca nije hladna zima pa j3 sve ok....
Interesantno mi je da ona ne napravi temperaturu kolika je zadata jer su noci jako hladne. Ja zivim 20km ispod Divčibara. Znaci celu noć ona roka. Da kazemo od 7, 8 uveče do 10 ujutru. Sve sa bojlerom koji je ukljucen stalno pptrosi izmedju 7.5 i 10 kw za nekih 15-16 sati rada.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока

To je bacanje para ako nema izolacije...osnova za dobro grejanje klimom je IZOLACIJA!Ovde prežvakana tema...ako nema pristojne izolacije džaba novca za struju i sve...osim ako se objekat ne koristi sezonski.
 
Letos cu staviti 10ku. Sreca nije hladna zima pa j3 sve ok....
Interesantno mi je da ona ne napravi temperaturu kolika je zadata jer su noci jako hladne. Ja zivim 20km ispod Divčibara. Znaci celu noć ona roka. Da kazemo od 7, 8 uveče do 10 ujutru. Sve sa bojlerom koji je ukljucen stalno pptrosi izmedju 7.5 i 10 kw za nekih 15-16 sati rada.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока

Kupi ti samo i dvojku stiropor(moze i jace) i uradi iznutra, sve ce biti ok, neces morati ni nocu da drzis upaljenu na temp vecim od nule, nece smetati ni vrataranje ni vlaga
 
Izolacija se radi ISKLJUČIVO spolja! Unutrašnja izolacija je nužno zlo

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Kvari se mikro-klima. Zidovi imaju ulogu regulacije vlage vazduha, tj upijaju vlagu kad je veća, a ispuštaju kad je manja, pa se održava nekakva ravnoteža. Zato se iznutra izolacija radi sa vunom i Knauf gips-karton pločama, jer Knauf ploče preuzimaju tu ulogu. Ako se na zid zalepi stiropor ili još gore stirodur, soba se pretvara u šator (najlonsku kesu). Iznutra se stavlja izolacija samo ako je nemoguće raditi spolja.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Midea Mission 12 kod mene završava posao odlično za grejanje. Stan od 64 kvadrata, izolacija OK, klima u dnevnoj sobi od 6 ujutru do 11 noću uključena na 23°, posle toga uključena na sleep mod, a od 11 do 7 ujutru ta peć u srednjoj sobi samo akomulira. U stanu konstantno 22° u ostalim sobama, a klima se jedva čuje preko dana. Za decembar je račun za struju bio 3700. Ja prezadovoljan. :)

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Kvari se mikro-klima. Zidovi imaju ulogu regulacije vlage vazduha, tj upijaju vlagu kad je veća, a ispuštaju kad je manja, pa se održava nekakva ravnoteža. Zato se iznutra izolacija radi sa vunom i Knauf gips-karton pločama, jer Knauf ploče preuzimaju tu ulogu. Ako se naziv zalepi stiropor ili još gore stirodur, soba se pretvara u šator (najlonsku kesu). Iznutra se stavlja izolacija samo ako je nemoguće raditi spolja.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока

Izvinjavam se...ja sam baš mislio na vunu/gips pa sam zato pitao.A što se tiče stiropora sa unutrašnje strane...šta znam i jesam i nisam za.

Konkretno u mom stanu imam komplet sprat odrađen u vuna/rigips sistemu a u drugom stanu gde mi je majka odađen je stiropor 3cm.Iskreno ne primećujem razliku osim toga da znam da je stiropor stavljen pa je neki čudan osećaj verovatno usled toga.Što se tiče temperature...trenutno radovi kod mene nisu završeni(odrađena je izolacija krova) bez problema se može obitavati i ovako gore,velika razlika u odnosu na donji deo stana.
 
Midea Mission 12 kod mene završava posao odlično za grejanje. Stan od 64 kvadrata, izolacija OK, klima u dnevnoj sobi od 6 ujutru do 11 noću uključena na 23°, posle toga uključena na sleep mod, a od 11 do 7 ujutru ta peć u srednjoj sobi samo akomulira. U stanu konstantno 22° u ostalim sobama, a klima se jedva čuje preko dana. Za decembar je račun za struju bio 3700. Ja prezadovoljan. :)

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Ispade da si potrosio 430 kilovata za mesec dana sa sve mideom i ta peci, izvini sto primecujem ali mi izbija oci 3700 dinara, ta je minimum 10kw za noc, midea ne ide ispod 7 kw za dan i to je 400 kw a gde je ostalo
 
Živim sam, pa je potrošnja struje za ostale stvari minimalna. :) Ukupna potrošnja struje je 495 kWh, 248 u višoj tarifi, 247 u nižoj. :) Zaboravih da napomenem, peć je stavljena na tajmer , pa ne troši struju preko dana. :)

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Midea Mission 12 kod mene završava posao odlično za grejanje. Stan od 64 kvadrata, izolacija OK, klima u dnevnoj sobi od 6 ujutru do 11 noću uključena na 23°, posle toga uključena na sleep mod, a od 11 do 7 ujutru ta peć u srednjoj sobi samo akomulira. U stanu konstantno 22° u ostalim sobama, a klima se jedva čuje preko dana. Za decembar je račun za struju bio 3700. Ja prezadovoljan. :)

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Tu nešto ne štima...i da imaš TA od 2kW potrošnja na mesečnom nivou bi ti izlazila 400+kW ako se puni svih 8h ili nekih 200kW ako se dopunjava 3h u toku noći.Klima ima oscilacije u potrošnji u odnosu na spoljnu temperaturu pa tako može potrošiti 300w/h ili 700w/h.Nešto ti ne štima u računici...
 
Proverio sam račun opet, tačno je 3794 dinara, tako da je bliže 3800. :) 5 dana u decembru nisam bio kod kuće, pa je samo ta peć radila.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Proverio sam račun opet, tačno je 3794 dinara, tako da je bliže 3800. :) 5 dana u decembru nisam bio kod kuće, pa je samo ta peć radila.

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Pa kolike je jačine ta peć i koliko radi na akumulaciji?
 
3.5 kw, a koliko dugo puni veruj da ne znam, u 11 se tajmer uključi, a ja sam oko 12 već u krevetu, nikad mi nije palo na pamet da proveravam. U stan sam se uselio na proleće, pa je opremljen novim stvarima, verujem da i to ima uticaja na manju potrošnju ostalih aparata.

Sent from my LEX820 using Tapatalk

E da, peć je podešena na 1.5, svi grejači su letos zamenjeni. :)
 
Poslednja izmena:
3.5 kw, a koliko dugo puni veruj da ne znam, u 11 se tajmer uključi, a ja sam oko 12 već u krevetu, nikad mi nije palo na pamet da proveravam. U stan sam se uselio na proleće, pa je opremljen novim stvarima, verujem da i to ima uticaja na manju potrošnju ostalih aparata.

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Ja imam istu...ako je puniš 7h ona potroši 24,5kW nakon toga neka se dopunjava po 4h za noć to je 14kW pa puta recimo 20 dana 280kW samo za TA peć.A ako je puniš svaki dan po 4h to je 420kW....
 
On ne puni do kraja peć već na 1.5 znaci ona se samo dopunjava, verovatno je tako manje potrošio.
Mada ta peć mu nije ni potrebna.
Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno