Šta je novo?

Klima (inverter) za spavacu sobu - da je tiha

badnja

Slavan
Učlanjen(a)
22.10.2005
Poruke
127
Poena
320
Pozdrav,

zamolio bih za savet oko klima uredjaja za spavacu sobu koja je oko 9-10m2, inverter, e sada ono sto mi je stvarno bitno jeste da moze da se postavi da bude gotovo tiha nocu kada radi. Pod tiha, stvarno podrazumevam ako je moguce besumna (na najnizem podesavanju brzine ventilatora)...da li neko ima iskustva sa nekim konkretnim modelom?
 
Mitsubishi AP25 je takav po specifikacijama a i opisu sa foruma. I vanjska i unutrasnja skoro necujne, msm da je najniza brzina 19 dB
 
Eto, meni Fujitsu Kmcc ovih dana radi sama na Quiet, ne cujem je nikako, samo osecam da jw tmp kako terba, i kad bacim oko na xiaomi merac uglavnom je tacno 23.0c.
Verovatno i Mitsu tako radi,i Daiklin, ja opisujem sta imam,to je to. Kmcc 12 je na 42 kvm, sa, da kazemo, tankom izolacijom. Ja pezadovoljan, vec druga godina, bilo da je npolju plus 40c, ili minus 10 .
 
Ako juris jeftinije modele Hiseance nordic je unutrasnja extremno tiha ali spoljasnja nije tako da ako imas opcije da sklonis dalje spoljasnju dobices idealnu tisinu.
 
Tiha je i spoljna,ali prevelika je 12 za malu kvadraturu.
 
Pozdrav,

zamolio bih za savet oko klima uredjaja za spavacu sobu koja je oko 9-10m2, inverter, e sada ono sto mi je stvarno bitno jeste da moze da se postavi da bude gotovo tiha nocu kada radi. Pod tiha, stvarno podrazumevam ako je moguce besumna (na najnizem podesavanju brzine ventilatora)...da li neko ima iskustva sa nekim konkretnim modelom?
Za tvoje potrebe odgovarale bi klime Fujitsu General KMCC09 ili 07.Imam KMTA12 i na Quiet brzini je nečujna što se tiče protoka vazduha.Plastika unutrašnje jedinice je odličnog kvaliteta nema nikakvog krckanja ili pucketanja.Modulacija i kultura rada su dobre.Na hlađenju može da spusti modulaciju do 80w a na grejanju ide ispod 150w.Što se tiče buke koju klima proizvodi treba gledati i koliki je protok vazduha.Fujitsu klime uglavnom imaju na Quiet brzini 330m3/h za snagu 07/09/12 na grejanju a kod hlađenja 270m3/h.Ove klime imaju na Quiet brzini 22db dok je na hlađenju 20db.

 
Hvala svima za konkretne preporuke! Ako jos neko ima nekih iskustava licnih, neka slobodno napise.
 
Hisense expert smart 12k, jako tiha unutrašnja jedinica, nakon ugradnje sam mislio da nešto ne radi kako treba koliko je tiha. 😁
Iskreno, 12ica ti je overkill za tu spavaću sobu.
 
Haier Flexis Plus 9ka AS25S2SF1FA.
16dB na najnizoj brzini, mislim da nema tise klime od nje.
Ja ih imam 10ak nekoliko godina, samo jace modele, 12-24k btu i za sada su se odlicno pokazale

 
Imaš li u tehničkoj dokumentaciji koja ide uz klimu koliki je protok vazduha na tih 16db.Kod Fujitsu modela za koje postoje detaljni podaci je 330/270 grejanje i hlađenje.Inače kada se traži da klima bude tiha trebalo bi gledati modele Japanskih proizvođača zato što Kinezi umeju da unutrašnju jedinicu naprave od nekvalitetne plastike i još je stanje zbog uštede i eto krckanja i pucketanja a to niko ne želi u spavaćoj sobi.Daikin prema iskustvu korisnika ima tihe unutrašnje i spoljašnje jedinice.
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno