Šta je novo?

Katalogizacija filmova, pomoc

Alexandar

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
17.01.2001
Poruke
3,094
Poena
709
Sta koristite za svoje divx kolekcije na diskovima? Treba mi neki soft koji ce skinuti podatke o filmu sa IMDB-a, ako je moguce i sliku ili plakat.
 
Collectorz.com MovieCollector konza! :D

PS: slke podesi da skida sa dvdempire-a jer su mnogo bolje nego sa imdb-a i skoro uvek imas i front i back
steta samo sto ne skida plot i review sa allmovieguide-a
 
takodje koristim AMC

a ovakvu temu sam video ranije na ovom forumu
 
Jos jedan glas za ANT, mada collectorz jos nisam probao.

Collectorz koristim za katalogizaciju Audio CD-ova, i fenomenalan je, pa verujem da odlicno radi i verzija za filmove...

Turbo
 
Hvala svima, probacu ih sve da vidim sta mi najbolje odgovara.
 
Da ne otvaram novu temu, posto i ovo spada pod "katalogizaciju filmova":
Sta koristite za pripremu za rezanje tj. cime organizujete filmove u grupe za rezanje ? Ja trenutno koristim TreePad, ali i to je jedva nesto malo bolje od papira i olovke, buduci da ima samo jedan treeview - meni bi trebalo nesto sto dozvoljava u istom prozoru nekoliko treview-a. Jel' zna neko nesto takvo ?
 
Imdb-grab
Samo mu ime kaze, skida i covers a katalog moze da se prebaci u Excel
 
i ja koristim Ant Movie catalog
Ant je verovatno najbolji, ali pored njega ja koristim i EMDB 0.34. Ovaj drugi program je pomalo ubog i bagovit, ali meni se sviđa iz nekog razloga, naročito što mogu da se stave velike slike za DVD omote.
 
All My Movies v.3.9. Prikaz velikih DVD covera, brza pretraga, moćan sort out menu, mogućnost velikog broj plugins-a (primer Import from Ant Movie Catalog), export u HTML, CHM, Plain Text, Excel, To Mobile device, import from text, from Excel, scan drives for movies. Odličan program.
 
All My Movies v.3.9.
35 US$. Niti imam nameru da toliko platim, niti imam nameru da se bakćem sa traženjem "rešenja" za nešto gde postoje odlični freeware programi. Danas radi, sutra će možda biti potreban update za koji nema "rešenja", i?
 
Šta da ti kažem... Za cenu - neću komentarisati. Za update - Zato i postoje sve one export opcije, a na freeware uvek možeš da pređeš.

Jedna opšta mana svih programa za katalogizaciju filmova > nakazni GUI.
 
ja ovo ne razumem... kakve "grupe za rezanje"? Sta ima da se organizuju filmovi za rezanje?

Pa nastojim da ono sto rezem na jedan DVD bude istog zanra / tematike. Dok skupim dovoljno filmova u jednoj tematici za rezanje na DVD nakupi se poprilicno vrlo razlicith stvari (i obicno je razbacano na vise diskova) pa je prilicna muka drzati stvari pod kontrolom. Ne znam kako jednostavnije da objasnim. Vidi sliku iz TreePada; cifra ispred imena se odnosi na velicinu filma (1=1CD, 2=2CD,...); kad suma dodje do 6 "grupa" je spremna za rezanje. Uostalom, i nije vazno "zasto". Pitanje je da li postoji program koji moze u istom prozoru da ima vise treeview-a, ili mozda neka alternativa treeview-u koja bi omogucila laku organizaciju filmova za razenja.
 

Prilozi

  • snap.png
    snap.png
    2.3 KB · Pregleda: 97
Problem sa programima koje ste naveli je sto svaki film pojedinacno morate da add-ujete.Sa imdb-grab samo iskopirate listu filmova ili imdb brojeva i on odradi sve odjednom
 
hm... da li u AMC postoji laksi nacim za preimenovanje naziva medija ili moram peske po unosima )filmovima)?
ne mpze da se promeni direktno u bazi, da tako nazovemo fajl, AMC posle nece da ucita :(
 
Koliko ga hvale moracu i ja da probam taj Ant, mada sam zadovoljan sa WhereIsIt-om koji isto ima opciju ubacivanja review-a i slika sa IMDB-a.
Ako neko zna usput i kako prebaciti bazu filmova iz WhereIsIt-a u Ant, bilo bi jos bolje.
 
hm... da li u AMC postoji laksi nacim za preimenovanje naziva medija ili moram peske po unosima )filmovima)?
ne mpze da se promeni direktno u bazi, da tako nazovemo fajl, AMC posle nece da ucita :(
nisam siguran sta ti treba... hoces da promenis ono gde pise CD, DVD... ili imena filmova? I hteo bi to kao neki batch, pa sve odjednom?
 
Where is it ili All My movie
All my movie prednost sto skida vece i bolje covere sto ima statistiku bolju
dok je sve ostalo bolje kod where is it-a
 
ZoNi, ocu da promenim nazive medija (tako ste preveli) ili na eng Media Label

primetio sam da AMC 100 stavlja ispod 10 a ne ispod 99 pa bih da promenim sto je brze i bezbolnije moguce (335 puta bih sada morao peske/rucno da dodajem 0)
 
Poslednja izmena:
hm, evo sad sam pogledao i video sam da je kod mene to polje svuda prazno :( a ne znam ni za sta je, da budem iskren!

a sto se tice redjanja po brojevima (ako mislis na unose u polje "naziv medija") - na zalost, ne mogu ti pomoci iz ociglednog razloga ;) s druge strane, ako mislis na redjanje u onom spisku filmova, kod mene tu 100 lepo ide iza 99...
 
Ja koristim CD katalog... Made by... Ja... to sam radio za maturski iz programiranja... i nije los.. s' obzirom na prethodno iskustvo programera... :d
 
ZoNi, to polje je za naziv medija na kom se nalazi nesto
DVD mediji na kome je DVD film takodje ima naziv

cudi me da ti je to polje prazno...

uglavnom, meni 100 ne ide posle 99 vec posle 10
mozda ima veze sto sam poceo ranije da pisem 01,02...

a mozda je to sredjeno sa poslednjom verzijom... korsitim 3.5.0, a cini mi se da sam na sajtu video 3.5.0.2 il tako nekako
probacu kasnije, mozda je do verzije...
 
Poslednja izmena:
ovo ne radi :(
stavio psolednju verziju ali ne radi kako treba sortiranje prema nazivu medija
uradi H1,H10,...,H19,H2,H20,....
bzvz :(
 
Pa H je uzeo kao primjer :)

@momsab: Probaj da stavis i nulu u jednocifrene brojeve, npr: H01, H02, H03...
 
pre je bilo sa 0 i radi u slucaju kad su samo dvocifreni nazivi medija
al zamisli ovu situaciju
H01,...H09,H10,...H99
i sad ubacujem H100
koji ce stati posle H10 a ne H99..jos jedna 0 da se doda svuda

kul bi bilo kada bi moglo u bazi da se sredi, da se dodaju nule al ne sljaka to
ako uzmemo u obzir da na svaki Hxy dolazi 5 filmova, ogormno je to cimanje (x,y€{0,...,9})

kod mene ne radi a kod kolege sljaka bez problema (posle 1 ide 2, posle 9 10 itd mada, on mediaj naziva tematski - tuga1, komedija19 itd itd)

ZoNi, H1 je u ovom slucaju primer za MediaLabel, naziv medija itd na kome se nalazi film
evo, dacu ti sliku da se ne zbunjujes vise

p.s. izvinjavam se na losijem kvalitetu slike, problem je do M$ Paint-a u kom sam dodao crvenu liniju
 

Prilozi

  • acm_ml.jpg
    acm_ml.jpg
    40 KB · Pregleda: 97
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno