Šta je novo?

Kasa i laptop (rj45 na usb)

sljamka

Slavan
Učlanjen(a)
29.03.2005
Poruke
222
Poena
319
Na kasi je izlazni port RJ45 treba da se poveze na laptop joji ima usb port. Do sada je bilo reseno tako sto je koriscen kabl rj45 na Dsub9 a onda preko nekakvog konektora koji dsub9 prevodi na usb a zatim kablom usb na usb. Kabl se pokvario i sada ne mogu da skinem podatke sa kase. Pitanja:
1 Postoji li kabl koji direktno povzuje RJ1 i usb
2 Moze li da se laptopu doda kartica koja bi podrzavala Dsub9
d preskocim adapter i sve uradim samo preko jednog kabla. Hvala
 
Cini mi se da si nesto izmesao. Konektor na kasi nije rj45(mrezni) vec rj11 (telefonski), osim ako sada ne prave kase sa mreznim konektorom (cisto sumnjam). Dsub-9 ti je serijski port odn rs232. Tebi je potreban kabli rj11 na rs232 koji nabavljas tamo gde si uzeo kasu i usb na rs232 kabli koji mozes nabaviti u skoro svakoj vecoj prodavnici it opreme. Preporuka je uzeri Digitusov usb na rs232 kabli (provereno radi na galeb-ovim kasama).
 
Cini mi se da si nesto izmesao. Konektor na kasi nije rj45(mrezni) vec rj11 (telefonski), osim ako sada ne prave kase sa mreznim konektorom (cisto sumnjam). Dsub-9 ti je serijski port odn rs232. Tebi je potreban kabli rj11 na rs232 koji nabavljas tamo gde si uzeo kasu i usb na rs232 kabli koji mozes nabaviti u skoro svakoj vecoj prodavnici it opreme. Preporuka je uzeri Digitusov usb na rs232 kabli (provereno radi na galeb-ovim kasama).

Drug jel im varijanta da se to uradi bez konvertora samo sa jednim kablom. Hvala ti
 
Koliko ja znam ne. Jedino da koristis neki desktop racunar koji ima serijski port. Onda ti je potreban samo kabli koji si dobio uz kasu rj11 na rs232
 
Koliko ja znam ne. Jedino da koristis neki desktop racunar koji ima serijski port. Onda ti je potreban samo kabli koji si dobio uz kasu rj11 na rs232

Ovo je reseno sada se suocavam sa drugim problemom Kasa je HCP Best LC. Sve je povezano namesteno ali kasa ne komuncira sa racunarom. Na zvanicnom sajtu nema nista sto bi pomoglo. Ima li neko iskustva, molim pomozite. Hvala
 
mislim da je jednostavno resenje. com portovi su ti se izmesali :) u podesavanju, neki conf file za htc ti je comA a kad pogledas u Com2USB drajvere da je dodeljen comB.
 
Nazad
Vrh Dno