Šta je novo?

Kartica za online kupovinu

DjordjeL

Zapažen
Učlanjen(a)
02.02.2023
Poruke
1
Poena
11
Korisnik sam Erste banke i do skoro sam imao njihovu visa gift karticu koja je istekla i više je nemaju u ponudi.
Nju sam mogao da dopunjujem putem mbanking aplikacije i nije bila vezana za glavni račun gde mi stoji sav novac.
Da li neka druga banka ima opciju izdavanja dve nezavisne kartice, jedna za bankomat druga za online kupovinu, ne želim da dajem kinezima broj kartice koja je vezana za račun gde mi je sav novac.
 
Raiffeisen npr. ima Virtuon karticu, samo za online kupovinu

Banca Intesa ima opciju virtuelne kartice, generišeš karticu za određenu jednokratnu kupovinu
 
Kao sto je outlaw vec preporucio, iRacun sa "elektronskom" Visa karticom kod raiffeisen-a je odlican izbor (ne znam da li racun kod intese ima mesecno odrzavanje ili ne?)
 
@DjordjeL Erste banka nudi i deviznu karticu, čiji je jedini trošak 3,5€ za izradu i uručenje plastike.
Međutim, caka je da ako plaćaš u dolarima, moraš imati dolare na deviznom, ili će banka pretvarati evre po nepovoljnom kursu. Ovo se odnosi na autokonverziju valuta iz kursne liste. Za ostale valute koje nisu obuhvaćene (konvertibilna marka, denar, forinta, lev, itd) obračunska valuta je evro.
@STORM ide, kada na računu ima pokrića u trenutku naplate (više od oko 1€). U suprotnom, banka ne vrši naplatu za taj mesec.
Što se Raiffeisen iRačuna tiče, potrebno je otvoriti prvo dinarski pa devizni i zatražiti u ekspozituri da Visa karticu dinarskog povežu i na deviznom. Kod njih postoji provizija za inostranu potrošnju od 1%.
Erste i iRačun devizni su viševalutni, dok u Intesi bi trebalo tražiti Visa Classic Debit (zelenu) vezanu za račun u evrima (2018. su ukinuti viševalutni).
Visa Internet Poštanske štedionice je takođe još jedna od opcija, te ona je 550 dinara sveukupno po srednjem kursu (100 za izradu+150 dinara godišnje). Na njoj je obavezan i depozit od 20€, ali zato nema glavobolja u vezi autokonverzije, provizije za inostranu potrošnju i rezervacije 3-4% dodatno kao u Intezi. Dodatne prednosti: čip, magnetna traka, PayPass i Visa Direct (instant transfer za PayPal).
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno