Šta je novo?

Kao puz?????????

Bogida

Slavan
Učlanjen(a)
04.07.2004
Poruke
12
Poena
304
Pozdrav svima,Imam problem sa mojom konfiguracijom a to je da je spora do bola i ujedno cim otvorim dve aplikacije on blokira.
Imam sledece komponente:
Ploca ga-7vt600 1394
Procesor Barton 2500+
Memorija 2x256mb na 400
Graficka Albatron fx 5200p 128 mb 128 bit
HDD 80gb sata sigejt barakuda(ili tako nekeko?)7200
HDD 30gb qvantum 7200(stari nije sata)
DVD citac i cd rw rezac
TV kartica Media Forte(imam je godinama bez problema)
Veliki ventilator na kucistu i mali na grafickoj
Instaliran mi je XP pro
A instaliran je i sata dodatak na pocetku instalacije ?(na to cudo najvise sumnjam)
Bilo kako bilo ja sada dobijam ospice kada pocnem nesto da radim (igram ))
a mislim da mi je cak i DURON na 750 bolje radio.
 
Ah zaboravih ,procesor mi pokazuje mahom 100% opterecenost kada se zaglupi a nista ne radi.
Imam i kasperskog koji odradjuje svoj deo i ad-aware6.0
 
Nisi objasnio da li ti je od kako si uzeo komp tako ili šta?Koji proces ti zauzima 100%?
 
Mozda je problem bas u tom Kasperskom? Da li imas aktivan AV monitor? Koja verzija je u pitanju?
 
Prvo skini KAV!!! Na x mašina sam video istu stvar: žestoko zna da koči mašinu. Ako hoćeš baš da imaš rezidentam antivirus, stavi f-prot za Win. Mali je, kada disable-ješ, stvarno je takav, a ne kao KAV, koji guši bez obzira šta mu ti rekao.
Ako i dalje imaš problema, otvori Task Manager dok radiš pa gledaj ko ti uzima najviše %.
 
I ako ne koristish S-ATA kontroler iskljuchi ga u biosu...
 
Ma Kasperski nije 100% jer i kada je iskljucen isto se desava a 100% zauzetost procesora je bez pravila jednom je cak i kada sam pustio film u RADLIGHT isto je uradio ili ako prebacujem sa particije na particiju on se blokira(zamrzne).Moguce je da je sata kontroler a dali smeta ako ga iskljucim jer meni je XP ha D particiji od 40gb(sata disk) a druga particija je za podatke i drugi disk od 30 gb je isto skladiste.
 
Ah da ovako mi radi od kako sam zamenio plocu procesor i memoriju pre sam imao MSI266 xp1600+ i 256 ddr na 266 ocekivao sam mnogo bolji rad ali sada ???? od prvog dana neradi kako mislim da treba .
 
Pa ako koristish SATA disk onda ne treba da iskljucujesh kontroler :) A jedno pitanje, jesi li reinstalirao Win kada si menjao plocu, proc, itd ? Ako nisi, onda bi to trebalo da je sledeci potez :)
 
Meni ovo smrdi na nekog trojanca!
 
Može zvučati glupo, ali meni je na poslu jedan Barton 2500+ radio strašno sporo, zaglavljivao, kočio, i nije pomagalo ni dodatno hlađenje kućišta, ni reinstalacija Windowsa, ni flash novog biosa, sve dok nisam stavio hlađenje na hard disk (120 GB SATA) i posle toga je kompjuter "poleteo" i radi dobro već nekoliko meseci. Ovi noviji diskovi (80 GB pa naviše) se mnogo greju, a ako su ti u kućištu ta tvoja dva hard diska (40 GB i 80 GB) još i jedan do drugoga onda se sigurno pregrevaju.

Probaj da ih ohladiš, možda pomogne.
 
Pogledaj u Task menageru koji ti prozess zauzima prozesor 100% pa onda da vidimo sta moze da ti pomognemo. ;)
 
pogledaj da ti slucajno ne rade hard diskovi u PIO modu... jer bio kod jedne drugarice da joj sredim komp i cackao sve zivo i dalje se vuko dok nisam proverio i video da jer hard u pio modu kako je to uspela da prebaci ili zasto je win tako skontao ne znam... no sve u svemu kad sam prebacio sa pio moda mashina poletela
 
To prebacivanje mogu windowsi i sami da odrade u neki slucajevima... bilo je puno reci o tome... uglavnom ako je los kabl ili ako se ploci ne svidja hdd (ko jednoj mojoj staroj 60gb maxtor |> ) ali nisam jos video da pise pio mod na sata kontroleru...

Da li su reinstalirani windowsi? pretpostavljam da jesu jer na staroj ploci nije bilo sata diska... mada sam video nekog pametnog ko je preneo ghostom na novi sata disk win...
da li su instalirani via drajveri? ako nisu nasli smo krivca...
nije mi jasno zasto jos uvek nije utvrdio koji proces zauzme 100% ?? ako je masina bas odlepila onda prakticno svaka aplikacija koja se pokrene zauzme 100%...
reinstaliraj win najbolje da ne mislimo dalje... evo i ja cu ovih dana... nesto se zeznulo, wdm drajveri za tv tuner ne rade kako treba... tako da sam trenutno na dscaleru, sto me malko nervira... a i ovaj sp2 rc2 mi se ne svidja... repair ne radi jer imam noviju instalaciju od sp1 |[
 
Poslednja izmena:
Jel ti Windows neki put puko,BSOD ili plavi ekran ?
Kako ti radi kada ga pokreneš u SAFE MODE ?
 
Hvala narode ali nema pravila za 100% zadnji put je to bilo kada sam igrao il2 fb u toku igre se zaglupio i ranije sam mnogo vise stvari radio odjednom a sada samo dve i to pazljivo da se ne blokira a sto se tice pio moda gde se to vidi u kom je modu ?? Nikada mi nije XP pukao i bio u SAFE MODu ah da kada sam otvorio Task M video sam samo explorer(sem il2) i nista vise.Provericu ovo oko grejanja HDD a dali ima nekog posebnog podesavanja SATA - i gde .Ja sam na CD instalacionom uz plocu dobio i neke drivere za via RAID Tool i njih sam instal ali nije nista drugacije.
 
Dali za SATA mora obavezno da budu dva SATA ili moze i samo jedan Sata a jedan obican i dali jedan drugome smetaju ?
 
Bogida je napisao(la):
Dali za SATA mora obavezno da budu dva SATA ili moze i samo jedan Sata a jedan obican i dali jedan drugome smetaju ?
Nemoraju da budu SATA-e moze i tvoja kombinacija, i nesmetaju jedan drugom
Bogida je napisao(la):
Gde se nalazi PIO mod i u koji da ga prebacim???
U BIOS-u "standard CMOS" i u control panel/system/hardware/device manager/ IDE ATA/ATAPI controllers/(VIA IDE controllers ili nesto slicno,nesecam se,(imam nforce :D )) i prebaci u maximalni ponudjeni (od viska glava ne boli :d ), u biosu namesti auto ili ultra DMA 66/100/133 sta vec imas.Ovo se naravno sve odnosi na Quantum,za satu nemas podesavanja pio moda ;)
 
Poslednja izmena:
Ako se dobro sećam (pošto više nemam ploču sa VIA chipset-om pa ne mogu da proverim) ideš u System Properties, pa u Device Manager pa pod granom IDE/ATAPI Controllers odabereš properties za Primary ili Secondary Channel (već gde ti je hard disk priključen) i odabereš opciju "Use DMA if available" ako ti je podešen na opciju "PIO Only". Ovde bi odmah trebalo i da vidiš koji ti je transfer mod uključen. Jednostavnije je da reinstaliraš VIA 4in1 drajvere i čekiraš opciju "Click to enable DMA" prilikom instalacije.
Ovo se sve odnosi na PATA hard disk (30 gb), a da li takva podešavanja postoje za SATA disk ne znam, pošto se na različitim pločama koriste različiti SATA kontroleri, pa su i drajveri drugačiji, ali mislim da je mala verovatnoća da ti SATA disk radi u PIO modu (ako je to uopšte i moguće).
Takođe proveri i u BIOSU da ti nisu slučajno isključeni UDMA transfer modovi za primarni i sekundarni kontroler (to bi trebalo da ti se nalazi kod opcije Integrated Peripherials ili nešto slično).
 
Nasao sam PIO mode na Secondary Ide Channel.
Device 0
Device Type Auto Detektion
Transfer Mode sam prebacio na DMA if avilable(bio je PIA only)
ali Current Transfer Mode je ostalo na PIO Mode ?????????????????????????????
Device1
Je sve DMA

A primary IDE Chanel je sve DMA.
 
Bogida je napisao(la):
Nasao sam PIO mode na Secondary Ide Channel.
Device 0
Device Type Auto Detektion
Transfer Mode sam prebacio na DMA if avilable(bio je PIA only)
ali Current Transfer Mode je ostalo na PIO Mode ?????????????????????????????
Device1
Je sve DMA

A primary IDE Chanel je sve DMA.

probaj da obrises tu granu skroz pa da ga win ponovo prepozna....
 
Poslednja izmena:
Da, ali i kad je u PIO-modu, CPU Usage ne ide na max...
 
Bogida je napisao(la):
Nasao sam PIO mode na Secondary Ide Channel.
Device 0
Device Type Auto Detektion
Transfer Mode sam prebacio na DMA if avilable(bio je PIA only)
ali Current Transfer Mode je ostalo na PIO Mode ?????????????????????????????
Device1
Je sve DMA

A primary IDE Chanel je sve DMA.

Bez obzira i ako ti komp radi u PIO modu ne bi smeo tako da se ponasa, tj. 100% opterecenost meni smrdi na soft. problem. Moj savet pokusaj sa reinstalacijom celog sistema.
 
PIO mod na sekundarnnom hdd-u ne bi trebao da ima veze sa brzinom primarnog diska sve dok on radi u DMA. Ja sam imao slican problem dok mi nije umro drugi hrad samo sto su meni oba diska bila u DMA, a cd rom u pio modu, bez obzira sto ga ja prebacim u dma. Mada mi je sve radilo normlanom brzinom.
 
Da mu nije secondary ide channel cd-rom? |>
 
Bogida je napisao(la):
Hvala narode ali nema pravila za 100% zadnji put je to bilo kada sam igrao il2 fb u toku igre se zaglupio i ranije sam mnogo vise stvari radio odjednom a sada samo dve i to pazljivo da se ne blokira a sto se tice pio moda gde se to vidi u kom je modu ?? Nikada mi nije XP pukao i bio u SAFE MODu ah da kada sam otvorio Task M video sam samo explorer(sem il2) i nista vise.Provericu ovo oko grejanja HDD a dali ima nekog posebnog podesavanja SATA - i gde .Ja sam na CD instalacionom uz plocu dobio i neke drivere za via RAID Tool i njih sam instal ali nije nista drugacije.

Otvori Task menager pa onda prozesse i vidi koji prozess zauzima procesor i onda javi. :type:
 
Evo najzad ga upecah ))Pustiio sam DVD na PowerDVD i stvari stoje ovako film secka i T Menager kaze ovako;
T men 2 % cpu-2.752 K
Power DVD 0 cpu 142.604K
Sistem 10 cpu 48K
Sistemski neaktivni procesi 86CPU 20K
a u dnu kaze Procesi 27
iskoriscenost CPU 30%
memorija obezbedjena 563M

Kod druga ovaj film leti na istom power DVD
 
COVECE
da li su tebi instalirani via drajveri, za pocetak?
I ovde i dalje nije 100%, 30% je ok za iskoriscenost za gledanje dvd filma... a moze da secka iz raznih razloga... i da ne vijam sada, kolko rece da imas rama?
 
Ma neznam predajem sa sutra reinstal XP ponovo i Format diska.
 
Nazad
Vrh Dno