Šta je novo?

Kalibracija baterije telefona

_vlada_

Poznat
Učlanjen(a)
14.08.2021
Poruke
32
Poena
30
Pozdrav, zanima me kako pravilno da kalibrišem bateriju telefona? Na internetu sam našao nekoliko načina, npr., isprazniti bateriju, napuniti je do 100% bez uključivanja. Kada se napuni, skinuti sa punjača, uključiti telefon, ponovo uključiti da se dopuni do 100. Neko kaže posle ovoga treba restrart fona i opet punjenje. Neko kaže treba napuniti telefon do 100%, pa isprazniti bateriju, pa onda kalibracija. Neko predlaže aplikacije koje kalibrišu bateriju.
 
Poslednja izmena:
Od kada ti je taj članak? Nema potrebe za tim već nekoliko godina. Li Ion i još više Li Polymer baterije ne traže nikakvu kalibraciju. Izvadi telefon iz kutije, napuni i vozi. I tako dok traje (3 godine recimo). Posle menjaš telefon.
 
Pozdrav, zanima me kako pravilno da kalibrišem bateriju telefona? Na internetu sam našao nekoliko načina, npr., isprazniti bateriju, napuniti je do 100% bez uključivanja. Kada se napuni, skinuti sa punjača, uključiti telefon, ponovo uključiti da se dopuni do 100. Neko kaže posle ovoga treba restrart fona i opet punjenje. Neko kaže treba napuniti telefon do 100%, pa isprazniti bateriju, pa onda kalibracija. Neko predlaže aplikacije koje kalibrišu bateriju.
Kao što prethodni komentar kaže, to se ne radi već dugo vremena i nema potrebe da bilo šta radi niti će imati bilo kakvog efekta sve to što si pisao
ključ u bravu i vozi :)
 
Od kada ti je taj članak? Nema potrebe za tim već nekoliko godina. Li Ion i još više Li Polymer baterije ne traže nikakvu kalibraciju. Izvadi telefon iz kutije, napuni i vozi. I tako dok traje (3 godine recimo). Posle menjaš telefon.
Članak je iz prošle godine, a u pitanju je telefon koji je star 4 godine. Ništa me ne košta da pokušam.
 
Pa kosta te zapravo, jer je pražnjenje do kraja najštetnija stvar koju možeš da uradiš bateriji
 
Nakon 4 godine korišćenja, samo zamena baterije pomaže. Li-Ion i Li-Polymer baterije se ne kalibrišu.
 
Jedino što pomaže bateriji je punjenje normalnom brzinom, ništa fast charge, ultra fast charge i slično, i godinama će da ti radi kako treba. Lično iskustvo sa Samsung S7 edge (sada je kod prijatelja, star 4 godine, izdržava ceo dan bez problema), kao i Note 9, star 3 godine, preko 1000 puta punjen, SOT mu je i dalje oko 5, 6 sati (4g ili WiFi).
Brzo punjenje ubija bateriju, za godinu ipo, dve smanji joj minimum pola kapaciteta.
 
U sustini nakon 4 godine baterija je verovatno stala na 70-80% kapaciteta i taj kapacitet jos moze da se koristi.

problem je u korisniku kome je to neprihvatljivo,

onda je najbolje da kupi novi telefon, posto ni kupovina zamenske baterije nije racionalna.
 
Tema je slicna da ne otvaram novu.
Desava mi se da telefon, Huawei, sa uvek istog procenta baterije, 21% padne naglo, u trenutku, na 17-16% pa i 13%. Znaci u trenutku. Sto u ostalim situacijama, kod veceg procenta napunjenosti nisam nikada primetio.
Telefon star 1 god 5 meseci.
Da li neko zna sta bi moglo biti? Hvala
 
Nazad
Vrh Dno