Šta je novo?

Kako vam radi 4G (LTE) net u Srbiji (SAMO REZULTATI MERENJA)

Gornji Milanovac, centar
c6e58c6779dcb6b7afc021dcd08e1bfe.jpg
 
Postovani forumasi...
Pustili smo portal za prvu sveobuhvatnu analizu QoS parametara u mobilnim mrezama.

Pogledajte kompletne rezultate na teritoriji Srbije na:
ratel.rs i
benchmark.ratel.rs
Srecna nova godina svima!

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
 
Ovo bi trebalo u nekoj drugoj temi da bude, mozda o Baznim Stanicama ili Operaterima generalno?
Odakle su dobijani podaci za uspesnost poziva, da li znas i sta znaci uopste "uspesno realizovani pozivi"? Mislim, da li su neuspesni i zauzete linije, ili samo ispadi sa mreza?
 
Cao alfa,ako moze neka se prebaci ja sam stavio ovde jer je ova tema frekventna i mislim da je svima od interesa da pogledaju svoj kraj.
Uspesan poziv bukvalno znaci to kao sto ime kaze.a prekinuti pozivi..pogledaj pre portala na linku imas sve pojasnjeno dakle za bench kampanju koriscena su dva vozila sa telefonima unutra telefoni se pozivaju u kolima ili u drugim kolima u zavisnosti pd velicine grada drop poziv je onaj koji je pukao u toku poziva a failed onaj koji nije ni uspostavljen iz nekog razloga.

Sent from my HUAWEI LYO-L01 using Tapatalk
 
Ideja je odlična, ali ste trebali, kad ste već isli da prodjete izmedju Gornjeg Milanovca i Kragujevca, kao i putem od Topole ka Rudniku. Takodje i preko Mrčajevaca do Kragujevca, odnosno Knica. U pitanju su pravci koji su jako frekventni i podaci sa tih relacija bi bili zaista korisni.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Operater NULL? :D
@Rados, ne vidim gde stoji na portalu kako su testirani pozivi.
Drop i failed se ne racunaju znaci?
 
Imas dole na mapi kada su izabrani voice testovi da štikliras failed and dropped calls

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
 
Aha, to vidim. Prikazuje samo da li je imalo ili ne, ali ne menja % uspesnih poziva.
Noice.

Samo nek se javi Dzole sada, spremio sam screenshotove za tisinu :p
 
Dzole a se zavukao negde u ćošak i plače u tišini

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
@Drakezen,
Hvala na komentaru,tesko je pokriti svaki put pogotovo ga defijisati kao zaseban u projektu..Mi smo se vodili zvanicnim dokumentom Uredba o kategorizaciji puteva u Srbiji i izabrali tu kategorizaciju.

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
 
Alfa, filteri primenjeni gore iznad mape osveze chart-ove sa leve strane.

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
 
Tnx. Morao sam zoom out u odnosu na moj default prilicno (nista cudno, nazalost, u poslednje vreme :().
Vidi se i objasnjenje kada se klikne na "Info" ikonicu.

Chartovi negativnih (neuspostavljeni i prekinuti) se odnose na celu Srbiju?
Koliko vidim, Telenor ima cak 59.4% neuspostavljenih poziva na 2G, VIP 32%, MTS svega 9%.
Malo je cudno da su na "Sve" i "Kombinovano" svi tu negde (oko 4.5-5%), dok je na 3G VIP cak 23% - kako onda ima svega 4% na "Kombinovano"?
Slicno i za prekinute, kada se bira 2G/3G zasebno, VIP je nesto losiji, ali u "Sve" je ispred druga dva :)

Zanimljivo za razgledanje!
 
Otvorite temu vi...


1F55t9Cl.jpg


Bg, centar
 
Ne kontam, jel kod mene nesto pogresno podeseno? Ovo je srednje zalosno uporedjujuci sa vasim rezultatima..
98b67648c0245cf4d8ff75f9f67e0848.jpg
 
Ne kontam, jel kod mene nesto pogresno podeseno? Ovo je srednje zalosno uporedjujuci sa vasim rezultatima..

Manje vise to je to ako nemas mob koji podrzava 4g+ i ako ti je tu samo 800mhz.
Moj ima samo obican 4g i kuci izvlacim uglavnom oko 25/29 (malo pre izmerio) i ako mi je odavno prisutna samo 1800mhz frekvencija i ping koji je uvek manji od 20,oko 15,ali je signal nenormalno stabilan uvek.

Jos nesto sta sam primetio,mislim da je @rock pisao o tome,kod Cvetka gde sam ja je sad 4g telenora mnogo jaci i stabilniji nego pre recimo 2 meseca.
Ranije mi je netmonitor app (ako je tacna) pokazivala uvek oko -85 do -90,a zadnjih nedelja uglavnom -65,retko kad -70 u bilo kom delu stana i samo 1800.
4g im je toliko jak,da je jaci od MTS-ovog 2g koji je uvek oko -75,-80
 
Poslednja izmena:
^zbog toga je bitno da li se dobija 50/10 ili 200/45 u gluvo doba noci, ili na pocetku pustanja LTE-a, kada vrlo malo ljudi ga koristi.
 
Ovako je kod mene uvece na LTE 800 (Telenor):

Pogledajte prilog 243933
Kako bre tako, kad je DZOSUA malo pre izjavio da je Telenoru 4G toliko jak, da je jači i od Mts-ove 2G mreže? Možda je mislio na brzine, da telenor 4G ima veće brzine od Mts 2G? U tom slučaju ga ova tvoja slika demantuje :)

Evo mojih rezultata, mts, upravo izmereno:

1cef4f329e557e4243b4206a1cd7c55c.jpg


Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
^probaj, ako mozes, da forsiras band 3 samo i onda band 20 samo, pa vidi koje brzine postizes.

Ima nekoliko mesta na Telenoru i VIPu gde na 4G+ je losija brzina nego ako je samo LTE1800, a ponekad cak i samo lTE800 (u tvom slucaju ne moze biti na samo LTE800, ali za ovako dobar signal, treba bas da arce ljudi oko tebe da bi samo 68 radilo)
 
Vipova mreža centar Kruševca s'tim što je slabiji rezulat iz mog dvorišta ali i na sajtu mape pokrivenosti baš u mon dvorištu je "mrtva tačka" a jači rezultat je sa posla najuži centar grada!!!
 

Prilozi

  • Screenshot_20180103-103532.jpg
    Screenshot_20180103-103532.jpg
    307 KB · Pregleda: 74
  • Screenshot_20171230-200034.jpg
    Screenshot_20171230-200034.jpg
    324.7 KB · Pregleda: 73
Poslednja izmena:
^probaj, ako mozes, da forsiras band 3 samo i onda band 20 samo, pa vidi koje brzine postizes.

Ima nekoliko mesta na Telenoru i VIPu gde na 4G+ je losija brzina nego ako je samo LTE1800, a ponekad cak i samo lTE800 (u tvom slucaju ne moze biti na samo LTE800, ali za ovako dobar signal, treba bas da arce ljudi oko tebe da bi samo 68 radilo)
Nemam na telefonu opciju da menjam band. Evo sa ženinog telefona koji ne podržava 4G+,na istom mestu mereno.
ae1817e59fd2cd47314c030a7c6fe012.jpg
2fd7b5213bcc3f9cb5595da7dae07ae7.jpg
 
TO je to onda, i kod vas izgleda ne radi 4G+ kako treba. Mada je mnogo bolje nego ponegde na Dorcolu.
 
Nazad
Vrh Dno