Šta je novo?

Kako vam radi 4G (LTE) net u Srbiji (SAMO REZULTATI MERENJA)

Ко је на Теленору нека обрише прокси пре тестирања, односно кад стави нову картицу...
Незванично Теленор је лимитирао на 50/20 оне пакете што су били 21/5.. Ако неко има пакет да 42.. Требало би да извлачи сад око 100... Инфо је од човека из тех. службе Теленора
 
Koji su to paketi? Ja sam na bajjačem poslovnom paketu, koliko znam tu nije bilo limitirana brzine. Na 4G nigde nisam izvukao vise od 40/10.
 
Poslednja izmena:
Kako da obrisem proxy gde se to nalazi ?
 
Settings / Mobile Networks / APN settings, izabereš apn i u okviru podešavanja obrišeš uneti proxy i port tj. ostaviš ih prazne.
 
Poslednja izmena:
12b4bce69b417ae9f1fb1a872aa45249.jpg
4448f10b64c91d3c6360f7417799701c.jpg
26f4e03db32a7194b4d4082c6e30496d.jpg



EDIT: prestize me kolega...
 
Fini rez vipa. Pokrivenost generalno losa ili.. ?
 
Fini rez vipa. Pokrivenost generalno losa ili.. ?

Generano vipov lte radi odlično,druga dva provajdera nisam testirao.Malopre sam izvukao u centru 61/18.Ali su pokrili za sada samo Nbgd,deo centra grada i Pančevo.Ali su zato dali flat 4G do kraja Aprila i daju 4G na svim postpaid ppaketima,tako da sa te strane veliki plus za vip.
 
Koji su to paketi? Ja sam na bajjačem poslovnom paketu, koliko znam tu nije bilo limitirana brzine. Na 4G nigde nisam izvukao vise od 40/10.
То не знам.. Инфо је из прве руке али човек није директно за то задужен.... Каже да су пуни посла ових дана у вези ширења 4Г.... Људи раде по 14 сати дневно...
 
ogranicenja za brzine downloada u okviru paketa kod telenora i vipa vise ne vaze,odnedavno.koji god paket da uzmes,bzina je max.
 
Čudno mi da nije prebacio na 3G, pošto je signal -120. Bio bi višestruko bolji rezultat :)
Tu kod Merkura je "kraj" 4G signala, kad se ide autoputem od Gazele ka Zmaj-u.
 
Bio je na LTE only :)

Namerno sam hteo da merim protok na toj jačini signala.
 
Poslednja izmena:
Promenio sam karticu. Samo u Nišu još nigde nisam uhvatio 4G signal. Od kada sam promenio karticu primetio sam da mi se povremeno totalno izgubi signal. To traje do 30s
Mob. Lg G3
 
Poslednja izmena:
Jel moze neko da mi potvrdi ako zivi ili je prolazio po Zvezdari (oko Olimpa,pijace,doma zdr.) da li telenor tu ima 4G?
Nesto juce u prolazu tuda bio i bezveze pretrazim mreze i ono mi izmedju standardnih nadje jedino od telenora i 4G?
Nisam mogao da se nakacim jer nisam zamenio karticu,ali ako su i Zvezdaru pokrili,onda Telenor siba dobro za sad ;)

p.s.Hristos Vaskrs
 
Poslednja izmena:
Svaki dan sam kod Zvezdara teatra, nema još signala.
 
Poslednja izmena:
Nije danas kod Olimpa bilo 4G signala. To sto si nasao ne znaci da moze da se konektuje, ili je pak radilo juce a danas ne. Video sam slicno pre neki dan na autoputu; ujutru je imalo signala od Gazele do Merkura, a popodne nije. Od sutradan je radio normalno. Mozda su i na drugim lokacijama isto tako testirali pre pustanja u rad.
Uglavom, nemam na telefonu rucno skeniranje, odnosno samo pise Telenor, Vip, Telekom, bez tipa signala (mreze).
 
Nije danas kod Olimpa bilo 4G signala. To sto si nasao ne znaci da moze da se konektuje, ili je pak radilo juce a danas ne. Video sam slicno pre neki dan na autoputu; ujutru je imalo signala od Gazele do Merkura, a popodne nije. Od sutradan je radio normalno. Mozda su i na drugim lokacijama isto tako testirali pre pustanja u rad.
Uglavom, nemam na telefonu rucno skeniranje, odnosno samo pise Telenor, Vip, Telekom, bez tipa signala (mreze).

Ne shvatam onda ako ne radi,sto ga je nasao. Mozda sam ubo kad su ga testirali pa je bilo,ali vrlo verovatno ce uskoro i da ga puste tu. Uglavnom za telenor je M2 nasao 2g,3g i 4g,a za ostala 2 operatera samo 2 i 3g
 
To ne znaci nista za druga dva operatera. Ja konstantno nemam Telenor u ponudi, sem ponekad Telenor (2G), dok su VIP i MTS uvek u ponudi (kada se radi Manual Search).
To ne znaci da nema signala Telenora (3G).
 
Ovo je do sada najbolji rezultat ovde.
 
Na Bulevaru kod Batutove se pojavljuje Telenor LTE u Network search ali je nemoguće konektovati se.
 
Update: sada je moguće konektovati se, ugao Bulevara kralja Aleksandra i Bregalničke...
uploadfromtaptalk1428931606179.jpg
 
uploadfromtaptalk1428932691532.png
Mts Novi Sad tvrđava.
Prilično bedan rezultat :)
 
Kod mene i dalje download 80 i kusur, a upload 0 Mb/s :)

Prvo sam slao mejl i javila se devojka sa objašnjenjem da treba da apdejtujem sistem i odaberem LTE (naravno sve je to bilo odrađeno odavno :) ), nakon toga kažu moraš da imaš proxy i port...

Pošto me je mrzelo da se raspravljam i objašnjavam šta je to i čemu služi odradim i to "ključno podešavanje" i naravno ping bude 10 puta veći, a download duplo manji :)

I kad je videla da nema leba od njenih podešavanja prosledila je reklamaciju...

Sad čekam da srede stanice jer su očigledno u žurbi da prvi puste LTE nešto zajebali.
 
MTS uopste nije u zurbi..
 
Nazad
Vrh Dno