Šta je novo?

Kako vam radi 4G (LTE) net u Srbiji (SAMO REZULTATI MERENJA)

Tako dobar signal (despov), a limitirane brzine :)

VIP, Nis, pri vrhu Zdravke Vuckovic (iznad Starog Groblja/Kule/OS Kole Rasic). Signal ide od -110dBm, i u kucama prebacuje na 3G :( Mada je ocigledno da je ovo slab signal za 4G ovde, sto nije ni cudo - predajnik je negde na sredini Stanoja Bunusevca (po LTE Discovery), oko 1600m od lokacije merenja, (lokacija) koja je barem 100m iznad nje (bazne stanice) po nadmorskoj visini, ako ne i vise.
MTS ima 4G ovde, ali nisam u mogucnosti da testiram trenutno.

Iz nekog cudnog razloga, brzina je prilicno veca ako se testira kada je telefon polozen, nego kada je uspravan! TO je JEDINA razlika izmedju ovih sitnih UL brzina, i ovih normalnih.
 

Prilozi

  • Screenshot_2016-05-21-18-04-52.png
    Screenshot_2016-05-21-18-04-52.png
    632.9 KB · Pregleda: 129
Poslednja izmena:
Kad i ne bi bilo ograničenja, ne znam jeli bi moglo preko 50Mbps na 800MHz?
 
То је фантазија од брзине, кад једном стигне у рурална подручја...
 
h9GZbal.jpg


Stigao je i 4G u Resnik. Mada je moguće uhvatio i 3G, inače vidim da je uhvatio 4G signal kada sam bio na terasi.

Vip

Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
VIP, Nis, pri vrhu Zdravke Vuckovic (iznad Starog Groblja/Kule/OS Kole Rasic). Signal ide od -110dBm, i u kucama prebacuje na 3G :( Mada je ocigledno da je ovo slab signal za 4G ovde, sto nije ni cudo - predajnik je negde na sredini Stanoja Bunusevca (po LTE Discovery), oko 1600m od lokacije merenja, (lokacija) koja je barem 100m iznad nje (bazne stanice) po nadmorskoj visini, ako ne i vise.
Нешто си побркао, од СБ до краја ЗВ нема ни 1000м а на 1600м од СБ је Ново гробље. Не знам где би у тој улици могла да буде базна станица, нисам сигуран да сам уопште видео нешто што личи на њу.
 
Od sredine Stanoja Bunuševca pa do kule vazdušnom linijom ima možda 500m

Poslato sa HUAWEI MT7-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Meni LTE Discovery pokazuje 1600m razdaljinu do te BS. Mada vidim po Maps da je 1.1km hoda, znaci stvarno nema sanse da je vazdusno 1600.
U svakom slucaju, tako stoje stvari. Obzirom na nadmorsku visinu u tom delu, nije ni cudo da je slab signal, mada 3G sabija, ali i 4G za rad je odlican (gde ne predje na 3G).
Na -110dBm ne bi trebao da prelazi na 3G valjda, ali prelazi :( Nemam nacina da forsiram LTE :(
 
MTS, na istoj lokaciji, zadnje merenje sa slike. Slicne jacine u dBm, oko -110, VIP prebacuje na 3G, MTS ne. Ali VIP i ne izgleda toliko dobar na 4G ovde, dok je MTS odlican, sto se i vidi.
Nemam vise na MTSu MB za probe, odneo mi je samo jedan test u gradu preko 100MB, oko Stanuja Bunusevca ka rampi :) (nije u listi, 80/14 ping 16ms, ali maltene idealna lokacija za probe!)
VIP, Nis, pri vrhu Zdravke Vuckovic (iznad Starog Groblja/Kule/OS Kole Rasic). Signal ide od -110dBm, i u kucama prebacuje na 3G :( Mada je ocigledno da je ovo slab signal za 4G ovde, sto nije ni cudo - predajnik je negde na sredini Stanoja Bunusevca (po LTE Discovery), oko 1600m od lokacije merenja, (lokacija) koja je barem 100m iznad nje (bazne stanice) po nadmorskoj visini, ako ne i vise.
MTS ima 4G ovde, ali nisam u mogucnosti da testiram trenutno.

Iz nekog cudnog razloga, brzina je prilicno veca ako se testira kada je telefon polozen, nego kada je uspravan! TO je JEDINA razlika izmedju ovih sitnih UL brzina, i ovih normalnih.
 

Prilozi

  • Screenshot_2016-05-23-09-36-23.png
    Screenshot_2016-05-23-09-36-23.png
    705.3 KB · Pregleda: 100
Poslednja izmena:
Telenor NS Higijenski zavod indoor
869a724a41c2dc3f8df1d294319027cb.jpg


Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Malo 4G-a u KG-u, test odradjen negde u centru cini mi se, Telenor - S7 Edge

Screenshot_20160531-224906.png
 
Microsoft Lumia 640 LTE
Vip Mobile - Nova 4
Najlon pijaca, Novi Sad

0d0d232cfb188492c9db97d6b0f5ea51.jpg

Message delivered via unladen European swallow
 
33108ecc079c2c459d3cd4f32919b7ca.jpg


Vip mreža, centar Niša. Izmereno danas. Primetio sam da je 4G LTE signal odličan i po širem centru grada. 2G i 3G su primetno lošije.
 
Evo malog poređenja... Telenor vs Vip
Lokacija Beograd, Knez Miletina kod Bitefa (20-50m od Bitefa)

1. VIP 3G
Screenshot_2016-06-17-18-10-17.png
2. Telenor 4G
Screenshot_2016-06-17-18-10-09.png
3. Telenor 3G
Screenshot_2016-06-17-18-10-01.png
 
Poslednja izmena:
Ал' је Теленор уситнио са 4Г ;) Сигурно имају неких проблема, ем не шире, ем не ради најбоље.
 
Sad ce jos da ispadne da Vip ima bolju mrezu od Telenora, ma nema sanse.
Ili je to jedna od retkih da ne kazem jedina lokacija u BG gde Vip ima bolje rezultate mozda si bio bas pored Vipovog repetitora pa zato umas tako dobar rezultat a ocito je Telenorov daleko.
Kvalitetniju opremu i bolje ustimovan tj. optimizovaniji sistem Vip nema u odnosu na Telenor.
Ja imam i Vipovu i Telenorovu karticu(upravo bas kucam sa vip neta od kuce) i duz NBG, Zvezdare, Vozdovca i Zemuna Telenor ima bolju mrezu.
Mozda tamo ispod Avale, Jainci, Mladenovac mozda tu ima bolju mrezu Vip jer u glavnim beogradskim opstinama naprosto nema.

My Samsung S6 sent this
 
Ništa nije crno-belo, zavisi sve od mesta do mesta. Vip radi više nego odlično u centru Beograda, tako da onakvi primeri i nisu neka retkost. Brzina Telenor 4G mreže ionako nije nikakav reper; DL je uglavnom u rangu 3G...
 
Poslednja izmena:
Mozda u centru ali u ostalim delovima BG kaNtastrofa.

My Samsung S6 sent this
 
Ma ok ja pricam za lokacije koje svakodnevno koristim i tu je situacija jasna. Crno je crno(vip) a belo je belo.

My Samsung S6 sent this
 
Okaci rezultate gde je to vip toliko losiji, cisto da se ima na uvid. Da ne bude samo prica rekla kazala.
 
Često ljudi pričaju da bi hteli da imaju simetrične brzine DL/UL. U Telenor 4G mreži to već postoji :)
(BG, Mirijevo)

4g.png
 
Evo malog poređenja... Telenor vs Vip
Lokacija Beograd, Knez Miletina kod Bitefa (20-50m od Bitefa)
Nista cudno, na toj lokaciji Telenor ima problema. Udji u 3-4 zgrade, u pola njih ces imati problema sa razgovorom na svakom pragu (ne znam zasto, ali desava se prekid bas kada se pragovi prelaze).
Recimo odi cak i u zgradu Costa Coffee-a (koja je prilicno slabo izolovana, VIP ima odlican prijem 3G u liftu, MTS ne bas, ali ne puca veza), videces da Telenor puca na pragovima.
Pod pragom misli na fizicki prag (vrata/okno prozora cak), da se neko ne zbuni :)

VIP ima 4G i u samom BITEFu, a to je prilicno debela zgrada. Ranije je imao problema sa rolloverom (3G je prebacivao na 2G iz nekog razloga, iako je odlican signal), ali sada su i to sredili.
 
Nisam bio u tak Costa caffe, ali preko puta u Puškin sam odlazio skoro svakodnevno. Jeste da je 3G radio sporije (telenor), ali drugih problema nije bilo.
 
Puskin je otvoren kafic :) Ali mislio sam na zgradu Costa Coffee-a, pa cak i u samom Costa Coffee-u u toaletu se gubi prijem (Telenor).
A to je slabo izolovana zgrada, kazem VIP ima dobar 3G prijem u liftu. Mozes da zamislis kako je u starim zgradama tu za Telenor. Lose je nekako pokriven taj deo Telenorom.
 
Poslednja izmena:
Ok. Nisam tamo zalazio, bio sam samo u nekom podrumu u Đ.Jovanovića, ali nisam pogledao da li ima signala.
Inače, zidovi od pune opeke (iako su debeli zidovi) manja su prepreka za signal u odnosu na tanje armiranobetonske zidove. Nove zgrade se rade od giter blokova (20-25cm), a beton je samo noseći kostur, pa onda je zato i bolji signal u novim zgradama. Termoizolacija ne verujem da išta posebno utiče na signal.
 
Dj. Jovanovica su prilicno niske zgrade, iza pijace (prilicno nisko opet, nista ih ne zaklanja), ali i tu ima problema (ne kao u Knez Miletinoj, mislim da je to najteza ulica u kraju, pretpostavljam da sve mreze imaju slicnih problema na Vracaru?, ali nikada nisam gledao signal kada idem na Vracar, radio na faxu, radio kod drugova u zgradi MTS/VIP i to je to, nikada mi nije trebao nesto duze)

VIPova BS je inace cak u Brace Baruh za ovaj deo, dok je MTSova negde preko puta Bajlonija valjda. VIP ima i u Despota Stefana, kod Botanicke, ako se ne varam. I opet je bolji VIPov signal, bez obzira sto je MTSov predajnik blizi i na boljoj lokaciji.

Telenor ne znam gde je stanica u ovom delu? Nemam vise ni od koga da mogu karticu da isprobam. (a probe za razgovor su bile i sa poslovnim, i biz brojevima i privatnim na Telenoru)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno