Šta je novo?

Kako update-ovate firmware na Creative Zen Xtra Mp3 Player-u?

maric62985

Slavan
Učlanjen(a)
25.07.2008
Poruke
1,069
Poena
360
Moja oprema  
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S22 Ultra
Pametni uređaji
Xiaomi Mi Robot
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Kupio sam skoro ovaj mp3 player i pokusao da update-ujem firmware ali bezuspjesno!
U pola update-a se skucao i od tad mi uredjaj kad ga nakacim na racunar vidi kao storage media kapaciteta 20mb!?
 
konacno sam uspio da sredim ovo ****** od firmware i player-a!za koji minut kacim uputstvo kako sam ga sredio!
 
poslije skoro mjesec dana muke uspjeh da ga sredim.na linku ispod imate par mogucih rjesenja.

http://www.anythingbutipod.com/forum/showthread.php?t=9829

ja sam to odradio ovako:
posto sam vec pokusao na nekoliko racunara sa razlicitim verzijama windowsa(xp sp3,vista,win7)
i nista nisam uspjeo da odradim konacno sam naletio na drugaricin laptop sa xp-om sa sp2(meni je bilo mrsko da kod sebe dizem xp sp2 nego sam cekao da kod nekog naletim).imao je instaliran wmp9 i nije htjeo da flash-uje firmware.medjutim nakon sto sam instalirao wmp10 firmware se flash-ova bez ikakvih problema.znaci morate da pratite striktno uputstva sa zvanicnog creative-ovog sajta.radi SAMO na xp sp2 i wmp10.jedino tako hoce da se flash-uje.ako pokusate bilo koju drugu varijantu pucice u pola instalacije i moracete to da odradite onako kako sam vec rekao.
uputstva imate na creativovom sajtu odakle mozete i da skinete firmware:

http://support.creative.com/downloads/welcome.aspx?nDriverType=4#type_4
 
Poslednja izmena:
ako iko bude imao slicnih problema i ne pomognu mu uputstva koja sam okacio nek mi se obrati putem PM pa cemo nesto pokusati da sredimo.
pozdrav
 
Creative mp3 plejeri su bas osetljivi na to flesovanje, bolje da se iscimas do servisa u zemunu da ti to urade za par minuta, mislim kad oces da mu menjas firmware.
 
Poslednja izmena:
Creative mp3 plejeri su bas osetljivi na to flesovanje, bolje da se iscimas do servisa u zemunu da ti to urade za par minuta, mislim kad oces da mu menjas firmware.

ma katastrofa su!ocaj,kako sam se iznervirao kad sam pokusao da flash-ujem firmware i vidio da se sve sj.....ali na srecu uspio sam da ga sredim.bukvalno nije proslo 2 dana od kako sam ga kupio ovdje od lika sa bench-a i bam.nisam stigao ni da ga istestiram(bateriju,kvalitet zvuka i sve ostalo).sa starim firmware-om nije bilo mogucnosti da ga koristis kao prenosni hard vec si na njega mogao da nabacujes samo muziku.i tako sam cackao po netu i nasao da sa novijom verzijom firmware-a(2.xxxx) moze da se koristi kao prenosni disk.pokusao da ga flash-ujem i to je bilo to.sreca pa se moze srediti.
nisam htjeo da ga nosim u servis da ne bih placao.zasto da im dam pare za nesto sto mogu i sam da odradim.e sad sto je to na kraju ispalo komplikovano to je vec neka druga prica.
 
ovaj zen opet ima nekih svojih boljki.neki dan ga nabodem kod druga na laptop.on ima xp sa wmp10 i nece kod njega da iskopira sadrzaj sa plejera na njegov hdd.a u obrnutom smjeru sve radi,tj sa njegovog hdd na plejer.takodje sadrzaj koji on kopira na plejer ja mogu bez problema da kopiram kod mene na hdd.pogledam malo bolje i skontam da kod njega u root-u uredjaja vidi dva foldera: data i music.kod mene vidi isto dva foldera:music i playlist.kontam da kod mene,iz ne znam kojih razloga ne postoji taj "data" direktorijum i sve sto salje na uredjaj salje "kao" music tako da se kod njega vjerovatno zaglupavi.
ako vise ikad kupim ista sto izlazi iz creative brenda slobodno me ubijte!
 
Poslednja izmena:
...da jos dodam da ja koristim win7 i na njemu je wmp12.kontam da je fora u tome ali dokle vise...
 
Nazad
Vrh Dno