Šta je novo?

Kako ukloniti: Trojan-Clicker.Win32.Delf.hi

Baluban_S

Slavan
Učlanjen(a)
26.08.2005
Poruke
20
Poena
304
Ima li neko ideju kako da bez reinstaliranja WIN-XP ili vracanja particije sa GHOST-om uklonim ovaj virus. Radi se o poslovnom racunaru sa el-placanjem, Paragraf Net-om za propise i sl. Ne mogu tek tako da vratim stanje, dakle moram virus da uklonim. Problem je i nastao tako sto ParagrafNet nije hteo da se sinhronizuje dok se ne iskljuci Anti virus F-Secure Internet Security 2007. Radnici na racunaru su verovatno zaboravili da posle vrate Anti virus i eto problema.
Naravno F-Secure ne moze da ukloni virus jer ne moze da obrise neke cudne fajlove (EGCAEGC.DLL i EGCAEGC.BAK i sl.). Nije moguce ni obrisati ili preimenovati pozive ovog DLL-a sa REGEDIT, vrate se ponovo. Probao sam i iz DOS-a sa F-PROT i svezim definicijama ali nije pomoglo. Takodje sam probao da ga uklonim i sa Ad-Aware, SpyBoots, Avast aswclnr.exe, Kaspersky CLRAV.COM, Network Associates Inc stinger.exe ... naravno zadnje verzije.

Dakle svasta sam probao ali nije pomoglo.

Da li ima neki program koji moze da obrise Trojan-Clicker.Win32.Delf.hi?
 
Iskljuci System restore (ovako), restartuj komp u Safe mode (stiskaj F8 prilikom boot-a), iz Safe mode-a skeniraj sa F-secure i naravno ukloni sve sto nadje. Samo pazi, ako iskljucis System restore izgubices sve Check-pointove koji su napravljeni, mada pretpostavljam da je odradjen Ghost particije pa ovo verovatno nece biti problem.

Dodatno, mozes da skeniras komp i sa SUPERAntiSpyware free za svaki slucaj ako nesto jos preostane posle F-secure-a (naravno, update-uj SUPERAntiSpyware pre skeniranja). :)
:wave:
 
Pre par dana sam se mučio i ja takodje sa ovom dosadom.
Sistem restore sam isključio, skinuo hard, na drugu mašinu sa antivirusom sam ga zakačio i zbrisao ga.
Meni su se osim u sistemrestore nalazio i u windows\system32
ručno sam zbrisao xxxx.dll.bak fajlove preventive radi (samo one xxx.dll fajlove koji su bili zaraženi)


Posle čišćenja sve je ok radilo.

Ako ti je smor da na ovaj način radiš možeš da pokreneš neki winPE sistem sa cd-a i da ih izubijaš ručno.
 
Problem resen.

Fajlove koji su zarazeni a nije ih bilo moguce dezinfikovati ili obrisati (EGCAEGC.DLL i EGCAEGC.DLL.BAK i sl.) uspeo sam da obrisem sa Killbox programom, i to brisanje sa restartom WIN. Naravno tada se ni virus vise nije podizao u memoriju pa je preostalo ciscenje bilo mogice.

Hvala na pomoci.
 
Nazad
Vrh Dno