Šta je novo?

Kako spustiti temperaturu na rtx2060 super ?

nestolex

Cenjen
Učlanjen(a)
17.08.2010
Poruke
713
Poena
195
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen7 5800X3D + LC Power CC-120
Matična ploča
ASUS TUF B550 Gaming - Plus
RAM
2x16Gb Kingston HyperX 3200Mhz CL16 DDR4
GPU
AMD Radeon Dual RX 6700XT, 12Gb, 192bit
Storage
V-Nand SSD M.2 970 Evo Plus 3.0 250Gb + SSD M.2 Adata Legend 1Tb 1200TBW 4.0 + WD Blue 1Tb + WD Blue 1Tb
Zvuk
SONICGEAR SPACE 3 Maroon 2.1 Bluetooth
PSU
FSP Hammer 600W
Kućište
CoolerMaster MB-511
Monitor
GIGABYTE 32" VA G32QC A-EK, 165Hz, 2560x1440
Miš & tastatura
Miš - Logitech G402 Hyperion Fury + Tastatura - MS Gaming ELITE C330
Ostale periferije
Podrum vina
Mobilni telefon
Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G
Pametni uređaji
Xiaomi Watch S1 Active
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Poštovanje,
Kao što pitanje iz naslova kaže...kako i šta uraditi u igricama da temperatura ne ide preko 80 stepeni?
Zašto ovo pitam...elem...do pre neki dan imao sam monitor od 27" i 1920*1080 rezolucijom, a sada je 32" i 2560*1440. Grafička je iz potpisa.
Igram povremeno WoT i Will to Live i na prethodnoj rezoluciji temperatura nije prelazila 65 stepeni!
E, sada kako je stigao novi monitor, druga rezolucija je postavljena u igricama i sada temperatura zna da ide i do 88 stepeni!!!
Iako imam Afterburner koji je podešen da već na 40C vrti 60% to baš i ne pomaže.
Postoje li neka podešavanja u samim igricama (tipa: isključi ovo i ono, uključi to i to) da bi se limitirao FPS i samim tim spustila temperatura grafičke?
Drajveri su najnoviji...
DA...i pasta je zamenjena pre neki dan, ventilatori očišćeni od prašine.

Hvala unapred na odgovorima...tj pomoći!
 
Undervolt i kvalitetnija pasta + termalni padovi su ti jedini spas
 
Evo, zamenio sam opet pastu, stavio kvalitetniju, zamenio termalne podloge, uradio Undervolt po nekom tutorijalu sa YT i to baš za 2060 super....i sada je temperatura oko 90-92C. Morao sam sve da vratim na default.
Ako ima neko stručniji da mi detaljnije opiše proces Undervolta bio bih mu zahvalan
 
Ja lično ne bih više koristio afterburner.Od kad su digli ruke od njega počeo je da brljavi,i da pravi korisnicima probleme.
2060s nije neki čip da bi se grejao nenormalno.
Probaj obriši navedeni program,sve na default,pa tek dalje u rešavanju ..
 
Moguce je da si stavio previse debele padove tako da hladnjak nema dobar kontakt
I jeste tako...svuda sam stavio od 1mm, a onda sam pogledao video na YT gde lepo pokazuje gde su od 1mm, a gde od 0,5mm. To sam malo pre ispravio...sada me muče druge stvari, ali to je objavljeno u temi za matične ploče :)
 
samo da obavestim...posle zamene termalnih podloški i paste, temperatura u igricama na ultra podešavanjima NE prelazi 68 stepeni!!!
job is done!!!
PS - (mislim na 2060super OC karticu, o kojoj je ovde i bilo reči)
 
Poslednja izmena:
Kao i uvek do sada, sto manje cackanja to bolje :)
Posle 90C nakon zamene padova bilo je jasno da je nesto poslo kako ne treba. Debljina padova je jako bitna.
 
Mogao bi OP da napiše koje su dimenzije novih padova ako neko bude isto menjao padove da zna.
 
Mogao bi OP da napiše koje su dimenzije novih padova ako neko bude isto menjao padove da zna.
Debljina padova oko samog procesora (na tim čipovima) je 0,5mm....debljina istih na hladnjaku (levo i desno od procesora) je 1mm. Koristio sam padove provodljivosti 7 w/m-k!
 
Upravo ovako....
 

Prilozi

  • OIP.jpg
    OIP.jpg
    42.4 KB · Pregleda: 45
Imao sam tu grafiku. Nikada nije skakala temperatura ali sam promijenio paodve 1 prevencije radi. Možda padovi nisu odgovorajaću ili si ih pogređno stavio.
 
Imao sam tu grafiku. Nikada nije skakala temperatura ali sam promijenio paodve 1 prevencije radi. Možda padovi nisu odgovorajaću ili si ih pogređno stavio.
Problem je rešen upravo zamenom padova i termalne paste. Padovi su sasvim odgovarajuće debljine i odlične provodljivosti. Sada temperatura u igricama na ULTRA ne ide iznad 65 stepeni, osim kada je testiram u Heavenu ili furmarku pa skokne malkice do 68!
 
Nazad
Vrh Dno