Šta je novo?

Kako skinuti klimu

bakara

Znamenit
Učlanjen(a)
22.01.2005
Poruke
12,888
Poena
1,175
Tražim danima uputstvo kako da skinem unutrašnju jedinicu sa zida.

Stara midea je u pitanju, sa onim zabicama sa donje strane, i nemam pojma gde treba da pritisne da odlučim one donje žabice?

Jel ima neki YT klip gde je to objašnjeno ili neko da pokaže pošto nisam ništa našao?

Ne verujem da mora da se rastura?
 
Trebalo bi donju ivicu uj koja ide uz zid da povučeš na dole i ka sebi. Žabice su obično bliže bočnim stranama. Ne bi trebalo ništa da se rastura jer se kači na nosač.

Verovatno je plastika krta i izgubila je na elastičnosti.
 
Mesto gde su žabice je uglavnom označeno, budu dve na nekih 15-20cm od bočnih ivica. Slobodno uhvati donji deo jedinice rukama i odvoj malo od zida koliko da vidiš gde su žabice ako nisu označene. Neke se otkačinju povlečenjem plastike na dole a negde pritiskanjem na gore u predelu žabica. Plastika postane krta vremenom kao što kolega kaže tako da slobodno upotrebi malo sile
 
Ovako izgleda
IMG20230813175601.jpg

Tu gde su rupe tu i drzi, pritiskao sam tu, vukao sam ali nece nikako da se otkaci.
 
Probaj da zavuces nesto kukasto, pa da tu donju plastiku povuces ka dole, pa onda odvojis ka sebi od zida.
 
Da uspeo sam tako, nasao sam i nekog rusa na YT koji je to objasnio.

Hvala na pomoci.

Jos jedna stvar me zanima.

kada se skine klima, posto hocu da je premestim na drugo mesto.
Da li mogu da koristim iste holendere, ili mora novi i ponovo da pertlujem cevi?

Hocu da ostavim iste cevi.
 
Ja bih pertlovao ponovo.
 
Mozes nove, a mozes i stare, nije nesto sto se automatski zezne cim se skine.
 
Mislio sam na to da li postoji neko pravilo oko toga.

Verujem da se holender isteze prilikom stezanja i oblikuje prema konusu isto kao i pertla na bakarnoj cevi.

mada opet ne verujem da majstor to po defaultu skida kada radi staru klimu...
Neka logika mi govori da, prvo spoji sve staro, vakumira, pa ako pusta onda pertluje novo.

Na kraju sam dosao sam do logicnog zakljucka🤓
 
Nazad
Vrh Dno