Šta je novo?

Kako se resiti Desktop ikonica?

zokish je napisao(la):
@RazbojNick
Da, 1.00, nisam skoro proveravao da li ima novih.

p.s.
inače malo je smaranje dok se name sličice, posle je sve na dohvat.
To me i zanima, tj. gde si nasao tu ikonu za TC?

@Bahati: Super, samo se ti zabavljaj. Da nisi Mod, dobio bi ukorcic od redara foruma.
 
Zloupotreba službenog položaja ulazi u opis radnog mesta :)
 
ja drzim shorkate u start pa ono gore iznad programa, sada imam samo dva foldera i jedan program zato sto sam reinstall windows. stici ce josh par. i to je to
mogu i da se parcelisu tipa igrice, programi.
u principu sam to poceo da radim vise zbog sina koji mi drnda komp pa da ne budu vazni folderi na desktopu, jer su lako dostupni pa ih ispremesta, posle ne mogu da nedjem po pola sata. ostatak u quick launcu, a i desktop mi je i dalje mesto za trpanje svega i svacega.
u stvari to sa desktopom je stvar karaktera, ja ne mogu a da ne napravim svinjac na njemu
 

Prilozi

  • Untitled-1 copy.jpg
    Untitled-1 copy.jpg
    32.6 KB · Pregleda: 57
Poslednja izmena:
Godinama koristim Hidden Menu u kojem držim sve ikonice koje bi trebalo da mi budu pri ruci. Jednostavnim pomakom miša u određeni ugao ekrana, iskoči mi meni sa svim ikonicama koje sam prethodno ubacio u program koji sam naveo, kliknem na ikonicu programa koji mi treba i čim pomaknem miša Hidden menu nestaje a program koji sam pokrenuo se otvara. Jednostavno, veoma korisno a, što je najvažnije brzo dolazim do svih željenih programa. Priložio sam izgled mog ekrana sa aktiviranim programom "Hidden Menu".
 

Prilozi

  • Hidden Menu.jpg
    Hidden Menu.jpg
    281.7 KB · Pregleda: 84
RazbojNick je napisao(la):
Super, samo se ti zabavljaj. Da nisi Mod, dobio bi ukorcic od redara foruma.
na kom to forumu? laza.org.yu/forum?
 
ZoNi je napisao(la):
za sve koji koriste te dodatne programe: moze li info koliko memorije koriste oni?
Upravo proverih: Hidden Menu mi zauzima malo više od 3Mb, koristim verziju koja se ne instalira, već se samo pokreće exe fajl, podesiš u opcijama da se pokreće sa sistemom, tako da je uvek aktivan i čuči u ćošku i čeka, a da ga uopšte ne vidiš dok ne staviš miška na određeno mesto :). Pošto je besplatan i mali (oko 300Kb) aj` da ga okačim pa ko voli nek izvoli.
Da se ne mučite puno: potrebno je samo da ikonu sa desktopa prevučete i pustite u ćoše iz kojeg se aktivira program i to je sve.
 

Prilozi

  • HiddenMenu22.zip
    373.3 KB · Pregleda: 57
Da nebih otvarao nov thread i time opteretio ovaj dzumbus od sajta:
Pitanje jedno:
Moj sin jeludachkim kliktanjem misha na desk topu uspeo da totalno ukloni taskbar tako da sad iskljucujem komp na power tasteru na kucistu.Tj.nema "start" opcije pa "all programs" i ostalog....nije "hiden" i slichno tj.ne postoji uopshte.Kako je to uspeo ne mogu da shvatim ali bih to vratio nazad a ne da idem u "program files" kako bih nashao exe file i pokretao aplikacije i slichno...Kako ovo reshti tj.dali ima opcije za povratak taskbar-a?
 
Poslednja izmena:
dark side je napisao(la):
Moj sin jeludachkim kliktanjem misha na desk topu uspeo da totalno ukloni taskbar tako da sad iskljucujem komp na power tasteru na kucistu.Tj.nema "start" opcije pa "all programs" i ostalog....nije "hiden" i slichno tj.ne postoji uopshte.Kako je to uspeo ne mogu da shvatim ali bih to vratio nazad a ne da idem u "program files" kako bih nashao exe file i pokretao aplikacije i slichno...Kako ovo reshti tj.dali ima opcije za povratak taskbar-a?
Ne znam mnogo ali znam kada u Task Manager isključim explorer.exe nestane i start meni što bi dedukcijom dovelo do rešenja.
Pronaći explorer.exe i :wave:
A računar gasi i pali na tastaturi.

Što se tiče ikonica zaista su optrerećujuće ponekada pogotovu kada sednete za komp prof.dr. na faxu i shvatite da su svi fajlovi koje dotični skuplja već više godina na desktopu pa bi mu za pregledanje svih dokumenata od jednom bio potreban red monitora od par kilometara a mislim da dobrom organizacijom foldera u
C:\Documents and Settings\All Users\Start Menu\Programs
retko ko ima potrebe za dodatnim programima kažem retko ko ali ih ima.
 
DARK SIDE je napisao(la):
Moj sin jeludachkim kliktanjem misha na desk topu uspeo da totalno ukloni taskbar tako da sad iskljucujem komp na power tasteru na kucistu.Tj.nema "start" opcije pa "all programs" i ostalog....nije "hiden" i slichno tj.ne postoji uopshte.Kako je to uspeo ne mogu da shvatim ali bih to vratio nazad a ne da idem u "program files" kako bih nashao exe file i pokretao aplikacije i slichno...Kako ovo reshti tj.dali ima opcije za povratak taskbar-a?


Hmm... Da nemash instaliran neki program za menjanje thema(vista transformation pack ili sl.) Meni je to prawilo isti problem...


PozZdraw
 
Poslednja izmena:
Nemam,ali sam se sada setio da sam istog dana isntalirao novu grafichku karticu pa je mozda iz nekog razloga nestao.XP je svez...nije da od juche koristim komp.ali ovo nisam znao da reshim....
Shto se tiche programa koji moduju xp skinove i slichno,moram da kazem sledece:probao sam uh puno i samo je Blinds siguran..ostalo ne preporucujem...chak i kod windows blinds postoje sitni bagovi..
I na kraju kad se sve sumira,chak sam i xp stavio na "classic style" a pozadinu crnu jer najmanje opterecuje ochi.Ikone sam iskljuchio:desni klik na desk top->showdesktop icons...tako da je sve crno..po potrebi ukljuchim ikone ako me mrzi da trazim program po "all programs"...
A ovaj xp bez taskbar-a je kod sina na IBM-u pa ajd'nije mi tolika ni frka...pozdrav....
 
Poslednja izmena:
ja potrpam sve u quick launch pomocu true launch bara , stvarno sjajan programcic, isparcelisem (games, office, utilities...) i - desktop cist ko suza :)
 
Nazad
Vrh Dno