Šta je novo?

Kako re-mux-ovati .m2ts u .mkv?

ljubanve

Slavan
Učlanjen(a)
27.05.2007
Poruke
1,755
Poena
349
Imam neke blu-ray-ove pa bih hteo da uštedim na prostoru i da iz .m2ts fajla izvučem samo ono što mi treba i eventualno dodam prevod.

Šta mi preporučujete? Neću da enkodujem video nego samo da izvučem video stream i engleski audio stream.
 
MakeMkv je valjda jedini koji sve radi

ako imas problema sa njim imas i 100 programa za demouxovanja i onda mkvmerge za muxovanje u mkv
 
Neka preporuka za drugi program? Sa ovim mi nešto ne ide...
 
MKVMerge. Imaš i temu MKVMerge kompletan vodič.
Gde je zapelo.
 
Ја желим да исто урадим с једним филмом. У питању remux једног филма из HD-DVD "формата" који је неко пребацио у m2ts container, видео кодек је VC-1, а звук AC3. У TSMuxerу сам користио опцију demux и добио сам одвојене видео и аудио фајлове са екстензијама .vc1 и .ac3. Њих сам спојио у mkvmergeу. Код добијеног фајла видео ради без икаквог проблема, а аудио не ради уопште :d има ли неко икакву идеју у чему је проблем? Да напоменем да пре ове операције, значи док је филм био у m2ts containerу, ни видео ни ауди нису хтели да раде. Пробано у MPC HC, PowerDVDу (верзија која би требала да подржи и HD-DVD и Blu-Ray), KMPlayer.
 
Da nije mozda audio u osnovnom m2ts bio u TrueHD formatu a ti si samo izvukao core iz njega pa ta operacija nije uspela? Daj info o tom m2ts preko media info-a...
 
Da nije mozda audio u osnovnom m2ts bio u TrueHD formatu a ti si samo izvukao core iz njega pa ta operacija nije uspela? Daj info o tom m2ts preko media info-a...
Kod:
General
ID                               : 1
Complete name                    : C:\Users\Adam\Downloads\L impasse.hd.dvd.remux.m2ts
Format                           : BDAV
Format/Info                      : Blu-ray Video
File size                        : 21.7 GiB
Duration                         : 2h 24mn
Overall bit rate                 : 21.6 Mbps
Maximum Overall bit rate         : 35.5 Mbps

Video
ID                               : 4113 (0x1011)
Menu ID                          : 1 (0x1)
Format                           : VC-1
Format profile                   : AP@L3
Duration                         : 2h 24mn
Bit rate                         : 18.4 Mbps
Width                            : 1 920 pixels
Height                           : 1 080 pixels
Display aspect ratio             : 16:9
Frame rate                       : 23.976 fps
Resolution                       : 8 bits
Colorimetry                      : 4:2:0
Scan type                        : Progressive
Bits/(Pixel*Frame)               : 0.370
Stream size                      : 18.5 GiB (85%)

Audio #1
ID                               : 4352 (0x1100)
Menu ID                          : 1 (0x1)
Format                           : E-AC-3
Format/Info                      : Audio Coding 3
Duration                         : 2h 24mn
Bit rate mode                    : Constant
Bit rate                         : 768 Kbps
Channel(s)                       : 6 channels
Channel positions                : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Sampling rate                    : 48.0 KHz
Stream size                      : 791 MiB (4%)
Language                         : French

Audio #2
ID                               : 4353 (0x1101)
Menu ID                          : 1 (0x1)
Format                           : E-AC-3
Format/Info                      : Audio Coding 3
Duration                         : 2h 24mn
Bit rate mode                    : Constant
Bit rate                         : 1 536 Kbps
Channel(s)                       : 6 channels
Channel positions                : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Sampling rate                    : 48.0 KHz
Stream size                      : 1.55 GiB (7%)
Language                         : English

Text #1
ID                               : 4608 (0x1200)
Menu ID                          : 1 (0x1)
Format                           : PGS
Language                         : French

Text #2
ID                               : 4609 (0x1201)
Menu ID                          : 1 (0x1)
Format                           : PGS
Language                         : French
у сваком случају хвала на помоћи :) можда је у питању "чар откривања новог" :d ал' волим да се зезам с оваквим стварима.
 
Zeza te zvuk jer je DD+. Ako nece da pusti audio pogledaj u ffdshow-u da li ti je ukljucena opcija za EAC3 libavcodec, a ako te i on muci, probaj da kad demuxujes fajl, taj izlazni audio fajl pomocu programa eac3to prebacis u flac format i to sve posle zajedno sa videom da umuxujes u mkv.
 
Clown BD mi je odradio posao ali na kraju je sve asinhrono... Odustajem.
Original mi je za 3 filma oko 130 giga a jedan film me je izašao oko 30 giga. Gde ima mesta za 100 ima i za 130...
 
Zeza te zvuk jer je DD+. Ako nece da pusti audio pogledaj u ffdshow-u da li ti je ukljucena opcija za EAC3 libavcodec, a ako te i on muci, probaj da kad demuxujes fajl, taj izlazni audio fajl pomocu programa eac3to prebacis u flac format i to sve posle zajedno sa videom da umuxujes u mkv.
Хвала на савету :) eac3to сам скинуо и инсталирао, али ме је мрзело да се зезам с њим због великог броја опција па сам одлучио да конверзију аудио "траке" одрадим у Format Factory. Прво сам пробао да пребацим звук у FLAC и тад опет није радило, онда сам га пребацио у MP3 (за мене са интегрисаном звучном и 2.1 звучницима који се неће до даљег мењати сасвим доста :D) и сад ради све без фрке :banana:
 
@ljubanve,
Tsmuxer je program koji ti treba, i ne moras da m2ts prebacujes u mkv
Izbacis sta ti ne treba, ubacis prevod i zadas mu da ti napravi Bluray
koji ce posle svaki plejer da pusti ;)

Napomena, neces moci da zadrzis Extras sa diska ;)
 
@filip83

Kako da izbacim nešto što mi ne treba?

Kada otvorim željeni .m2ts fajl pokaže mi da postoji samo jedan stream i ne mogu da biram šta da izbacim???

EDIT: Radi, moja greška....
 
Poslednja izmena:
@Ljubanve, imas vodic u Obradi video materijala, tamo je sve objasnjeno, ako pak negde zabaguje, javi se:D
 
imam film "Gone in Sixty Seconds Blu-ray 1080p MPEG2 LPCM 5.1-PerfectionHD" od 32.5 gb. takođe imam ćilirični prevod. kako da od ovog filma napravim .mkv pa da dodleim isti naziv filmu i titlu i preko media player classica da pustim film?
 
imam film "Gone in Sixty Seconds Blu-ray 1080p MPEG2 LPCM 5.1-PerfectionHD" od 32.5 gb. takođe imam ćilirični prevod. kako da od ovog filma napravim .mkv pa da dodleim isti naziv filmu i titlu i preko media player classica da pustim film?

Odgovor imas u postu #12

Evo malo slikovito (primer)

Ides "add", nadjes najveci fajl sa BR-a i izlistace ti video, audio i eventualno prevod.
Kliknes na opciju demux kao na slici, nadjes putanju de ces da ti iskopira fajlove.
Kad zavrsi (traje par minuta) te iste fajlove ubacis sa prevodom po zelji u mkvmerge. Imas odlicno uputstvo kako i sta treba da uradis ovde.
 

Prilozi

  • tsMuxeR.jpg
    tsMuxeR.jpg
    128.5 KB · Pregleda: 53
Da li ima smisla prebacivati video fajl iz m2ts formata u mkv?

O cemu se radi: posle nekoliko isprobanih (jednostavnih) video editora, evo zaustavio sam se na power director. Dakle cisto da iz dalje diskusije izbacimo Sony vegas, adobe premier i slicni programi za napredne korisnike :). Ja to nisam. Dugo godina sam koristio Ulead VidStudio i naucio ga do sitnica. Medjutim, evo i poslednja najnovija verzija mi posle editovanja ne dozvoljava konverziju licnih HD snimaka u zeljeni format sa odredjenim parametrima. Nakon njega najpre sam se zaustavio na AVS video editoru. BIla je tu i diskusija u kojoj je "Weasel" dosta pomogao oko x264 kompresije i tih parametara.
Sada sam dosao u posed power directora 9 koji je bolji od oba pretodna jer daje mogucnost da sacuvam originalni fps.

E sada, posle editovanja kad hocu da exportujem fajl ima ponudjeno nekoliko izlaznih formata, ali meni najbitnija 2:
1) MPEG-4, koja ce napraviti MP4 fajl koji se onda lako muxuje u MKV preko mkvmerge.
2) H264/AVC. ako odaberem ovo, on ce mi napraviti m2ts fajl. Meni se ova opcija nekako vise svidja, jer za koji mesec planiram da uzimam kvalitetniju Full HD kameru i mislim da obradom u AVS video editoru ne bih mogao da sacuvam originalnih 60fps.

tako da na kraju ovog pojasnjenja, vracam se na pitanje sa pocetka teksta? probao sam i VLC plejer koji koristim sasvim fino pusta m2ts format. Posto mi je on potpuna nepoznanica, rekoh da pitam ovde sta mislite da li da se zezam sa tim Tsmuxerom pa mkvmerge ili ne?
 
Da li ima smisla prebacivati video fajl iz m2ts formata u mkv?

O cemu se radi: posle nekoliko isprobanih (jednostavnih) video editora, evo zaustavio sam se na power director. Dakle cisto da iz dalje diskusije izbacimo Sony vegas, adobe premier i slicni programi za napredne korisnike :). Ja to nisam. Dugo godina sam koristio Ulead VidStudio i naucio ga do sitnica. Medjutim, evo i poslednja najnovija verzija mi posle editovanja ne dozvoljava konverziju licnih HD snimaka u zeljeni format sa odredjenim parametrima. Nakon njega najpre sam se zaustavio na AVS video editoru. BIla je tu i diskusija u kojoj je "Weasel" dosta pomogao oko x264 kompresije i tih parametara.
Sada sam dosao u posed power directora 9 koji je bolji od oba pretodna jer daje mogucnost da sacuvam originalni fps.

E sada, posle editovanja kad hocu da exportujem fajl ima ponudjeno nekoliko izlaznih formata, ali meni najbitnija 2:
1) MPEG-4, koja ce napraviti MP4 fajl koji se onda lako muxuje u MKV preko mkvmerge.
2) H264/AVC. ako odaberem ovo, on ce mi napraviti m2ts fajl. Meni se ova opcija nekako vise svidja, jer za koji mesec planiram da uzimam kvalitetniju Full HD kameru i mislim da obradom u AVS video editoru ne bih mogao da sacuvam originalnih 60fps.

tako da na kraju ovog pojasnjenja, vracam se na pitanje sa pocetka teksta? probao sam i VLC plejer koji koristim sasvim fino pusta m2ts format. Posto mi je on potpuna nepoznanica, rekoh da pitam ovde sta mislite da li da se zezam sa tim Tsmuxerom pa mkvmerge ili ne?
Nema smislo osim nesto veomal manji overhead koji ima mkv i zauzimace nesto mizerno manje...
a osim toga ne vidim razlog.
 
Nazad
Vrh Dno