Šta je novo?

Kako promeniti IP adresu?

cacogenius

Cenjen
Učlanjen(a)
13.11.2012
Poruke
64
Poena
159
Pozdrav svima. Komp mi je opet napao neki virus ili spam ne znam sta je. Manifestuje se tako, sto skoro na svakom sajtu moram da unosim captcha kodove da bih pristupio sadržaju. Čitao sam o cemu se tu radi na netu i ispostavilo se da mi je neko ili nesto hakovalo Ip adresu, pa s toga i potreba za proverom da li se radi o coveku ili robotu. Inace kada sam instalirao Hot Shield, program za promenu Ip adrese, dok program radi sve je ok. Cim se vratim na moju Ip opet po starom. E sad kako da promenim ip? Negde piše reseovati ruter - probao sam ali ip je uvek ista. Pise da probam i da ga ostavim ugasenog reko noći, u slucaju da mu treba vise vremena, probacu ovo veceras ako ne resim problem. Inace imam Kopernikusov internet a modem je Cisco EPC3208G. Zna li neko kako promeniti Ip? Trebam li konsultovati podršku pa da mi je oni promene ili mogu to i sam od kuće? Hvala vam
 
Poslednja izmena:
koliko se ja razumem u adresiranje

Moraš videti kod provajdera da li to daje statičku ili dinamičku adresu. Moguće je da je neki spam ili virus došao sa neke od adresa provajdera i da je ti se sada zbog mera predostroznosti javlja capctha. Ne mora da znaci da je do tebe uopšte. Strpi se par dana, proći će samo od sebe.
 
Moraš videti kod provajdera da li to daje statičku ili dinamičku adresu. Moguće je da je neki spam ili virus došao sa neke od adresa provajdera i da je ti se sada zbog mera predostroznosti javlja capctha. Ne mora da znaci da je do tebe uopšte. Strpi se par dana, proći će samo od sebe.

I meni se čini da je o samo do IP adrese, inace dinamicka je. Nisam bio kuci od petka, iskljucio sam kuci struju i juce uvece kad sam dosao pojavio se problem. Ja kontam da se promenila IP adresa i od tada mi se pojavio problem. Dok sam imao staru nije ga bilo. Videcu sutra ujutro.
 
I meni se čini da je o samo do IP adrese, inace dinamicka je. Nisam bio kuci od petka, iskljucio sam kuci struju i juce uvece kad sam dosao pojavio se problem. Ja kontam da se promenila IP adresa i od tada mi se pojavio problem. Dok sam imao staru nije ga bilo. Videcu sutra ujutro.

E samo da se javim, problem je jutros nestao sa promenom IP adrese. Znaci da je bilo samo do provajdera, odnosno do spamovane IP adrese koja mi je juče dodeljena.
 
Koliko je meni poznato, Kopernikus koristi Carrier Grade NAT, tako da vise korisnika koristi istu ip adresu. Tako da ne mora da znaci da je kod tebe virus.
 
Nazad
Vrh Dno