Šta je novo?

Kako podesiti uklanjanje WIN7 taskbara u fullscreen modu aplikacija??

Majstor

Čuven
Učlanjen(a)
25.12.2001
Poruke
926
Poena
620
Znam da je odavno ovo pitanje bilo neresivo, i da je MS nekim cudom izostavio opciju "always on top" taskbara nakon WIN XP.

Da li se do sada resilo to na neki, bilo koji nacin, posto je stvarno nesnosljivo stalno gledati taskbar prilikom gledanja filmova u npr. GOM ili bsplayer-u? Auto-hide nije resenje.
 
Nisam koristio bsplayer odavno ali kod gledanja filmova u vlc-u taskbar se automatski sakrije, trebalo bi da je tako valjda u svim sličnim aplikacijama.
 
Pa nije, u dosta aplikacija stoji ko zakiven, npr. stari AcdSee za gledanje slika. Za filmove sam poceo da koristim media player classic, ali je potpuno bezveze da postanemo robovi glupog baga Microsofta, u stvari ako je uopste i bag posto nije iskljuceno da su namerno to uradili da bi koristili samo njihov aplikativni softver.
 
Мени се чини да си помешао две ствари, није исто максимизован прозор и fullscreen. Не сећам се како је у ком програму али је најсигурније да из менија провериш како се прелази у FS. Чини ми се да је у КМП једно на двоклик ... горње штрафте а друго на двоклик по сред слике.
 
Upravo. Svaki plejer bi u fullscreen-u trebalo da pokrije taskbar.
Probaj da se prebaciš u fullscreen sa ALT + Enter kombinacijom.
 
Nisam pomesao, mislim na full screen ne na obicnu maksimizaciju slike. Probajte u BS player, GOM, AcdSee (stari)....full screen ne skida taskbar.
Probacu veceras jos i kombinaciju ALT+enter.
 
Ne koristim ništa od toga, ali sam koristio gomilu drugih plejera i ni sa jednim nemam takav problem.
 
Koristim ACDSee 3.0 (vršnjak Win98), MPC-HC, KMPlayer: nikad se ne vidi taskbar u fullscreen modu. Nešto ti se sjebunilo u sistemu.
 
Проверио малопре, инсталирао Gom плејер за пробу. У углу је икона за максимизовање, поред за мини па за фулскрин. А то може да одради и ентер. Остало нисам пробао.
 
Majstore, probaj PotPlayer ili KMPlayer. pritiskom na ENTER ulazis u fullscreen.
 
Sa Majstorovim windowsom nešto nije u redu.
Ili to ili nas malo trolzuje.

p.s. Ovo je krpljenje ali možda ti bude radilo posao.
Show/hide taskbar iz atačmenta namesti da se pokreće sa tastaturom ili mišem (neka od neiskorišćenih komandi ili kombinacija).
 

Prilozi

  • SH_TaskBar.zip
    4.3 KB · Pregleda: 22
Poslednja izmena:
ma jest, nemam pametnija posla nego da trolujem :)
Uzeh da malo antivirusiram windows, kad ono nekoliko trojanaca. Ubrzo zatim pomislih da je to to, posto BS player je konacno poceo da prekriva taskbar, kad ono - corak, acdsee (verzija je 5.0) i dalje u fullscreen modu ide samo do taskbara, kao sto ide i GOM player, a glavni razlog zasto i njega koristim je zato sto jednostavno prikazuje titlove u 3d rezimu.

Po netu se moze naci slicnih problema, i kvazi resenja....cisto da ne mislite da izmisljam:
http://social.technet.microsoft.com/Forums/windows/en-US/c8fe38dc-38eb-42d0-970d-28dbb532baec/taskbar-always-on-top?forum=w7itproui
http://www.classicshell.net/forum/viewtopic.php?f=13&t=1243

Ali mi je ovaj link skrenuo paznju:
http://www.brilliantcode.com/fix-the-issue-with-windows-7-taskbar-always-staying-on-top-of-other-apps

Prosto neverovatno, ja koristim velicinu fonta 150% i cim sam smanjio AcdSee je progledao. Medjutim posto je komp na TV koji je udaljen prosto mi je neophodno da koristim velicinu fonta 150%, a malo sam i ocoraveo :)

Skinucu ovaj attachment pa probam, al stvarno mi je neverovatno da imam ovakav issue.....
 
Poslednja izmena:
p.s. Ovo je krpljenje ali možda ti bude radilo posao.
Show/hide taskbar iz atačmenta namesti da se pokreće sa tastaturom ili mišem (neka od neiskorišćenih komandi ili kombinacija).

Interesantno, al ostaje Start dugme/kruzic vidljivo :)
 
Poslednja izmena:
Kod mene na w7 sve radi...
 
Da
 
Neverovatno. Jedino mi pada na pamet ako je neki trojanac ipak preziveo i "ugnjezdio" se u quick meni ne dozvoljavajuci da gubi fokus.
 
odaberem fullscreen

prva.jpg

rezultat

druga.jpg

svejedno sto mi je taskbar s leve ivice, isto se desava i ako je dole.
 
Poslednja izmena:
Meni je Taskbar gore :d
 
ima li resenje za ovo? meni se desava da se zaglupljuje u chrome na youtube fullscrenu ili ne bitno kad fullscreen uradim i na sajtu i onda moze klik na taskbar pa ponovo na ekran i on nestane.
 
Nazad
Vrh Dno