Šta je novo?

Kako podeliti SBB kablovski internet

Romeo Crennel

Slavan
Učlanjen(a)
18.02.2009
Poruke
987
Poena
330
Pozdrav,
Imam sledeci problem,kuci imam adsl ruter(sezampro provajder) u koji je ukljucen AP linksys koji baca wi fi po celoj kuci na koji su nakaceni racunari,ima zeleo bi da uzmem SBB internet jer zelim da potpisem ugovor s njima i da imam onda za 1400 dinzi 4 mb protok,e sada ima sam prosle godine pre adsl-a isti taj internet i kada sve spojim sa AP nema interneta preko wi fi-a,od SBB sam dobijao modem a ne ruter a verovatno cu tako isto dobiti i sada,da stvar bude jos smesnija u lokalnom kaficu postoji isti taj SBB modem i isti AP i sve radi kako treba.
Treba mi vas savet sta i kako da probam jer cu odneti kod druga AP i tamo se igrati ceo dan s tim i ako namestim nekako onda prelazim na SBB,znaci tipa sta da probam,sta da podesim,razumem se u racunare tako da slobodno pisite sve sto mislite.
Hvala puno unapred na odgovorima.
 
AP verovatno ne moze da radi routiranje, znaci da ti treba wireless router, jer ti sbb daje 1 ip adresu... e sad videli smo da neki ap-ovi sad mogu da rade i u router modu, ali se secam da se covek bas napatio...
 
udjes u podesavanje rutera, tamo za wan podesavanja probaj prebaci na dynamic ip, ili kako vec stoji, za adsl je pretpostavljam podesen da ruter koristi ppp vezu.
 
Od SBB ces isto i sada dobiti samo modem. Na tebi je da resis rutiranje za vise racunara.

Najednostavnije resenje ti je da kupis wireless router i na njega prikljucis SBB modem , na primer TP-link TL-WR340G koji kosta oko 2700 dinara.

Ili ako hoces da prodjes 1000 din jeftinije tada kubio najobicniji cable router (na primer TP-Link TL-R402M) i na njega priljuci svoj linksys AP.


Znaci ono prvo je najednostavnije i konfigurisanje se svodi na ukljuci u struju i eventualno da stavis neku enkripciju za wireless... dok sa drugom varijantom imas malo vise zezanja...
 
Nisam napisao u prvom postu da sam bio uzeo iz lokalnog kompjuter shopa i wi fi ruter i probali da ne kupujem za dzabe ni tada nije htelo,da li mogu uzeti svic i ap pa da probam da vidim sta ce se desiti mozda je moj taj neki modem sto sam dobio od njih bio nesto bagovit.
 
Svic ti ne moze tu pomoci... mora router.

Tvoj problem je verovatno sto nisi isklucio iz struje SBB modem pre nego sto si prikljucio na njega wifi ruter.... i normalno da ti nije htelo da radi. Iskljuci SBB modem iz struje, prikljuci na njega router, i ukljucuj redom.. prvo sbb modem.. a posle par minuta ukljuci router....


I jos jedna bitana stvar, istovremeno na sbb modem ne mozes imati prikljucen racunar putem USB-a i preko LAN kabla.
 
Poslednja izmena:
Moze ako daju 2 ipa ali posto kao sto je vise puta receno ip daje samo jedan ip mora ruter
 
Nazad
Vrh Dno