Šta je novo?

Kako kupiti Apple Care +

Već neko vreme plaćam gift kartice preko Apple Pay-a i Rf kartice.
Prvi put je tražio billing address adekvatan, tu sam izmenio na neku adresu u Delaware i to je to, svaki sledeći put prikazuje tu neku adresu.
 
Već neko vreme plaćam gift kartice preko Apple Pay-a i Rf kartice.
Prvi put je tražio billing address adekvatan, tu sam izmenio na neku adresu u Delaware i to je to, svaki sledeći put prikazuje tu neku adresu.
To mi treba, znaci stavim istu onu koju sam vec upotrebio za ID. Izabrao sam Minesotu, tu nema poreza?
 
Moj
Ja sam sebi pre dva dana na gore opisani način preko Apple Store aplikacije poslao gift card od 25 USD. Plaćen MC Intesa karticom.

Možda se nismo dobro razumeli, ti pokušavaš da uplatiš AC+ direktno našom karticom na SAD nalogu. To ne može ili ja bar ne znam kako.
Moj drug redovno placa mesečno AC+ sa Unicredit MasterCard našom karticom, naravno na SAD nalogu, skine mu 9.99$ samo je morao da zove banku prvi put da mu dozvole takve transakcije jer nije moglo drugačije…
 
Moj

Moj drug redovno placa mesečno AC+ sa Unicredit MasterCard našom karticom, naravno na SAD nalogu, skine mu 9.99$ samo je morao da zove banku prvi put da mu dozvole takve transakcije jer nije moglo drugačije…
Ne znam kako to da postignem kad mi ne prihvata karticu a lakse mi je tako. Mobi banka sad sam pitao ne blokiraju za apple transakcije
 
Uđi u Apple store app.
Gore desno na tvoju facu ili šta je tamo :)
Primary Paiment:
Moraju tu da se vide detalji kartice koju koristiš, tj. njen broj.
Security code: required
Billing address: Milsim da sam copy iz Shipping Address. Ali mora ta američka adresa i taj američki broj telefona. Neki hotel, ko zna šta sam koristio. Ime, prezime i e-mail su regularni, tvoji.
Primary Shipping:
Isto kao i Billing adresa. Bolje popuni prvo shipping adresu pa povuci u Billing.

Možeš i da sačuvaš kupovinu Gift kartice, imaš negde pri kupovini Save opciju. Da ne tražiš svaki put. Samo klik na tvoju facu ili ... :) imaš odmah tu Your saves i popuniš koliko i ko kome :)
 
To mi treba, znaci stavim istu onu koju sam vec upotrebio za ID. Izabrao sam Minesotu, tu nema poreza?
Meni je čak različita adresa, samo je morala da bude US adresa jer je meni stajala naša, iako je sam nalog na US
 
Slažem se, nije da ameri nemaju gde da se sele i landaraju u životu :)
To već da li može i neka naša da bude Shipping ili Billing ne bi znao. Ima logike, motaju se oni svuda po svetu.
Ovako je možda najbrže i najlakše da proveri.
 
Uđi u Apple store app.
Gore desno na tvoju facu ili šta je tamo :)
Primary Paiment:
Moraju tu da se vide detalji kartice koju koristiš, tj. njen broj.
Security code: required
Billing address: Milsim da sam copy iz Shipping Address. Ali mora ta američka adresa i taj američki broj telefona. Neki hotel, ko zna šta sam koristio. Ime, prezime i e-mail su regularni, tvoji.
Primary Shipping:
Isto kao i Billing adresa. Bolje popuni prvo shipping adresu pa povuci u Billing.

Možeš i da sačuvaš kupovinu Gift kartice, imaš negde pri kupovini Save opciju. Da ne tražiš svaki put. Samo klik na tvoju facu ili ... :) imaš odmah tu Your saves i popuniš koliko i ko kome :)
Uradio sve to, trazilo mi opet billing na samom kraju pre placanja za gift card, ja uneo sve isto i declinced je... Katastrofa
 
Uspeo da kupim gift card preko binance, aktivirao na novom nalogu i sad mi ne da da aktiviram AC+ "Please enter a valid address at appleid.apple.com to purchase this plan" :D Ovo polako prelazi u popizditis. Idem da jurim drugu adresu kad ova nije "valjana"
Edit: em bacio 10$ em nemam AC+
 
Pa balans iliti lovu može da povuče samo na e-mail adresu, odnosno na nalog, na koji je uplaćen. Tako da ne bi znao, sačekaj neko pametniji da ti kaže.
Ja recimo mogu da balansiram koliko hoću ali AC+ vuće lovu sa sestrićevog naloga (na koji ja uplatim gift card) jer je tako aktiviran. On dobije novi telefon, neko po familiji njegov stari pa mali sada ima tri telefona na AC+.
Iskreno, mislim da si nešto zbrljao, nije to ništa komplikovano da se uradi. Mislim da su svi telefoni, 4 ukupno, aktivirani direktno iz telefona sa prethodno uplaćenim balansom.
Iskreno, ne kapiram ni šta si i gde si uplatio :) Uplati ubuduće na taj e-mail sa kojeg si se na jedvite jade pretplatio :)
 
Pa balans iliti lovu može da povuče samo na e-mail adresu, odnosno na nalog, na koji je uplaćen. Tako da ne bi znao, sačekaj neko pametniji da ti kaže.
Ja recimo mogu da balansiram koliko hoću ali AC+ vuće lovu sa sestrićevog naloga (na koji ja uplatim gift card) jer je tako aktiviran. On dobije novi telefon, neko po familiji njegov stari pa mali sada ima tri telefona na AC+.
Iskreno, mislim da si nešto zbrljao, nije to ništa komplikovano da se uradi. Mislim da su svi telefoni, 4 ukupno, aktivirani direktno iz telefona sa prethodno uplaćenim balansom.
Iskreno, ne kapiram ni šta si i gde si uplatio :) Uplati ubuduće na taj e-mail sa kojeg si se na jedvite jade pretplatio :)
Pa i jesam, imam tu balance ali sam uspeo platiti karticom. Valjda ce sledeci mesec povuci sa balansa a nakon toga mi je lakse da koristi karticu.

Vidim da nisam uradio link Apple ID, to se znaci radi na ID na kom sam stavio karticu i taj balans sto imam, tj. na kom zelim da bude AC+ ?
 
Sve ovo sto pricas desava se i meni sa otp bankom ili sa nalogom ne znam sta je problem. Na kraju dopunjujem balans gift kartcama koje kupim na
Platim nekad pola dolara vise, nekad dolar ali mi stigne istog trenutka kako je kupim. Tako sam resio apple care za telefon. Dok za airpods nisam uspeo da platim jer je bilo placanje odjednom sa kartice nije moglo sa balance da povuce.
 
Sve ovo sto pricas desava se i meni sa otp bankom ili sa nalogom ne znam sta je problem. Na kraju dopunjujem balans gift kartcama koje kupim na
Platim nekad pola dolara vise, nekad dolar ali mi stigne istog trenutka kako je kupim. Tako sam resio apple care za telefon. Dok za airpods nisam uspeo da platim jer je bilo placanje odjednom sa kartice nije moglo sa balance da povuce.
Ma ja sam imao i treci problem, kupio sam ja gift card za 10.20$ na drugom mestu... Meni nije htelo da aktivira AC+ uopste preko telefona jer kaze da adresa ne valja a na balance stoji 10
 
Sve ovo sto pricas desava se i meni sa otp bankom ili sa nalogom ne znam sta je problem. Na kraju dopunjujem balans gift kartcama koje kupim na
Platim nekad pola dolara vise, nekad dolar ali mi stigne istog trenutka kako je kupim. Tako sam resio apple care za telefon. Dok za airpods nisam uspeo da platim jer je bilo placanje odjednom sa kartice nije moglo sa balance da povuce.


Potrebno je da OTP banku pozoves ore nego što bilo šta plaćaš na Apple sajtu pošto su im transakcije ka njima blokirane iz navodnih sigurnosnih razloga. Traži da ti privremeno odblokiraju plaćanje ka sajtu i kompaniji.
 
Zvao sam ih i odblokitan sam navodno ali opet “declined”. Izgubio sam bio sve zivce i resio alternativno.
 
Za slušalice sam prilično siguran da ne može nikako odavde sa našim karticama. Meni je burazer doneo iz USA i tamo čekirana kupovina sa AC+.
Vidim da za macbook može, nisam baš pratio.

Pa lepo ti je rekao da ne valja adresa :) Ne znam, šalim se. Zato ne mrsim mnogo sa tim adresama, držiš se te jedne koju si napravio. Pročitao ovde šta piše, po netu, odgledao neki youtube kako prave naloge, potrošio pola sata i nije bilo problema. Sada da to moram da uradim verovatno bi uspeo sam, mislim da je bitno bilo da se ne unosi kartica, ili kako je to već pisalo, kod pravljenja naloga.
Meni je to čudno jer kod mene povuče sa balansa. Nikada nisam direktno sa kartice platio. Imaš ovde i nekih iskustava u vezi sa tim da može. RF banka ne blokira, bar meni nije nikada nešto blokirala. Imam nekih pretplata, kupim nešto online, platim osiguranje svaki mesec...
Nisam siguran pošto nisam u to vreme imao iphone. Pravio sam nalog preko kompa, kupio gift card preko web browsera na apple store sajtu, popunjavao tu adresu sa mog USA naloga (to nisam nikako mogao nikako automatski da popunim). Sa iPhone i preko Apple store aplikacije je baš laganica, Ukucavam samo security kod.
 
Jel uspeo neko da odjednom u uplati 2 godine AC+ za telefon? I na koji način? Tipa kupovinom gift kartice u vrednosti 200$ pa tako plaćanjem odjednom?
 
Nazad
Vrh Dno