Šta je novo?

Kako je Samsung sistematicno kopirao deo po deo Apple IOSa

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Apple ima samo jedan oblik i samo jednu dimenziju ekrana. Nekome to nikako ne odgovara i zabrana drugih slicnih telefona razlicitih dimenzija nije moguca.
 
Pa ni to više ne pije vodu. iPhone 5 je sada već 99.99% potvrđen kao telefon sa 4+ inčnim ekranom. Sa malo manje sigurnosti će biti predstavljen i iPad sa ekranom od oko 7 inča.

Jel bi sada drugi proizviđači trebali da organizuju gang-bang na Apple-u? Ovo je postalo stvarno retardirano i jedini realan način da se sve to završi koji ja vidim da se sude u bankrotstvo.
 
Evo spiska motorolinih patenata:

No. 5,883,580, "Geographic-Temporal Significant Messaging"
No. 5,922,047 "Apparatus, Method and System for Multimedia Control and Communication"
No. 6,425,002 "Apparatus and Method for Handling Dispatching Messages for Various Applications of a Communication Device"
No. 6,493,673 "Markup Language for Interactive Services And Methods Thereof"
No. 6,983,370 "System For Providing Continuity Between Messaging Clients And Method Therefor"
No. 7,007,064 "Method And Apparatus For Obtaining And Managing Wirelessly Communicated Content"
No. 7,383,983 "System And Method For Managing Content Between Devices In Various Domains"

Kao sto se vidi, obrazac je dobro poznat - patentirani su koncepti/ideje uz par nacrtanih algoritama/blok sema. Opet, nigde ni traga ni glasa od konkretne realizacije ideja.

Tesko je opisati koliko su i ovi patenti uopsteni i glupi - napr. drugi po redu se odnosi na pustanje multimedijalnog sadrzaja, sto ukljucuje muziku, video, video pozive i sl. Ili predzadnji - u njemu je bukvalno patentirano dovlacenje sadrzaja na telefon preko wireless mreze.

Prodju li ove tuzbe, Apple-ove i Google-ova, Amerika ce ostati bez smart telefona, jer ce svi telefoni i tableti popiti zabranu prodaje. Pomalo zlurado i prizeljkujem ovakav razvoj situacije tek da Ameri vide koliko su uspeli da, sa oprostenjem, u*eru stvar. Valjda ce im to biti nauk i razlog za otreznjenje.
 
Niko se ne pita, zasto Sony, Motorola... mogu sebi da naprave cetvrtast uredjaj koji ne lici na iPhone, imaju punjac koji ne lici na iPhone-ov, nemaju potrebe da kopiraju mac mini, ikonice... samo Samsung ima tih problema, moraju da kopiraju Apple jer drugacije ne mogu da naprave proizvod i posle su patenti krivi sto ne mogu na miru da kopiraju :)
 
Poslednja izmena:
I Google je dosad tužio za tehničke patente koje bi onda Apple ugurao pod FRAND..

Ponekad sam stvarno zapanjen sa kojim elementarnim nepoznavanjem materije pojedini ucesnici ulaze u diskusiju i spremni su cak i na raspravu. dakle ovako, ne moze apple nijedan patent osim svog da pokusava da ugura pod FRAND, zna se koji su patenti SEP koji se moraju licencirati po FRAND i to ne odredjuje apple vec uslovima. to sto je google/samsung pokusavao da svoje SEP patente licencira po non FRAND uslovima je nesto sto je zabranjeno i zbog toga su i pokrenute antimonopolske istrage. dakle preporucio bih pre ulaska u ovakvu diskusiju barem da iscitas :

http://en.wikipedia.org/wiki/Essential_patent

http://en.wikipedia.org/wiki/Reasonable_and_non-discriminatory_licensing

http://en.wikipedia.org/wiki/Standards_organization

cisto da vidis da apple ne moze da "ugurava tudje patente pod FRAND"


yooyo je napisao(la):
Apple ima samo jedan oblik i samo jednu dimenziju ekrana. Nekome to nikako ne odgovara i zabrana drugih slicnih telefona razlicitih dimenzija nije moguca.

Na stranu sve ovo sto si napisao ali nadam se da znas da dimenzija ekrana ne utice na trade dress sto i ostali elementi koji ima funkciju ne uticu na trade dress.
 
Poslednja izmena:
Niko se ne pita, zasto Sony, Motorola... mogu sebi da naprave cetvrtast uredjaj koji ne lici na iPhone, imaju punjac koji ne lici na iPhone-ov, nemaju potrebe da kopiraju mac mini, ikonice... samo Samsung ima tih problema, moraju da kopiraju Apple jer drugacije ne mogu da naprave proizvod i posle su patenti krivi sto ne mogu na miru da kopiraju :)

:D

Jesi li ti skoro pogledao na sta lice LG android telefoni? Ili mozda Huawei? Eto, i oni 'kopiraju' cetvrtasti oblik telefona, cetvrtasto dugme, i imaju ikone poredjanje na ekranu u par redova. Ovaj Huawei ima cak i belu glatku pozadinu koja neodoljivo podseca na apple.

ps. ova dva proizvodjaca pominjem jer ih svakodnevno vidjam kod kolega.

pps. glede patenata - kad ih vec toliko volis sigurno se slazes sa tim da Apple onda mora da skloni multimediju sa svojih uredjaja, ukine wireless, izopsti mogucnost sinhronizacije telefona u racunara i sl. krastavac, krse Motoroline patente, a to nije lepo.

edit: tajpos
 
Poslednja izmena:
Niko se ne pita, zasto Sony, Motorola... mogu sebi da naprave cetvrtast uredjaj koji ne lici na iPhone, imaju punjac koji ne lici na iPhone-ov, nemaju potrebe da kopiraju mac mini, ikonice... samo Samsung ima tih problema, moraju da kopiraju Apple jer drugacije ne mogu da naprave proizvod i posle su patenti krivi sto ne mogu na miru da kopiraju :)

Ajd ja ti slikam svoj punjac od Samsung Galaxy Nexusa i da mi onda kazes da li lici na ajfonov?
 
:D

Jesi li ti skoro pogledao na sta lice LG android telefoni? Ili mozda Huawei? Eto, i oni 'kopiraju' cetvrtasti oblik telefona, cetvrtasto dugme, i imaju ikone poredjanje na ekranu u par redova. Ovaj Huawei ima cak i belu glatku pozadinu koja neodoljivo podseca na apple.

Svejedno to nije u redu, a Samsung tu prednjaci bez ikakve konkurencije kada je Apple kopiranje u pitanju, i Apple mora malo da ih spusti na zemlju jer oni su u stanju sutra promeniti i Samsung logo sa zgrizenom jabukom na levu stranu ako treba :)

Samsung je doziveo uspeh na trzistu klonirajuci Apple proizvode i zbog toga je on tuzen. Nije on rekao kupcima: "mi smo Apple" nego: "mi smo kao Apple" i tako se reklamirao, i tako je pokusava da prikaze i napravi proizvde koji podsecaju na Apple.

Ajd ja ti slikam svoj punjac od Samsung Galaxy Nexusa i da mi onda kazes da li lici na ajfonov?
Ne treba mi tvoj punjac, imas na prvoj stranici primer punjaca koji je kopiran i namerno izabran da lici na iPhone-ov.
 
Poslednja izmena:
Svejedno to nije u redu, a Samsung tu prednjaci bez ikakve konkurencije kada je Apple kopiranje u pitanju, i Apple mora malo da ih spusti na zemlju jer oni su u stanju sutra promeniti i Samsung logo sa zgrizenom jabukom na levu stranu ako treba :)

Samsung je doziveo uspeh na trzistu klonirajuci Apple proizvode i zbog toga je on tuzen. Nije on rekao kupcima: "mi smo Apple" nego: "mi smo kao Apple" i tako se reklamirao, i tako je pokusava da prikaze i napravi proizvde koji podsecaju na Apple.

Dakle ti si za selektivnu 'pravdu'. Nisam ni sumnjao u to :)

Ne treba mi tvoj punjac, imas na prvoj stranici primer punjaca koji je kopiran i namerno izabran da lici na iPhone-ov.

Ne znam od cega je taj punjac, ali od SGS-a sigurno nije. Imao taj telefon, njegov punjac nema veze sa prikazanom slikom.
 
To im je punjač za taj tablet, telefoni nemaju takav punjač.
 
Ponekad sam stvarno zapanjen sa kojim elementarnim nepoznavanjem materije pojedini ucesnici ulaze u diskusiju i spremni su cak i na raspravu. dakle ovako, ne moze apple nijedan patent osim svog da pokusava da ugura pod FRAND, zna se koji su patenti SEP koji se moraju licencirati po FRAND i to ne odredjuje apple vec uslovima. to sto je google/samsung pokusavao da svoje SEP patente licencira po non FRAND uslovima je nesto sto je zabranjeno i zbog toga su i pokrenute antimonopolske istrage.

Ma da, tehnička realizacija 3G tehnologija je nešto esencijalno što se mora podeliti sa svima, ali se naravno nikome ne sme dozvoliti da pravi četvrtasti telefon sa touchscreen ekranom.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ma da, tehnička realizacija 3G tehnologija je nešto esencijalno što se mora podeliti sa svima, ali se naravno nikome ne sme dozvoliti da pravi četvrtasti telefon sa touchscreen ekranom.

Naravno da jeste, kazem ti jos jednom, procitaj prvo linkove koje sam ti dao da steknes bar elementarno znanje o SEP-ovima, tome kako patenti postaju SEP i na koji nacin se moraju licencirati pa onda mozemo nastaviti diskusiju, ovako uz tvoje "apple progurava tudje patente kao FRAND" samo ispadas krajnje neinformisan.
 
Poslednja izmena:
a možda će malo doprineti i stotine strana Samsungovih internih dokumenata sa preciznim uputstvima za kopiranje, kao i uređaji koji su izašli kasnije, a na kojima se vidi da su ta uputstva usvojena

Inače i sama sudija je polu korejanka, i kao deo advokatskog tima je radila po tužbi neke druge firme protiv Apple-a, koju je Apple izgubio i morao da plati odštetu. Ali presudu ne donosi sudija, nego porota.

Meni se čini da Apple ima veoma jake argumente na svojoj strani i po prirodi stvari bi trebao da dobije proces, ali nikad se ne zna, jer u ovakvim stvarima ima puno politike.
Nema sumnje da su i druge kompanije zainteresovane da Apple izgubi proces jer Samsung nije jedina firma koja je koristila Apple-ove dizajne u pravljenju hardvera i softvera, samo što su to radili na najočigledniji način.

Ma lupio sam to :) Inace i ja navijam da malo opale Samsung-a cisto iz razloga sto sam siguran da Samsung ima ljude koji su sposobni da razvijaju/razviju nesto novo (sad ih ocigledno gusio menadzment koji je video inspiraciju u Apple-u). Ali i kad bi kaznili i Apple, e tada bi bila win win situacija. Jer Apple-u ovo ne sme da prodje - jer ne vezano za Samsung, ovo moze dosta usporiti dalji razvoj... A i baca se novac i trud za dzabe, umesto da smisljaju nesto novo
 
http://www.xda-developers.com/android/the-sleeping-giant-may-have-awoken/

On Friday Google did just that, filing a patent-infringement lawsuit against Apple for the following seven patents: 5,883,580, 5,922,047, 6,425,002, 6,983,370, 6,493,673,7,007,064 and 7,383,983. The products they are seeking an import ban on are the Apple’s iPod Touch, the iPhone 3GS, 4 and 4S, the iPad 2 and the “new” iPad, as well as the Mac Pro, iMac, Mac mini, MacBook Pro and MacBook Air and all other Apple devices “which utilize wireless communication technologies to manage various messages and content.” Motorola also argues Apple was fully aware of the patents in question.

The obvious worst-case scenario for Apple would be that all of their products would be banned in the U.S. until they resolve the issue.

cisto da malo raspalim napaljenike i fanboys ekipu ;)
 
A sta ako WP8 telefoni super prodju, da li ce iko od gorepomenutih smeti da tuzi Nokia-u jer je ona pod patronatom MS-a?
 
The obvious worst-case scenario for Apple would be that all of their products would be banned in the U.S. until they resolve the issue.
cisto da malo raspalim napaljenike i fanboys ekipu ;)

Preneo si vest, koja je aktuelna vec nekoliko dana sa ciljem da "raspalis" fanboy-eve?
Nije kul.

A sta ako WP8 telefoni super prodju, da li ce iko od gorepomenutih smeti da tuzi Nokia-u jer je ona pod patronatom MS-a?

Aha, vazi sto bi se to desilo... Nokia + Microsoft imaju poveci portfolio patenata za mobilne uredjaja, s'tim sto MS ima cross-licence dogovor sa Apple-om, koji nikome ne bi palo na pamet da ugroze, a i sve sto bi Nokia uradila, bilo bi pokriveno pod tim istim dogovorom, za sve Windows mobile devices.

Kako si cool e.
Kontruktivno nema sta:).
+1
 
^^ Vise niko ne smije da napravi show room sa stolovima na sredini na kojima su izlozeni uredjaji?
 
Jeste, sa istim dizajnom pa cak i radnici su isto obuceni... ali za tebe je i dalje sve to slucajnost kao i sve do sada :)
 
OMG, Telenor je prekopirao Apple, dajte da ih tužimo. Nazivanje takvih stvari kopiranje je retardrano.

Roba izložena na stolovima za probanje - to je standard na zapadu već 20 godina
Ljubazno osoblje koje se nudi da pomogne i smeška - ...
Plave majice - Jel Apple patentirao i boju? Jer samo njihovi radnici smeju da nose plave majice? Moram da pobacam 10% svog ormara da me Tim Cook ne bi tužio.

A što se tiče promo materijala... ne znam i ne prihvatam bez uporedjivanja. Pravog a ne Appleovskog gde izabereš jedan liflet i porediš sa jednim lifletom (sve banke na primer imaju isti stil lifleta). Da li je Samsung video uspešan model i pruhvatio da je to najbolji način? Naravno. Ali TELENOR ima identičan still prodavnica. IDENTIČAN, sve sa plavom bojom. Možda je video od njih. Ili od jedne od hiljada prodavnica odeće koje furaju taj fazon decenijama.
 
U telenoru nisu ljubazni:)
 
@Carnex
Pa kazem ja, to je samo jos jedna slucajnost u nizu Samsung "slucajnosti" :)


Ova im je ipak najbolja slucajnost kada su im prodavnice u pitanju, ostala je neprevazidjena:
attachment.php
 

Prilozi

  • samsung-icons-store-copy.jpg
    samsung-icons-store-copy.jpg
    70.9 KB · Pregleda: 282
Poslednja izmena:
^^^ HAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHA
(sa jeftinijim ulaznicama: u pitanju su Apple Safari i App store ikone sa iPhonea/iPada - ne lice na vec bas 1:1 fotokopija)
 
Poslednja izmena:
^^^ HAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHA
(sa jeftinijim ulaznicama: u pitanju su Apple Safari i App store ikone sa iPhonea/iPada - ne lice na vec bas 1:1 fotokopija)

Sada vi mislite da je samsung odgovoran za ovo. Ovo je greska nekog pojedinca koji je dobio zadatak od nekog dizajnera da popuni taj zid ikonicama od raznih aplikacija.
 
Moguce da je taj pojedinac dobio zadatak da sve lici sto vise na Apple, nesto u stilu onih internih uputstva za kopiranje iPhone-a, i covek odradio ono sto su trazili :)
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno