Šta je novo?

Kako iseci ISO fajl na vise delova?

Zli bokser

Slavan
Učlanjen(a)
06.10.2005
Poruke
1,037
Poena
350
Kako fajl od npr. 3Gb iseci na tri dela (da se snime na flasheve ili cd-ove) i da se kasnije ponovo spoje u jedan ISO i normalno koriste?ili ne moraju da se spajaju, uglavnom samo da sadrzaj bude upotrebljiv i neostecen...
 
desni klik i onda add to archive i imaš u lijevom donjem uglu da upišeš veličinu.

naravno prethodno treba biti winrar instaliran
 
desni klik i onda add to archive i imaš u lijevom donjem uglu da upišeš veličinu.

naravno prethodno treba biti winrar instaliran

Ovo je definitivno najlakse. bukvalno ukucas zeljenu velicinu arhiviranog fajla i on ih podeli. kasnije samo unrarujes i sve se opet spoji u jedan folder
 
Ovo je definitivno najlakse. bukvalno ukucas zeljenu velicinu arhiviranog fajla i on ih podeli. kasnije samo unrarujes i sve se opet spoji u jedan folder
Sta je tu jednostavnije od HJSplita? Posto sam resio sad da splitujem neke DL-DVD image-e da bi ih srezao, nije mi bilo tesko da malo uporedim WinRAR i HJ.

HJSplit je razdvojio fajl od 6.42 GB za 9 minuta i 5 sekundi, i spojio rastavljene fajlove za 8 minuta i 34 sekunde. Ukupna velicina dva rastavljena fajla je identicna originalu.

WinRAR rastavlja fajlove vec 40 i nesto minuta, i treba mu jos oko 30! Stvarno je mnogo, jedino sto moze da izvuce situaciju je dobra kompresija. Videcu koliko je smanjio image, ali se ne nadam preterano.

Cisto da napomenem, fajlovi su splitovani na 4.481 GB u oba slucaja, posto je to default u WinRAR-u.

Sve u svemu HJSplit je za sad definitivna preporuka.
 
Poslednja izmena:
Radiš pogrešno, ne treba da kompresuješ u WinRAR-u nego stavi "Compression method" na "Store". Onda će i u WinRAR-u da traje koliko traje i obično kopiranje.

Definitivna preporuka je WinRAR jer održava CRC fajla i ako je oštećen disk pri raspakivanju, on ti prijavi. HJSplit samo rasparča i ne znaš da li je sve prošlo kako treba ili ne.
 
^slažem se u potpunosti. pogotovo ako splituješ u recimo 45 partova po 100mb, i pojavi se greška on jednostavno kaže koji je part oštećen. i kao što reče kolega :D ako isključiš kompresiju, samo biće ti ista brzina kao taj HJ
 
Aaa, u tome je catch :)
Ovo sa rarovanjem je potpuno besmisleno nije kompresovao ni 200 MB, a drlja preko sat i dvadeset.
 
Oduvek sam koristio RAR pri splitovanju, i nikakvih problema nisam imao... + Stavim solid archive, i ako se disk malko osteti, velike su sanse za povratak...
 
A kako podeliti jedan ISO na manje bootabilnih ISO-ova?? Tj. da kad zavrsi jedan part, da trazi drugi part...
 
Ne mogu da vidim bez registracije, a registracija nije dozvoljena... :S:
 
pri "RAR-ovanju" mozes da ukljucis i 'zastitu' tj redundanciju, da arhiva bude malo veca ali onda mozes da je popravis (biras koliko %).
meni se desavalo cesto da razni usb flash disk-ovi snime jedan jedini bit pogresno.. tada ti ovo pomogne.
 
Nazad
Vrh Dno