Šta je novo?

Kako dokazati da je neispravan net?

doggmania

Slavan
Učlanjen(a)
13.01.2009
Poruke
2,050
Poena
390
Danas sam presao sa ikom kablovskog na telekom adsl (preselio sam se) i prvo sto sam primetio da je neispravan modem tacnije lan 2 ne moze da se poveze na net... Za jedno 3 sata meni je na 2 kompa koja ne skidaju nista zabo net bar 4 puta...
Kako sad ja mogu da pozovem korisnicki servis da se zalim za neispravan net, sta moram da uradim da bih im dokazao da je problem u njihovom netu?
Sto je najgore zatrazio sam ppvecanje brzine sa 4 mbps na 20, ali dzaba mi tih 20 mbps kad net prekida na 45 minuta. Molio bih da me iskusniji clanovi upute sta da radim kad imam problema sa lelekomom.
 
internet ti nikad nece raditi na lan 2,3 jedino ako podesis modem. net radi samo na 1 i 4.
pa lepo, pozoves servis i objasnis sta je problem. nista lakse
 
Lan 2 i 3 su ti rezervisani za IPTV a lan 1 i 4 su ti za internet. Objasni malo to zabo net, sta mu se dogodilo pa da si morao da resetujes ruter. Otidji u podesavanja rutera pa nam dostavi sliku snr magine to jest slikaj ceo taj deo da vidimo koja si podesavanja dobio u ruteru onda jesi uradio speed test merenje da vidis jel imas tu brzinu koju si naveo, ako vec mislis da speed test nije merodavan otidji na amd ili nvidia sajt pa kreni da skidas drajvere pa vidi kojim ti brzinom net radi pa onda uporedi to i speed test i trebao bi da dobijes identicne rezultate. Onda proveri jesi dobro povezao adsl sa telefonom, onda koliko imas telefonskih prikljucaka u kuci... sve su ti to bitne stavke koje moras da isproveravas pre nego sto krenes u rafal da nesto ne radi kako treba... jel ti susti telefon kada dignes slusalicu, proveri kablove da nije neki nagnjecen.

Daj malo vise informacija.
 
Ne meni nije bitna brzina, meni je bitno da mi ne zabada, evo primer laptop sinoc 4 puta ispadao sa wifi, i morao sam ponovo da se konektujem, dok na kablu desktop, zabode na kratko vreme i vrati se. Evo primer od juce, 3 sata je radio bez prekida, onda oko 11-12 uvece nisam mogao da udjem na pola sajtova, youtube nije mogao da radi, internet radio je prekidao, i tako zabo je par puta u 2 sata.
Imam 1 telefonski prikljucak i adsl+iptv. Posto lelekom net imam od prosle godine video sam par puta da je zabo net (bas kratko sam koristio posto nisam ziveo tu gde mi je lelekom net) i video sam to na 3-4 sata bar jednom zabode.
Ne znam sta je to snr magine, bas mi treba pomoc da bih znao da im detaljnije objasnim kad zovem tehnicku podrsku kad mi to zabada.
 
20 mbit ne moze da radi uz iptv, 6 mbita je trenutni maksimum ;)
 
Zvali su me malopre rekose 5 mbps moze max -_- ici cu na kbc na kraju, i cekam skynet da dodje kod mene u kraj.
 
20 mbit ne moze da radi uz iptv, 6 mbita je trenutni maksimum ;)

Uz BOX pakete je najvise sto moze da dobije uz IPTV je 6 MB dok ovako moze da dobije NET 10 + IPTV.

@doggmania

Untitled.jpg

Evo slika da znas sta da trazis u ruteru a pristupices ruteru tako sto ces da gore u pretrazivacu kucas 192.168.1.1 a username i pass bi trebali da ti budu telekom ako nesto nisi menjao.

Inace probaj da iskljucis IPTV iz rutera pa ga ostavi jedno vreme pa vidi tako kako ce da radi net. A posto vec kazes da imas wifi jesi mozda stavio pass na isti da ti se neko ne konektuje sa strane pa da ti mozda usled gusenja protoka dolazi do zabadanja sa tvoje strane, kada je racunar u pitanju nista vise ne prepustam slucaju sve je moguce dok ne dokazem da je drugo u pitanju tako bar ja sada razmisljam oko mog kompa a ti bi isto trebo da pocnes slicno da gledas na probleme i tako gde mislis da ga 100% nema ipak proveri jer nikada ne znas kada se mozes iznenaditi.

Najbolje bi ti bilo da sve sto si prikljucio da raskacis i da sednes i da polako jedno po jedno ponovo spajas a ujedno da proveris kablove jesu oni ok. A ako i posle toga svega problem i dalje bude prisutan onda lepo pokusaj da nadjes kod nekog od drugara, komsije ko ima telekomov adsl da uzmes njihov ruter pa isprobas ga kod sebe pa ako se i tu ispostavi da pravi problem onda je nesto do linije e lepo onda zoves Telekom i lepo im sve ispricas od kulena bana sta je problem i sta si sve radio pa neka onda oni lupaju glavu, ako mislis da si sve spojio kako treba odmah u startu stopiraj da te ne smaraju sa onim klasicnim pitanjima kako je spojen adsl i slicne fore.
 
Signal ti je ocaj, margina od samo 2.2dB na downstream kanalu, otud tu i te CRC greske. Ako si postavio spliter po uputstvu, onda je ocigledno da je kvalitet linije suvise los za taj paket koji koristis. Smanjivanje brzine bi verovatno donelo osetih poboljsanja.
 
Nazad
Vrh Dno