Šta je novo?

Kako do opreme?

Hvala! Evo i fotografija!

IMG_0003.JPG

IMG_0004.JPG
 
Poslednja izmena:
Ne moze da se uzme 100+ kartica jer BestBuy na primer ima limit 5 per person. Jedino Fry's nema limit ali oni dobijaju manje kolicine. Neki dan sam uzeo u Fry's 10 komada isto XFX 580 ali sa 4gb RAM. Ove iz BestBuy su sa 8gb.
 
Ne moze da se uzme 100+ kartica jer BestBuy na primer ima limit 5 per person. Jedino Fry's nema limit ali oni dobijaju manje kolicine. Neki dan sam uzeo u Fry's 10 komada isto XFX 580 ali sa 4gb RAM. Ove iz BestBuy su sa 8gb.

Znaci u US nije nestasica kao kod nas.. pa lepo :)
 
Imas na fotografiji koju sam postovao u nekom od predhodnih postova koliko sam platio
https://forum.benchmark.rs/attachment.php?attachmentid=231334&d=1497679131

Nisam uvezao u Srbiju i ne planiram. Neisplativo su visoki troskovi (carina,PDV + transport =50%). Nema razloga da ih uvozim u Srbiju kad je u Nevadi cena struje jeftinija nego u Srbiji (4.26¢/kWh) a oprema dostupnija i jeftinija.
 
Poslednja izmena:
Imas na fotografiji koju sam postovao u nekom od predhodnih postova koliko sam platio
https://forum.benchmark.rs/attachment.php?attachmentid=231334&d=1497679131

Nisam uvezao u Srbiju i ne planiram. Neisplativo su visoki troskovi (carina,PDV + transport =50%). Nema razloga da ih uvozim u Srbiju kad je u Nevadi cena struje jeftinija nego u Srbiji (4.26¢/kWh) a oprema dostupnija i jeftinija.

Sve si upravo.
Ali ako imam ja dokumenta i zivim u USA... deff nema da kopam valute, ovde u 3'rd world countries pa i 100 dolara pa i 60 dolara su pare. Americi ne bi rekao. A u americi od sobiranje limenki flashi se moze zaraditi i do 0.50c od limenka ili flasha. Ima mnogo puna nacini zaraditi nego li majning.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Znaci u US nije nestasica kao kod nas.. pa lepo :)

Daleko je US..ja sam preko druga narucio juce 1070 iz Nemacke..ista ima i u EMMiu za 72 900 din..tamo je 56 000 din(u eur) sa porezom ...tamo su iste cene kao i pre..a kod nas digli u nebesa ..da ne pricam sto sam pre neki dan kupio u EMMi napajanje od 1000 w i umesto novog stiglo mi polovno napajanje ,nije imalo ni kabl za struju ,nalepnica za garanciju ostecena tj vidi se da otvarano napajanje tj verovatno popravljano a cak i zaboravili u kutiji i garanciju izdatu na prethodnog kupca ..stoji i njegovo ime i broj licne karte..nisam vratio jer znam da to traje mesec dana a treba mi odmah napajanje
 
Odmah bi im zvao inspekciju.. Ti si platio i porucio novo a ne korisceno i ne daj Boze popravljano...
Ali posto smo mi takvi daj sta das, zato i mogu to da rade..
 
I sta mislis da ce inspekcija da uradi,kao da je ovo njima prvi put...Pre cu preko madjara nego da uzimam od nasih jedino ako ikada udjemo u eu pa da mozemo da narucujemo kao ljudi bez carine i zezanja sa domacim firmama
 
Daleko je US..ja sam preko druga narucio juce 1070 iz Nemacke..ista ima i u EMMiu za 72 900 din..tamo je 56 000 din(u eur) sa porezom ...tamo su iste cene kao i pre..a kod nas digli u nebesa ..da ne pricam sto sam pre neki dan kupio u EMMi napajanje od 1000 w i umesto novog stiglo mi polovno napajanje ,nije imalo ni kabl za struju ,nalepnica za garanciju ostecena tj vidi se da otvarano napajanje tj verovatno popravljano a cak i zaboravili u kutiji i garanciju izdatu na prethodnog kupca ..stoji i njegovo ime i broj licne karte..nisam vratio jer znam da to traje mesec dana a treba mi odmah napajanje

A platio si cenu novog napajanja?
 
Ako moze neko da placa rig 4k eura sto ne bi mogo i on da placa polovno napajanje kao novo.
 
Naravno da sam platio cenu novog ..ti ih okrenes samo te otkace kao posalji pa ce u servisu da pogledaju...ja im kazem poslacu vam ovo a vi meni posaljite novo ..ne moze..mora procedura koja iz iskustva traje po mesec dana...a ti dao pare koje nisu male...probao sam napajanje radi pa mi se ne isplati da vracam ako mu nesto zafali i ne priznaju mi garanciju ne mrzi me da odem do cacka da se svadjam a ja kad se svadjam to nije ni malo prijatno.
Al trenutno im se sve moze...bahati su postali i misle kako ti oni cine uslugu kad ti nesto prodaju i da treba zahvalan da im budes sto ti uopste prodali
 
Ako moze neko da placa rig 4k eura sto ne bi mogo i on da placa polovno napajanje kao novo.

Zato sto je glupo porediti KP gde svako moze da formira svoju cenu i tu te niko ne bije da li hoces da kupis ili neces a sa druge strane je sramota da takva firma kao sto je emmi da spada na tako niske grane i da podvaljuje polovno napajanje po ceni novog.
 
To nije ništa novo
 
Ne bije te niko po usima ni da kupujes tamo, kupi lepo na KP. Tamo bar ako je polovno pise da je polovno.
 
Ne razumes poentu, na KP znas sta da ocekujes jer ima nova roba i polovna ali Emmi kao firma koja uvozi i prodaje novu robu ne ocekujes da po punoj ceni koju platis za novu robu ne odpakovanu ne koristenu da dobijes polovan, popravljan, koristen proizvod.
 
Poslednja izmena:
Evo kako izgleda regularna radnja FRY's danas.
Kartica Radeon ima samo povremeno dok NVIDIA kartica ima koliko hoces.
IMG_0006.JPG
 
Kod nas ovo ne moze da se vidi nikad, karte u rafovima na izvolte

Sent from my P8000 6.0 using Tapatalk
 
a cene da li su razlicite od onih u Srb ili je to vise manje to?
 
Jeftinije, prilično. Makar ovo za nVidiu što se vidi sa gornje fotke.

Plus su ovi naši hoštapleri digli cene sada (zbog potražnje). Konkretno, taj Asus 1060 6GB Dual je 130-140 dolara skuplji ovde u ovom trenutku.

edit: Evo ja se npr. ne bavim sa majningom i sličnim, ali jbte, totalna raspad situacija sada. Daleko bilo da ikome crkne karta u ovom trenutku.
 
Poslednja izmena:
Sad me zanima sta ako crkne neka karta rx serije :) da li se nadati reklamaciji...
 
Dobices ti novu karticu ako ti uvaze reklamaciju... za 5-6 meseci... :)
 
Isao sam u gigatronu ovde u jagodini, vivo centar, turisticki kompleks, trte mrte, imala samo jedna 550 cini mi se zatrpana i zakljucana u one staklene vitrine, ovako naslagane bile samo tastature

Sent from my P8000 6.0 using Tapatalk
 
Imas na fotografiji koju sam postovao u nekom od predhodnih postova koliko sam platio
https://forum.benchmark.rs/attachment.php?attachmentid=231334&d=1497679131

Nisam uvezao u Srbiju i ne planiram. Neisplativo su visoki troskovi (carina,PDV + transport =50%). Nema razloga da ih uvozim u Srbiju kad je u Nevadi cena struje jeftinija nego u Srbiji (4.26¢/kWh) a oprema dostupnija i jeftinija.

Da li u Nevadi policija ima one glupe akcije da upadaju po kucama ako trosis puno struje jer se potrosnja rudarenja poklapa sa potrosnjom gajenja marihuane? U pocetku je bilo toga u nekim drzavama...
 
Nazad
Vrh Dno