Šta je novo?

Kako da sprecim automatsko pokretanje Windowsa 10 pro ,kada podignem poklopac laptopa

morgan-port

Slavan
Učlanjen(a)
01.10.2006
Poruke
29
Poena
305
E ovako ,tek sam kupio Lenovo IdeaPad 3 15ITL6-i5-8-512 82H800YRYA ,pa mi je sve nepoznato kod njega. Kada podignem poklopac automatski se sistem podize,hteo bih to sprecim, hocu klasicno paljenje i gasenje na dugme,nasao sam nesto na internetu,pokusao to i ne ide,i dalje se automatski podize. Usao sam u power options pa kliknuo na choose what closing the lid does pa podesio kao na slici,gde sam pogresio. I da li je F2 taster za ulazak u Bios kod lenova,ne vezano za ovo ,ako budem morao da ulazim tamo.Kazem sve mi je novo,do sada sam koristio Windows 7 ultimate ,prvi put 10-ku.
 

Prilozi

  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    64.5 KB · Pregleda: 32
Stavio si da kada zatvoris laptop da se nista ne desava. Ako hoces da se gasi kada zatvoris pollopac stabi tu opciju na 'when I close the lid', ovako kako si podesio kada ga zaklopis ostaje ti windows aktivan, ne ide cak ni u spavanje
 
Najbolje je ugasti Fast Boot i namestiti da ne radi nista kad preklopis i sam pritisnes dugme za gasenje da odradi SHUTDOWN normalan i preklopis.
 
1. BIOS na ogromnoj većini uredjaja nema nikakve veze sa vrstom operativnog sistema,
2. Podešavanje pojedinih stavki BIOSA može da utiče na rad ili nerad operativnog sistema.
3. Neverovatno najbolja opcija je da normalno pališ i gasiš laptop
 
  • Ako staviš da ne radi ništa kada ga zatvoriš, naravno da neće ništa da uradi. Ostaće ti sve uključeno (ekran možda u stand by, ali to je posebno podešavanje).
  • Ako izabereš Sleep opciju, ide u stand by i "budi se" kada otvoriš poklopac.
  • Ako izabereš Turn Off, onda bi trebalo da ostane ugašen i da se pali na Power dugme nakon podizanja poklopca.

Ja recimo nemam Open lid akciju zato što ako zaklopim ide na spavanje dok ga ne otvorim opet. Ako ga ugasim, onda sam ugasio, samo na dugme može opet da se upali.
Neko uputstvo za Close/Open lid, šta i kako... (ne znam doduše da li oš ima važnost nakon svih update izmena same 10-ke).
 
Ne bi bilo loše ako ti je pristupačno i lako (naravno pod uslovom da ne izgubiš garanciju) izvući ssd ili nvme na kojem ti se nalazi sistem iz uređaja pa da probaš onda da vidiš hoće li se pokretati nakon podizanja poklopca. To će ti kao prvi korak reći da li u bios da zaviruješ ili rešenje tražiš u windowsu.
 
Problem ,koji u stvari i nije bio problem nego samo mogucnost za brzo podizanje sistema je resen ulaskom u BIOS i deaktivacija Flip to boot and Disable ,valjda ce to da potraje;) hvala svima na savetima .(y)
 
Ako imas PCIE NVME M.2 SSD ugasi FAST BOOT u power options ionako nema nikakvu funkciju.
 
Nazad
Vrh Dno