Šta je novo?

Kako da povezem dodatne kulere ?

zixon

Cenjen
Učlanjen(a)
30.08.2012
Poruke
59
Poena
160
Pozdrav. Imam maticnu plocu Biostar B450MH a kuciste ima prostor za 3 dodatna kulera (12 cm) . Jel bi mogao neko da mi preporuci kako da dodam 3 dodatna kulera ? RGB / aRGB nije bitno koji samo da nakon povezivanja svetle kuleri .

Hvala unapred.
 
Pa nije svejedno da li je ARGB ili RGB, jako su različiti priključci ali ta ploče nema ni jeadn ni drugi. Ako hoćeš svetleće moraćeš da nabaviš kontroler za jedan ili drugi tip.
Što se samih dodatnih ventilatora tiče. ploča ima samo jedan konektor ali na njega može do 3 120mm ventilatora pomoću 3 u 1 razdelnog kabla ili HUB-a.
 
Pa nije svejedno da li je ARGB ili RGB, jako su različiti priključci ali ta ploče nema ni jeadn ni drugi. Ako hoćeš svetleće moraćeš da nabaviš kontroler za jedan ili drugi tip.
Što se samih dodatnih ventilatora tiče. ploča ima samo jedan konektor ali na njega može do 3 120mm ventilatora pomoću 3 u 1 razdelnog kabla ili HUB-a.
Jel mozes da mi preporucis neki hub ili razdelno kablo ? Koja je varijanta bolja ? Da voleo bih da svetle.
 
Razdelni kabl je samo za motore ventilatora a za svetla na ventilatorima ti treba controler ali prvo treba da se odlučiš za RGB ili ARGB prvo.
Postoji još jedna opcija, ventilatori sa jednobojnim svetlom za koje ne treba kontroler.
 
Jel imas neku preporuku za mene koji kontroler da uzmem i da li je bolje da uzmem RGB ili aRGB kulere jer citam ima dosta problema sa povezivanjem kontrolera i kulera .
Negde se pale samo ventilatori a nece svetla ili obratno pa bi mi znacilo kad bih znao tacno sta da uzmem i podesim .

Hvala unapred.
 
Jeftino resenje, ali samo 2 ventilatora + 2 led trake
Jedno od skupljih resenja 3pak verzja
Ma uzeo bih ja i skuplju varijantu samo da znam da ce da radi sa mojom maticnom plocom :)
 
Radiće sa bilo kojom pločom koja nema (A)RGB ako kontroler ima USB ulaz preko kog može da se kontrolišu boje. Ima i nezavisnih kontrolera sa daljincem. Ipak prvo moraš da se odlučiš za RGB ili ARGB ventilatore jer retko koji kontroler ima za oba tipa a i skuplji su. ARGB je lepši i ima bolju kontrolu boja i ponašanja.
 
za preporuke postoji soba "šta da kupim"
postavi ovde temu za konkretne kontrolere nakon što odlučiš na šta ideš: RGB ili ARGB.
 
Nazad
Vrh Dno