Šta je novo?

Kako da nateram neku varijantu linux-a da se boot-uje sa USB?

VUCKO-91

Slavan
Učlanjen(a)
21.08.2008
Poruke
330
Poena
319
Koristim neki program UNetbootin da bi napravio flash da bude boot.
Odradim ja celu proceduru u tom programu, on kaze da je flash bootabilan i da resetujem racunar, promenim u bios first boot device da bude USB i da je to to. Medjutim, ja sam otisao u BIOS , a tamo je bilo opcija
USB-ZIP
USB-FDD
USB-HDD
USB-CDROM

Sve i jednu opciju sam probao da koristim, medjutim uvek mi se podigne win7, a ne taj linux koji sam nabavio.
Sta da radim?
 
U pitanju je BackTrack 3....za testiranje wireless-a...
 
Ubuntu (sve varijante) imaju opciju Startup Disk Creator (Pod System > Administration) koja radi odlično. Može da napravi bootabilni USB od ISO fajla bilo koje distribucije.

Sa UNetBootin-om sam i ja imao probleme, pa sam odustao, kad već ima provereno rešenje u Ubuntu-u koji uvek vučem na USB-u.
 
Ubuntu (sve varijante) imaju opciju Startup Disk Creator (Pod System > Administration) koja radi odlično. Može da napravi bootabilni USB od ISO fajla bilo koje distribucije.

Sa UNetBootin-om sam i ja imao probleme, pa sam odustao, kad već ima provereno rešenje u Ubuntu-u koji uvek vučem na USB-u.

Koja velicina USB-a je potrebna za tako nesto ( za LInux npr ) :d
 
Ubuntu (sve varijante) imaju opciju Startup Disk Creator (Pod System > Administration) koja radi odlično. Može da napravi bootabilni USB od ISO fajla bilo koje distribucije.

Može li pojašnjenje ovoga? Pošto, upravo otvaram Startup Disk Creator (pod ubuntuom 10.10) i biram neki ne-Ubuntu distro i naravno neće da radi... :)

Pozdrav
 
Potrazi LiLi USB creator. On ima predefinisane algoritme za razne distribucije linuxa, mozda se medju njima nalazi i ta koja tebi treba. Ako ne, pokusace sa nekim default podesavanjima, koja pale za najveci broj distribucija. Koristio sam ga par puta za par distribucija, nikad problem. Na supported listi se nalazi backtrack 4, ali to ne znaci da nece raditi sa trojkom. Pokusaj :D .

http://old.linuxliveusb.com/

http://old.linuxliveusb.com/en/supported-linuxes.html



Sa UnetBootin sam i ja imao problem, a taj StartupDiskCreator pod 10.10 ja mislim da radi samo sa (K)Ubuntuom.
 
Poslednja izmena:
1. Formatiraj flesh memoriju.

2. Start -> Control panel -> Administrative tools -> Computer Management . Tu pronadji flesh memoriju , desnim dugmetom miša klikni na nju i (ukoliko već nije) selektuj "Mark partition as active".

3. Skini Lili USB creator
Kod:
http://www.softpedia.com/get/System/Boot-Manager-Disk/LiLi-USB-Creator.shtml[/codeđ.
   Step 1. Odaberi USB drajv.
   Step 2. ISO / CD / Download kao izvor image-a (ili instalacije) .
   Step 3. Odaberi LIve mode
   Step 4. Dečekiraj Enable launching LinuxLive in Windows. 
   Step 5. Klikni na ikonicu munje i sačekaj.

p.s. Velika je verovatnoća da je potrebno izabrati kao boot device HDD a da u okviru njega bude flash memorija. Barem je tako kod mene.
 
Taj drugi korak meni nikada nije zatrebao...
 
p.s. Velika je verovatnoća da je potrebno izabrati kao boot device HDD a da u okviru njega bude flash memorija. Barem je tako kod mene.

moguce da je to...tebe zeza nesto prilikom boot-ovanja...

a sto se tice unebootina...meni sljaka bez ikakvih problema.koiristio sam ga za razne distribucije a ne samo za ubuntu ili slicne derivate...ubuntu startup creator jeste samo za *buntu derivate...
 
Ja koristim komandu dd za instalaciju bilo koje linux distribucije. Pokreće se iz terminala (navikao da radim tako ovih 12 god). Ako ti treba pomoć, PMuj me
 
Koristim neki program UNetbootin da bi napravio flash da bude boot.
Odradim ja celu proceduru u tom programu, on kaze da je flash bootabilan i da resetujem racunar, promenim u bios first boot device da bude USB i da je to to. Medjutim, ja sam otisao u BIOS , a tamo je bilo opcija
USB-ZIP
USB-FDD
USB-HDD
USB-CDROM

Sve i jednu opciju sam probao da koristim, medjutim uvek mi se podigne win7, a ne taj linux koji sam nabavio.
Sta da radim?

Davno sam imao isti problem. Nabacio sam slax na usb prema uputstvu, i pokusao da ga butujem. Birao sam sve stavke kao i ti, ali slax se nije palio. Probao sam i da ucitam "BIOS default settings". Nisam uspeo ni preko plop cd-a da nateram racunar da butuje sa usb. Ploca je GA-P35-DS3L.

Probao sam na drugoj masini sa MSI plocom, mislim da je MS-7388, i tu je radilo bez problema. Nakon ovoga sam odustao.
 
Probacu lili creator, pa vam javljam sta sam uradio, ja imam neku asus plocu, ne znam tacno model...
 
Poslednja izmena:
Za sada jos nista nisam uspeo, verovatno zbog toga sto ovaj Lili usb crator ne podrzava backtrack3, vec backtrack 4 r1, ali on kao nesto uradi tamo i kaze da je sve u redu, al mi da napomenu da ne podrzava. Skidam sad backtrack4 r1, pa cu da probam...
 
možda glupo pitanje, ali da li si siguran da ti ploča podržava boot sa usb-a? jesi probao sa nekim windowsom ili čime već? ako ne, možda ti pomogne flešovanje biosa na novu verziju? moj laptop recimo izgleda da ne podržava boot sa usb iako je kupljen skoro, i kad je kupljen bio je top ponude tošibe. nisu izgleda ugradili usb boot opciju u bios. budale....
 
Pa ako ploca ne moze da boot-uje dzaba menjas verziju linuxa! :(
Probaj da u boot odeljku biosa odesa na Disk drives opciju (ako postoji) i namesti na mestu 1. tvoj usb a na mestu 2. hdd
 
Evo u attach-u program koji radi 100%,ja sam ga koristio bas za Backtrack 3...
 

Prilozi

  • Universal-USB-Installer.rar
    860.6 KB · Pregleda: 22
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno