Šta je novo?

Kako da dodam novi destination point u IGo8 ?

pTomic

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
31.01.2002
Poruke
1,147
Poena
660
Do sada sam koristio Igo 2006 i bio je super dok nije doslo do toga da ne izbacuju nove mape. :(
Presao sam verziju 8 i nisam uspeo da se snadjem u sledecem:
kako da dodam nov destination point ?
Znaci imam start imam cilj, ali sam se u medjuvremenu setio da treba da odem na jos jednu lokaciju koju znam samo po adresi. Problem je kako to da ubacim ?
U verziji 2006 odem na route, pa add, otkucam ime ulice, i namestim gde mi odgovara u prethodno zadatoj ruti.
Ovde, u verziji 8, ne mogu da se snadjem po tom pitanju.
P.S. Nadam se da je jasno sta hocu da pitam...
 
Poslednja izmena:
Ma jasan si ko dan :)
Ja ga koristim vec neko vreme i od leta ga nisam upalio, e pre neki dan mi je drug isao u CG i namucismo se da dodamo tacke izmedju starta i cilja, jer kad ukucamo recimo Vranje-Podgorica, on normalno vodi preko Kosova, ne zna jadan da mi tamo ne idemo. S obzirom da ga dugo nisam koristio malo sam i zaboravio kako da dodamo prolazne tacke i usmerimo ga da ide preko Prokuplja, N.Pazara i dalje do Pg. Sve smo to rucno radili i uopste nije jednostavno!
Koliko se secam postoji opcija za dodavanje adresa, ali mi uredjaj nije trenutno tu, pa kad ga budem uzeo provericu.
Do tad neka neko napise ako ga ima jer i mene bas interesuje!
 
Pošto si dodao destinaciju, idi u Meni -> Find -> Nađi adresu preko koje želiš da ideš -> Klikni na "Insert as Via".
 
Bas tako kako je napisao BlackNeo, jedino me nervira sto ce te sa tom opcijom prvo odvesti u centar tog mesta koje je ubaceno kao medjuodrediste, pa ce tek onda da nastavi dalje.
 
Kao sto svi putevi vode u Rim, tako i ovde, svi putevi vode u centar grada...
 
Kada biraš odredište ili međuodredište, svakako će ti ga prvo prikazati na mapi. Ako je neko veće mesto u pitanju, a odaberete centar grada, svakako će vas prvo zavući tamo. Da ne biste gubili vreme, zar nije lakše u trenutku kad se prikaže na mapi da međuodredište pomerite u skladu sa maršrutom kojom ste planirali da idete - uređaj svakako ne može biti sposoban da zna kuda i kojim putem se vama zapravo ide, morate eksplicitno da mu kažete.

Od izuzetne koristi je, na malo dužim putovanjima, isplanirati rutu gledajući i neku štampanu aktuelnu mapu, konsultovati internet (viamichelin na primer) i proveriti informacije ako ima nekih radova na putu, čisto da ne bude iznenađenja posle.

GPS je odlična stvar, ali nije pametno da se stoprocentno oslonite na njega (kako ja to često znam da radim). ;)
 
Nazad
Vrh Dno