Šta je novo?

Kako 5.1 ako je samo stereo

masnikosa

Slavan
Učlanjen(a)
26.07.2005
Poruke
540
Poena
319
Upravo grebujem svoju svadbu sa vhs-a starog 9 godina i da pitam jeli ikako moguce da se odradi sa 5.1 zvukom.Grebujem sa video rekordera na hard i sve je to super ali dali se moze nekako ubaciti 5.1 zvuk?Verovatno ne ali ajde da pitam.Hvala na odgovorima.
 
hvala

Hvala na odgovoru i mozete moderatori ovo obrisati.
 
sto da ne?
mozes da upmixujes stereo na 5.1, npr pomocu beesweeta, ali time neces nista korisno dobiti, osim poveceg zauzeca prostora i gubitka kvaliteta zbog rekompresije...
 
U smislu da cuje zvuk na svih 6 zvucnika moze ali u smislu da ce taj mix biti pravi 5.1 mix, je cini mi se nemoguce.

Ako ti treba ovo prvo onda googlaj - stereo to waw.
 
Poslednja izmena:
ac3filter, mpc-ov filter i ffdshow audio sasvim uspesno upmixuju 2.0->5.1 i tacno se otprilike cuje gde sta treba... naravno pod uslovom da je taj stereo u originalu dobar...
e sad znam da beesweet moze isto teorijski, ali nisam nikad testirao rezultate...
 
Od grebovanog materijala napravi DVD sa SONY DVD Architect-om 3 i u podesavanjima stavi zvuk na 5.1, dobices to sto zelis i sve to lepo razdvojeno jer ce SONY da radi rekompresiju. Bitno je da je originalni stereo zvuk koji je grebovan bude odlicnog kvaliteta.
 
Od surround efekta nema nista, jer to i nije snimano sa nekih tamo 5 mikrofona.
Ako se ne varam, neki plejeri, ili cak zvucnici mogu da prebace stereo zvuk i na zadnje zvucnike. I tako ces dobiti isti efekat. Zato ti ne preporucujem da se dzabe mucis oko te rekompresije.
 
ja vama pokusavam da objasnim da ac3filter ne uzme samo stereo i ne baci i na zadnje zvucnike, nego uradi pravi upmix...
dakle uzme stereo i onda:
na fl i fr ostavi direkto l i r
na centralni stavi govor koji je npr isti na levom i desnom
na zadnje pusti muziku i pozadinsku buku...
 
Vrh Dno