Šta je novo?

kada upalim racunar, monitor se ponasa kao da je racunar ugasen?

Mirko BGD

Slavan
Učlanjen(a)
26.01.2005
Poruke
793
Poena
319
posto sam uz pomoc vas jedan racunar osposobio i namestio ga da radi normalno :) (HVALA SVIMA)
sada mi ostaje jos jedan koga treba da osposobim, ili bar da pronadjem sta je crklo :)

dakle prica ide ovako

drugar je menjao napajanje, i pri kacenju novog napajanja zamenio je strane i hdd mu je pregoreo! onda je uzeo novi hdd, koji je imao bad sectore (pisao sam u delu namenjnom hdd-ovima o tome) koji je uspesno vratio, i uzeo drugi koji je ok :)

medjutim, kada smo sve montirali, upalili racunar nesto je uzasno zasmrdelo (bas kao i onaj prvi put kada je crkao hdd) i taj smrad se nalazi u predelu procesora! iako mi NIKAKO nije jasno kako se ovo dogodilo kada je sve bilo regularno povezano... ali je evidentno da je neki deo crkao jer kad prikljucim racunar, ukljucim ga, cooler na procesoru normalno radi, kao i onaj na napajanju ali na monitoru ne dobijam nikakvu sliku.

interesuje me vase misljenje, prvenstveno zasto se to dogodilo? i da li su ovo simptomi crkavanja maticne ploce, procesora ili obadva?

hvala svima :)
 
Ne razumem, kako je uspeo da zameni strane???
Sto nije nekom malo strucnijem dao da mu zameni napajanje?
Pa bolje i da je platio nego sto je ovako spalio pola komponenti :)

Jel se racunar uopste upalio ili je samo zasmrdelo?
Koje napajanje je pokusao da ubaci? Jel siguran da je ono ispravno?
 
Poslednja izmena:
E to su dve razlicite stvari jedna je kada ocita BIOS a muci se da izbaci sliku kao kod mene a druga kada ne daje uopste kada rikne nesto.
TJ grafika ne dobija jednaku struju jel se ventilataor vrti neujednaceno. Ona hoce da proradi ali ne moze, nema struje, verovatno.
Tako je kod mene i onda kada samo ugasis i upalis napajanje iz drugog treceg puta isto vrti sporo pa jace sporo pa jace ali na kraju krene ujednaceno ventilator graficke i da sliku. Nekada krene a zablokira na pola ocitavnja BIOS-a. Pa onda ponovo restart na dugme. To ne moze da bude nista drugo bar kod mene.

I meni nije jasno zamenio strane, pa sta tu ima da se zameni stvarno.
Kao da je rekao okrenuo graficku naopacke. Ili memoriju. Ubacio metal u slot umesto deo koji ide unutra.
Ali je ipak radila jedno vreme i tako okrenuta, doduse kratko, i benchmark joj je bio slabiji a i ispadala je iz slota.
 
Poslednja izmena:
nznm, iskreno, i proslo napajanje je radilo odlicno, bilo je chieftecovo, a on navalio da menja :/

uspeo je da dzek na kome se nalaze sarene zice koji ide iz napajanja, okrene naopacke za 180C i nagura ga u hdd :/ kontam da je to prouzrokovalo crkavanje prvog hdd-a (ako nije neki fail do napajanja, i dalje ne mogu da verujem da je uspeo naopako da nagura dzek u hdd), medjutim nije mi jasno sta je prouzrokovalo ovaj danasnji smrad i verovatno crkavanje maticne ili/i procesora?

inace sve se vrti najnormalnije, samo nema slike :( vadio sam grafiku, i probao je u drugom kompu radi (iako mi ocitava 64mb pri startup-u a ne 128 :/ ) ali radi normalno, hdd sam takodje probao radi super (cak sam ga skenirao za bad sectore), ram memoriju sam takodje probao radi ok, jedino sto me zeza i sto ne mogu da probam je sam procesor i maticna :( znaci mora da je do njih :( inace vraceno je staro (provereno) napajanje a kineza smo skinuli, sutra cemo da ga reklamiramo, prem da nznm ko ce da nadoknadi stetu ako se ispostavi da je jbno napajanje krivo
 
Poslednja izmena:
Pa fizicki nije moguce da ugura naopacke onaj konektor u hard disk, stvarno mi nije jasno :d
Moze biti da je neispravno napajanje, pa je prvo spalilo hard a sada i plocu...
 
Da li ima onaj beep mali zvučnik i ako da, kako se oglasava ? Mozda se može dijagnosticirati eventualna greska.

Ja bih prije svega odnio u servis. Prvo staviti ispravne dijelove na plocu pa ako ona radi onda eliminacijom otkriti sta je stradalo od rama, grafičke, diska, napajanja i procsora.
 
Poslednja izmena:
Znate kako ja pazim te konektore pogotovu na SSD-u. Ono je zajebano jako, ne vredi gurati pa ako ne ide ti ga okrenes. Lepo pogledas kako ulazi pa namestis prilaz lepo tome i polako.
To se najvbise za****, mada na mom napajanju su spojevi savrseni, ono je u milimetar, ravno , tacno, lepo ubaceno cujes skljoc kada udje unutra, ne mrdaju kablovi. I kod mene nema beep kada ne daje sliku.
Cuje se beep ako krenem da vadim kabl iz graficke ili memoriju, ali kada nece da da sliku nema beep. Ali ja odem u kupatilo, pa skuvam kafu, ovo ono i dodjem i onda ima slike, nekada. A nekada mora da se napajanje vadi iz struje ili da se gasi na prekidac.
Kod mene je moguce samo da postoji jos neki kvar uz napajanje inace sa 20 foruma ciutano i da zanemarim price ":;Ne bi smelo Seasonic je"..,. sve ide ka napajanju, kada se sve ostalo eliminise sto moze i sto ljudi predlazu ostaje "PROMENI NAPAJANJE" savet.
A ventilator na grafi VVVuuuuu... VVVuuuu .... Vuuuuu i onda cujes ping ocitava BIOS i ako ne zablokira krece Windows.
 
Poslednja izmena:
danas sam povadio sve komponente i ostavio samo plocu i procesor, trebalo bi da se cuje zvuk pri paljenju, koga nema, znaci definitivno je crkla ploca, danas sutra cu da pojurim drugu, da promenim, pa da vidim kako ce se ponasati...
 
danas sam dobio jos jedan komp u raspad stanju :) i sad pokusavam da iz dva kompa sklopim jedan da valja! ovaj u raspad stanju bi trebao da ima ispravnu maticnu... medjutim kada povezem sve komponente isto nemam sliku samo sto racunar krece da pisti :/
 
Nazad
Vrh Dno